Вишиванюк: Якщо хочемо щось добре зробити, мусимо радитися з громадою

 

У черговому засіданні Громадської ради, що створена при облдержадміністрації, взяв участь голова ОДА Михайло Вишиванюк.

 

Голова ГР Валерій Старченко (голова ОО Товариства Червоного Хреста) поінформував колег про проведену роботу впродовж поточного року та основні завдання.


Йшлося про розроблену програму Стратегії розвитку громадянського суспільства в області, інструменти взаємодії громадянського суспільства та про необхідність створення в області системи надання професійної паліативної та хоспісної допомоги хворим з невиліковними хворобами (обмеженим прогнозом життя). З медичного питання доповідь мав перший заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник.



Бажаючи учасникам представницького громадського зібрання результативної праці, напрацьованих і обговорених конкретних пропозицій, голова ОДА Михайло Вишиванюк наголосив: «Для нас робота Громадської ради, громадських організацій має надзвичайно велике значення, бо ніхто так близько не знає всіх великих і малих проблем людей, як ви, активні представники громади. В першу чергу потрібна ваша ініціатива. Стукайте у двері влади зі своїми пропозиціями і вам відчинять. Перелік добрих справ, започаткованих громадськими об’єднаннями в області, зростає. І це похвально».



Михайло Вишиванюк висловив переконання: «Без залучення громади, без обговорення з людьми шляхів до вирішення найважливіших питань, без широкого роз’яснення і знайдення компромісу будь-які значимі наміри і плани не матимуть вирішення».



«Якщо хочемо щось добре зробити, мусимо радитися з громадою. Тому закликаю вас до активності, - наголосив голова ОДА. - Пора припинити займатися самоїдством (вибори закінчилися). Пора об’єднати зусилля всіх - партій, громадських організацій на творчий будівничий процес, і тоді ми збудуємо справді демократичне суспільство, міцну і процвітаючу державу. Потрібна праця кожного на благо України. Коли ми об’єднаємо зусилля, буде менше нарікань і менше скептиків, з’явиться більше відповідальності».



Виступаючі керівники громадських організацій - голова Клубу української інтелігенції м. Івано-Франківська Уляна Скальська, голова Коломийської Станиці Братства УПА Мирослав Симчич, голова обласного Благодійного фонду «Допомога дітям Чорнобиля» Надія Кайдаш у своїх виступах подякували Михайлу Вишиванюку за реальну підтримку діяльності громадських об’єднань, їхніх просвітницьких патріотичних заходів, та висловили свою підтримку щодо необхідності об’єднання зусиль усіх – влади, громади, депутатів задля розбудови української демократичної держави.


На наступному засіданні Громадської ради голова облдержадміністрації запропонував обговорити (спершу на зібраннях районних громадських рад ) план соціально-економічного розвитку районів, області на 2013 рік, «перед тим, як виносити ці життєво важливі документи на затвердження сесій».



Ідею управління охорони здоров’я щодо створення в районах хоспісної, паліативної служби Михайло Вишиванюк підтримав тут же своїм дорученням обласному медичному управлінню - створити при центральних районних лікарнях хоспісні відділення на декілька ліжок та подбати про надання необхідної допомоги на дому сім’ям, які доглядають невиліковних рідних.



Знайшла підтримку в голови ОДА і пропозиція голови Громадської ради при Верховинській райдержадміністрації Петра Пониполяка про необхідність проведення навчання керівників громадських рад, що діють при міськрайдержаміністраціях, щоб запозичити досвід, в тому числі в інших регіонах та за кордоном.


29.11.2012 2170 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739