Вишиванюк взяв спірне земельне питання в урочищі «Нивки» під свій контроль

 

Сьогодні голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк провів робочу нараду щодо врегулювання затяжного межового спору між Івано-Франківською міською радою та Загвіздянською сільською радою Тисменицького району.


Як розповів начальник головного управління Держземагентства в області Володимир Боднарчук, 15 лютого заступник голови ОДА Василь Брус провів засідання обласної тимчасової комісії з цього питання за участю представників профільної комісії обласної ради, Івано-Франківського міськвиконкому, Тисменицької райдержадміністрації, головного управління Держземагентства в області, державної інспекції сільського господарства і територіальної громади мікрорайону "Нивки" (Пасічна).


Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус нагадав про досягнення мирової угоди, 4 квітня 2012 року, між Івано-Франківською міською радою та Тисменицькою райдержадміністрацією - врегулювання даного питання.

 

За його словами, Загвіздянській сільській раді направлялися листи з картографічним матеріалом, розробленим ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» з нанесеною пропонованою межею між містом Івано-Франківськом. Ці листи Загвіздянська сільрада розглянула на своїй сесії 10 січня 2013 року, прийнявши рішення про непогодження запропонованих мировою угодою меж, не давши згоду на передачу меліоративних систем. Сесія Загвіздянської сільської ради вирішила рекомендувати Івано-Франківській міськраді під час складання проекту формування території м. Івано-Франківська не включати до проекту частину спірної земельної ділянки площею 7 га в урочищі «Нивки» с. Загвіздя.



«У нас немає іншого виходу, як звернутися до суду», - зазначив Віктор Анушкевичус.

 

Уважно вислухавши про «зроблені кроки» щодо врегулювання цього сумнозвісного земельного спору і спротив Загвіздянської сільради, зокрема з боку сільського голови Л. Білогубко, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк доручив керівнику головного управління Держземагентства в області Володимиру Боднарчуку вчергове виїхати на місце разом з представниками прокуратури, зустрітися із місцевими депутатами, лідерами тамтешньої громади, «роз’яснити людям основні засади Земельного кодексу України, закону «Про землеустрій», ініціювати сходи селян, щоб врешті-решт досягти порозуміння, компромісу, щоб сторони конфлікту залишилися не ущемленими».

 

Нагадаємо, мова йде про спірні землі в урочищі  «Нивки», які рішенням облвиконкому  ще від 21 листопада 1989 року мали перейти від радгоспу «Авангард» до Івано-Франківська під перспективну забудову мікрорайону «Пасічна».

 

Однак цю передачу так і не довели до логічного завершення, бо відповідне рішення не затвердили ні президія Верховної Ради колишньої УРСР, ні Верховна Рада України. Попри це, в 2006 році Івано-Франківська міськрада виділяє там ділянки під забудову 358 особам. А в 2009 році двома розпорядженнями голови Тисменицької РДА шістьом особам там надаються земельні ділянки у приватну власність. Ось так і виник конфлікт, сторони якого звинувачують одне одного у перевищенні повноважень і відстоюють свої інтереси в судах.

 

На думку теперішньої обласної влади, ні місто, ні район не мали підстав виділяти там людям земельні ділянки, а тому мали би скасувати свої попередні рішення. Однак сторони конфлікту робити цього не хочуть, декларують прагнення дійти компромісу, щоб припинити судову тяганину, але його не знаходять.



Довідково:

Земельний кодекс України, ч. 2 ст. 158 передбачає, що виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

Ст.70 Закону України «Про землеустрій» визначає: спори, що виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.


18.02.2013 2055 1
Коментарі (1)

777 2013.02.18, 15:23
Це все брехня або інформація минулорічної давності. Люди були, минулого тижня на нараді, Вишиванюка в той час не було там, з ними провів бесіду Брус, після чого на наступний день провів нараду у себе в кабінеті, Загвіздянського голови і близько не було, аот на рахунок того що треба розібратись кого там понапихували в рішення це факт)))))))))
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

743 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2207
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33479
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2365
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3080
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5233 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

441

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1238

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

797

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1005
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

326
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

612
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

667 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1191
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

992
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1089
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

855
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30236 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

960
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3948
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

532
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

566