Вишиванюк: Якщо хочемо щось добре зробити, мусимо радитися з громадою

 

У черговому засіданні Громадської ради, що створена при облдержадміністрації, взяв участь голова ОДА Михайло Вишиванюк.

 

Голова ГР Валерій Старченко (голова ОО Товариства Червоного Хреста) поінформував колег про проведену роботу впродовж поточного року та основні завдання.


Йшлося про розроблену програму Стратегії розвитку громадянського суспільства в області, інструменти взаємодії громадянського суспільства та про необхідність створення в області системи надання професійної паліативної та хоспісної допомоги хворим з невиліковними хворобами (обмеженим прогнозом життя). З медичного питання доповідь мав перший заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник.



Бажаючи учасникам представницького громадського зібрання результативної праці, напрацьованих і обговорених конкретних пропозицій, голова ОДА Михайло Вишиванюк наголосив: «Для нас робота Громадської ради, громадських організацій має надзвичайно велике значення, бо ніхто так близько не знає всіх великих і малих проблем людей, як ви, активні представники громади. В першу чергу потрібна ваша ініціатива. Стукайте у двері влади зі своїми пропозиціями і вам відчинять. Перелік добрих справ, започаткованих громадськими об’єднаннями в області, зростає. І це похвально».



Михайло Вишиванюк висловив переконання: «Без залучення громади, без обговорення з людьми шляхів до вирішення найважливіших питань, без широкого роз’яснення і знайдення компромісу будь-які значимі наміри і плани не матимуть вирішення».



«Якщо хочемо щось добре зробити, мусимо радитися з громадою. Тому закликаю вас до активності, - наголосив голова ОДА. - Пора припинити займатися самоїдством (вибори закінчилися). Пора об’єднати зусилля всіх - партій, громадських організацій на творчий будівничий процес, і тоді ми збудуємо справді демократичне суспільство, міцну і процвітаючу державу. Потрібна праця кожного на благо України. Коли ми об’єднаємо зусилля, буде менше нарікань і менше скептиків, з’явиться більше відповідальності».



Виступаючі керівники громадських організацій - голова Клубу української інтелігенції м. Івано-Франківська Уляна Скальська, голова Коломийської Станиці Братства УПА Мирослав Симчич, голова обласного Благодійного фонду «Допомога дітям Чорнобиля» Надія Кайдаш у своїх виступах подякували Михайлу Вишиванюку за реальну підтримку діяльності громадських об’єднань, їхніх просвітницьких патріотичних заходів, та висловили свою підтримку щодо необхідності об’єднання зусиль усіх – влади, громади, депутатів задля розбудови української демократичної держави.


На наступному засіданні Громадської ради голова облдержадміністрації запропонував обговорити (спершу на зібраннях районних громадських рад ) план соціально-економічного розвитку районів, області на 2013 рік, «перед тим, як виносити ці життєво важливі документи на затвердження сесій».



Ідею управління охорони здоров’я щодо створення в районах хоспісної, паліативної служби Михайло Вишиванюк підтримав тут же своїм дорученням обласному медичному управлінню - створити при центральних районних лікарнях хоспісні відділення на декілька ліжок та подбати про надання необхідної допомоги на дому сім’ям, які доглядають невиліковних рідних.



Знайшла підтримку в голови ОДА і пропозиція голови Громадської ради при Верховинській райдержадміністрації Петра Пониполяка про необхідність проведення навчання керівників громадських рад, що діють при міськрайдержаміністраціях, щоб запозичити досвід, в тому числі в інших регіонах та за кордоном.


29.11.2012 2108 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

513
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1873
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33304
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2205
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2939
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4965 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

313

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1076

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

688

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

909
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

173
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

492
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

570 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1033
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

887
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

981
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

751
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30129 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

751
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3728
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

407
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

448