На засіданні розширеної колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації, яке відбулася сьогодні, освітяни краю обговорювали аспекти підготовки до нового навчального року.
Участь в освітянській колегії, що по суті, була традиційною серпневою конференцією, взяли голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк і його заступник Роман Іваницький, голова обласної ради Олександр Сич, народний депутат України Ігор Зварич, голови райдержадміністрацій, керівники закладів освіти.
Детально охарактеризувавши стан справ у прикарпатських навчальних закладах напередодні 1 вересня, начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк звернула особливу увагу на співпрацю педагогів з представниками місцевої влади. Адже, за її словами, з викликами, які ставить перед шкільною освітою і дошкільним вихованням сьогодення, «можна справитися лише спільно, з використанням наявних у бюджетах коштів».
Зрозуміло, що ресурси місцевих бюджетів не дадуть можливості для вирішення усіх проблем, які накопичилися у освітянській галузі. Але вони, бодай частково, сприятимуть організації повноцінного харчування дітей, облаштуванню кабінетів для проведення занять з іноземної мови і інформатики, придбанню автобусів, оновленню комп’ютерної бази шкіл. «Школа повинна бути як оазис, до неї потрібно йти, як до храму», - переконана депутат обласної ради Зінаїда Болюк.
У тому, що школа відіграє вагоме значення у суспільстві, не має сумнівів і голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. Саме тому, виступаючи на головній освітянській колегії, він подякував прикарпатським педагогам за їх велику працю і значну роботу.
«Сьогодні важливо, - наголосив голова ОДА, - виховувати наших дітей у дусі християнської моралі. Це - основа основ». Бо «гріш ціна тому навчанню», переконаний Михайло Вишиванюк, коли молода людина стає циніком… Комплексне навчання і виховання в області, за його словами, можливе з урахуванням досвіду, зокрема, школи шляхетних панянок у Коломиї, за умов реалізації обласних програм «Нова українська родина», «Карпатський зорепад». Окрім того, голова облдержадміністрації закликав переймати практику «народних толок» при будівництві чи відновленні закладів культури і освіти у районах. Як прозвучало на колегії, у с. Пилипи Коломийського району завдяки зусиллям громади вдалося добудувати школу, відкрити дитсадок, а у с. Гвіздець Надвірнянського району – облаштувати Будинок культури, в якому є тренажерний зал та бібліотека.
Окрім того, Михайло Вишиванюк закликав голів РДА забезпечити школи лижами, подбати про очищення спортивних майданчиків від бур’янів, віднайти кошти для будівництва теплих вбиралень.
Голова обласної ради Олександр Сич наголосив на потребі розробки обласної програми створення модульних спортивних залів. Такий, за словами Олександра Сича, діє в Галицькому районі.
Стимулюючи подальшу плідну працю у вирішенні освітянських проблем на Прикарпатті, голова ОДА Михайло Вишиванюк та голова обласної ради Олександр Сич на колегії вручили кращим педагогам краю обласну премію імені Івана Косика, спільні грамоти та заохочувальні премії.