Вірус Коксакі в Україні у 2019: все, що відомо про хворобу

В Одесі через спалах вірусу Коксакі закрили вісім класів школи №63. Про основні симптоми, особливості лікування та чому не варто панікувати – читайте у матеріалі Здоров'я 24.

Вірус Коксакі: що це

Вірус Коксакі – декілька споріднених серотипів ентеровірусів. Вони добре розмножуються в шлунку і кишківнику людини, тим самим спричиняючи різні форми хвороб, що входять до групи ентеровірусних інфекцій.

Вірусом Коксакі заразитися надзвичайно просто, адже він передається або повітряно-крапельним, або фекально-оральним шляхом (наприклад немиті руки, фрукти чи овочі).

Коксакі-віруси діляться на 2 групи:

  1. A (CVA);

  2. B (CVB);

Вірус Коксакі в Україні

Як повідомляє УНІАН, в Одесі через спалах вірусу Коксакі та інших інфекційних захворювань закрили вісім класів школи №63.

Директорка департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич наголосила, що якщо в школі виявлять дитину з ГРЗ – її одразу помістять до ізолятора, а до закладу викличуть батьків, аби вони забрали дитину додому.

Також вона закликає не відправляти дітей до школи, якщо помітили симптоми будь-якого гострого респіраторного захворювання.

Вірус Коксакі: симптоми

Перші симптоми цього вірусу нагадують ГРВІ, проте згодом на долонях починають з'являтися "бульбашкові" висипи. Висипи можуть виникнути не лише на долонях чи ступнях, як заведено вважати, а й на сідницях, ліктях, геніталіях чи навколо рота.

Вірус Коксакі – симптоми:
 
  • Лихоманка;
  • Висип,що схожий на вітрянку;
  • Болюча ангіна або почервоніння у ротовій порожнині;
  • Слабкість;
  • Можливий кон'юнктивіт;
  • Головний біль.

Лихоманка під час цього захворювання буває вкрай різною, адже температура тіла може бути і 38, і 40 градусів. В середньому найвища температура тримається два-три дні.

Ускладнення бувають вкрай рідко

Рідко, проте вірус Коксакі може призвести до таких серйозних ускладнень, як: менінгіт, перикардит, міокардит, а ще рідше – травми м'язів і параліч. При прояві ускладнених симптомів інфекціоніст назначає пацієнту спеціальне лікування. 

Інкубаційний період під час вірусу Коксакі

Інкубаційний період вірусу триває від 1 до 7 днів.

Впродовж першого тижня захворювання хворий найбільш заразний. Проте коксакі-віруси можуть жити в організмі ще тривалий час, хоч і стають дещо слабкішими. Вони до 8 тижнів можуть знаходитись у респіраторних трактатах чи фекаліях.

Лікування вірусу Коксакі

Вакцини від вірусу Коксакі не існує, так само як і спеціального лікування. Річ у тім, що симптоми вірусу при правильному догляді минають самі собою від 2 до 10 днів.

Пацієнту призначають лише симптоматичне лікування, аби знизити температуру, припинити свербіж, зняти біль у горлі тощо. Головне, аби лікар поставив діагноз правильно і не відніс його до ГРВІ, бактеріальної ангіни чи герпесу. Адже, наприклад, Ацикловір не переможе цей вид вірусу, а лиш зашкодить організму, а антибіотики не впливають на віруси взагалі – тому їх прийом марний.

Під час хвороби потрібно пити багато рідини, наприклад, помірно-теплі чаї чи молоко. В жодному разі не можна вживати соки, адже вони можуть дратувати виразки в горлі, й з цієї ж причини потрібно остерігатись кислих продуктів і морсів. 


19.11.2019 8323
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

882
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1571 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2346
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2175 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7515
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15229 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

281

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1013

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1078

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1864
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

260
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

638
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

881
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

895
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1933
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

981
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35129 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

233
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

462
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

603
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

930