В суботу, 1 жовтня, голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк взяв участь у відкритті новозбудованого 12-квартирного житлового будинку для працівників Ворохтянського обласного кістково-туберкульозного санаторію "Смерічка".
Михайло Вишиванюк зламав «план» місцевої влади, яка зустріла голову ОДА з музикою духового оркестра та намагалася розпочати довгий і, очевидно, нудний, «мітинг-подяку» губернатору.
«В ЦЕЙ ТЕП-ЛИЙ СО-НЯЧ-НИЙ ДЕНЬ, ДОЗ-ВОЛ-ЬТЕ ПО-ДЯ-КУВАТИ…», - розпочав місцевий «тамада» свою "пафосну" промову в мікрофон, проте М. Вишиванюк наказав мітинг «завершувати». Він підійшов до тих людей, яких рекомендувала профспілка санаторію та місцева влада на отримання квартир.
Проте, М. Вишиванюк одразу ж сказав, що оскільки будинок будувався за рахунок обласного бюджету, то і «обласна влада» хоче перевірити хто саме отримає ключі від квартир.
Голова ОДА особисто перевірив список, - хто скільки працює в санаторії, в яких умовах проживає, і з 12 запропонованих профспілкою та місцевою владою кандидатів, квартири отримали тільки десятеро. Під час вивчення списку до голови ОДА звернулася лікар, що працює в санаторії 29 років, проживає з чоловіком і дорослим сином в кімнаті в будинку брата, повинна отримати житло згідно черги, але її з незрозумілих причин не затвердили на отримання квартири.
М. Вишиванюк «відновив справедливість». Крім того він звернувся до працівників санаторію з пропозицією виділити одну з квартир молодому "участковому" міліціонеру, який змушений доїжджати на роботу в Ворохту з Яремчі. Зауваживши, що житло йому буде виділене як «службове», право приватизувати яке він зможе лише через 10 років служби на посаді дільничного міліціонера. Місцева влада погодилася з такою пропозицією, мотивуючи, що за три роки через відсутність житла у Ворохті змінилося троє дільничних.
Під сумнів спочатку поставив голова ОДА намагання отримати квартиру головним лікарем санаторію через те, що він працює тут лише 3 роки, проте, колектив і місцева влада «відстояла» керівника закладу, мотивуючи тим, що він змушений жити в кімнаті одного з корпусів санаторію та є пільговиком – «афганцем».
В результаті, серед інших, квартири отримали троє молодих спеціалістів, ветеран праці – жінка, що пропрацювала в санаторії 37 років та має загальний стаж 56 років, працівники санаторію, які десятки років стояли в черзі на отримання житла.
Здалося, що такий демократичний та аргументований розподіл житла не образив, навіть тих, хто мав шанс отримати квартиру, проте наразі її не отримав.
Наостанок, голова ОДА запевнив, що обласна влада профінансує будівництво ще одного 12-квартирного будинку для працівників санаторію та ремонт санаторного корпусу «Карпати», який увійде в склад санаторію «Смерічка».
Також голова ОДА повідомив, що в 2013 році обласна влада сконцентрує кошти для того щоб провести комплексний ремонт центральної частини селища, як це в свій час було зроблено в Івано-Франківську, Коломиї та інших районних центрах Івано-Франківщини.