Вишиванюк і Сич подякували освітянам краю за плідну, результативну роботу

 

На засіданні розширеної колегії головного управління освіти і науки облдержадміністрації, яке відбулася сьогодні, освітяни краю обговорювали аспекти підготовки до нового навчального року.

 

Участь в освітянській колегії, що по суті, була традиційною серпневою конференцією, взяли голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк і його заступник Роман Іваницький, голова обласної ради Олександр Сич, народний депутат України Ігор Зварич, голови райдержадміністрацій, керівники закладів освіти.


Детально охарактеризувавши стан справ у прикарпатських навчальних закладах напередодні 1 вересня, начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк звернула особливу увагу на співпрацю педагогів з представниками місцевої влади. Адже, за її словами, з викликами, які ставить перед шкільною освітою і дошкільним вихованням сьогодення, «можна справитися лише спільно, з використанням наявних у бюджетах коштів».

 

Зрозуміло, що ресурси місцевих бюджетів не дадуть можливості для вирішення усіх проблем, які накопичилися у освітянській галузі. Але вони, бодай частково, сприятимуть організації повноцінного харчування дітей, облаштуванню кабінетів для проведення занять з іноземної мови і інформатики, придбанню автобусів, оновленню комп’ютерної бази шкіл. «Школа повинна бути як оазис, до неї потрібно йти, як до храму», - переконана депутат обласної ради Зінаїда Болюк.


У тому, що школа відіграє вагоме значення у суспільстві, не має сумнівів і голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. Саме тому, виступаючи на головній освітянській колегії, він подякував прикарпатським педагогам за їх велику працю і значну роботу.



«Сьогодні важливо, - наголосив голова ОДА, - виховувати наших дітей у дусі християнської моралі. Це - основа основ». Бо «гріш ціна тому навчанню», переконаний Михайло Вишиванюк, коли молода людина стає циніком… Комплексне навчання і виховання в області, за його словами, можливе з урахуванням досвіду, зокрема, школи шляхетних панянок у Коломиї, за умов реалізації обласних програм «Нова українська родина», «Карпатський зорепад». Окрім того, голова облдержадміністрації закликав переймати практику «народних толок» при будівництві чи відновленні закладів культури і освіти у районах. Як прозвучало на колегії, у с. Пилипи Коломийського району завдяки зусиллям громади вдалося добудувати школу, відкрити дитсадок, а у с. Гвіздець Надвірнянського району – облаштувати Будинок культури, в якому є тренажерний зал та бібліотека.



Окрім того, Михайло Вишиванюк закликав голів РДА забезпечити школи лижами, подбати про очищення спортивних майданчиків від бур’янів, віднайти кошти для будівництва теплих вбиралень.

 

Голова обласної ради Олександр Сич наголосив на потребі розробки обласної програми створення модульних спортивних залів. Такий, за словами Олександра Сича, діє в Галицькому районі.



Стимулюючи подальшу плідну працю у вирішенні освітянських проблем на Прикарпатті, голова ОДА Михайло Вишиванюк та голова обласної ради Олександр Сич на колегії вручили кращим педагогам краю обласну премію імені Івана Косика, спільні грамоти та заохочувальні премії.


23.08.2012 2078 2
Коментарі (2)

Віктор 2012.08.24, 08:32
Сашко, Сашко.... Як тебе та компанія вже затягнула(( Вишиванку з його васалами та тебе патрійота вже окремо й не побачиш( Що не зробиш заради влади та місця у ВР...
Василь І. 2012.08.24, 10:30
Розумію сказане Вишиванюком. Циніки - небезпечні люди. Для влади і нуворишів. Громадяни виховані у християнській етиці - покірні, слухняні, некофліктні. А Сашко, як завжди, дає нормальні пропозиції. Як у старі комсомольські часи: "у меня есть конкретное предложение - давайте что-то делать". Ну прямо "Твікс" (солодка парочка).
27.12.2024

Так, у військовозобов'язаних перевіряють документи, вручають повістки, а також виявляють порушників військового обліку, які вчасно не оновили військові-облікові дані та перебувають у розшуку.  

32830
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1765
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2565
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4296 7
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4540
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4293

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

596

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

424

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

681

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1315
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

634
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19560
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

838
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

507
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7014
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

466
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1525 1
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

810
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

434
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

619
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

841
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

860 1