Вісім порад, як подолати осінню хандру

Чим більш насиченим було літо — тим складніше прийняти факт, що воно закінчилось. Температура на вулиці поступово стає нижчою, а вечір приходить швидше і швидше. Хочеться сховатись вдома і впасти у сплячку до наступного літа.

Але ж не найкраща ідея — провести рік в очікуванні, а значить треба позбуватись від такого стану. Зробити це не тільки легко, але й приємно, якщо дотримуватись наших ідей. Отже, як налаштуватись на осінь та побороти хандру?


1. Не зачиняйтесь вдома

Найгірше, що можна зробити — це пробувати ігнорувати прихід осені. Якщо ви закриєтесь вдома і не будете нікуди виходити, то навпаки відчуєте настання холодної пори навіть сильніше. Не припиняйте свого звичного ритму життя: гуляйте на вулиці з друзями, знаходьте час бувати на свіжому повітрі, навіть якщо там не така приємна погода, як вам хотілося б. Різка зміна у проводженні вільного часу і відсиджування в кімнаті — це найлегший спосіб підхопити осінню хандру.


2. Будуйте плани

За осінню йде зима, а за зимою знову приходить весна і літо. Часу властиво невпинно йти вперед, тож встигайте за ним! Ставте собі цілі на осінь, плануйте, як її проведете і тоді просто не буде часу сумувати з приводу її настання. Адже ви будете розуміти, що попереду чекає ще багато цікавого.


3. Згадайте про те, що вам подобається в початку осені

Так, дощі, короткі дні та низькі температури — мало кому подобаються. Але у кожного є такі речі, які в осені насправді подобаються: стильні пальто і шарфи, можливість комфортно насолоджуватись гарячими напоями, яскраві пейзажі пожовклого листя. Нагадайте собі про ті речі, які робити приємно і спробуйте змінити своє ставлення до багряної пори:

Перегляньте атмосферні осінні фільми. Вони надихнуть вас на такий же романтичний та врівноважений настрій, як у головних героїв та відволічуть від негативу.

Приготуйте щось осіннє. Запечені яблука, гарбузовий суп-пюре, випічка з горіхами чи запечені грибочки — здатні підняти настрій у будь-яку погоду.

Облаштуйте свій затишок. Дістаньте теплішу ковдру, в’язані шкарпетки та покладіть біля ліжка цікаві книжки. Якщо вже зустрічати осінь із розкритими обіймами, то робити це треба якомога комфортніше.


4. Перегляньте свій режим харчування та сну

Потурбуйтесь про те, щоб із настанням осені у вашому раціоні було достатньо вітамінів, аби не доповнювати хандру ще й застудою. А також додайте до свого звичного сну ще одну годинку. Ні, це не просто приємна примха — це необхідність. Адже вашому організму потрібно буде більше часу на відновлення сил. Лягайте спати на одну годину раніше і позбудетесь одного із головних симптомів хандри — постійної втоми.


5. Позбудьтесь від зайвого

Зробити вдома прибирання, викинути зайві речі та розібратись із невирішеними справами — це хороший спосіб взяти себе в руки та не байдикувати, сумно поглядаючи у вікно.


6. Впровадьте нові звички

Викидати потрібно не тільки старі речі, але й старі звички. А замінити їх можна корисними: робити зранку руханку, спробувати бути завжди ввічливим і добрим до оточення, приділяти регулярно час улюбленій справі.


7. Оновіть “плейлист” та гардероб

Ще один приємний крок до оновлення: підготуйте осінній гардероб та оновіть музику у плеєрі для гарного настрою. Ваш настрій частково залежатиме від того, як ви сприймаєте своє зображення в дзеркалі. А музика здатна впливати на внутрішній стан навіть більше інших показників разом взятих. Тож потурбуйтесь про те, щоб вона була спокійною і приємною та не вганяла вас у тугу.


8. Складіть список

Ще одна маленька хитрість, щоб тримати себе у формі: скласти список справ та цілей на найближче майбутнє. Наприклад, записати все, що ви хочете встигнути зробити до кінця року: впровадити нову корисну звичку, прочитати дві книги, відвідати щонайменше 15 тренувань, спробувати щось нове для себе.

Цілі можуть бути у кожного різні, але якщо скласти список і контролювати поступове виконання, то ваші шанси виконати все заплановане значно зростуть.


Пам’ятайте, що не погода за вікном впливає на ваш настрій, тому у періоди хандри потрібно зібрати всі сили, щоб вона не затягнулась на довго, а стала лише короткостроковою перервою перед новим стартом.

 


27.10.2020 12381
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1375
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1486
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1469
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5402
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7926 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10915 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

762

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1464

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2206

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2246
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

335
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2353
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3771
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2235
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3253
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1037
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

841
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

360
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

589
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

867 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

575
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1977 6