Вірус Коксакі в Україні у 2019: все, що відомо про хворобу

В Одесі через спалах вірусу Коксакі закрили вісім класів школи №63. Про основні симптоми, особливості лікування та чому не варто панікувати – читайте у матеріалі Здоров'я 24.

Вірус Коксакі: що це

Вірус Коксакі – декілька споріднених серотипів ентеровірусів. Вони добре розмножуються в шлунку і кишківнику людини, тим самим спричиняючи різні форми хвороб, що входять до групи ентеровірусних інфекцій.

Вірусом Коксакі заразитися надзвичайно просто, адже він передається або повітряно-крапельним, або фекально-оральним шляхом (наприклад немиті руки, фрукти чи овочі).

Коксакі-віруси діляться на 2 групи:

  1. A (CVA);

  2. B (CVB);

Вірус Коксакі в Україні

Як повідомляє УНІАН, в Одесі через спалах вірусу Коксакі та інших інфекційних захворювань закрили вісім класів школи №63.

Директорка департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич наголосила, що якщо в школі виявлять дитину з ГРЗ – її одразу помістять до ізолятора, а до закладу викличуть батьків, аби вони забрали дитину додому.

Також вона закликає не відправляти дітей до школи, якщо помітили симптоми будь-якого гострого респіраторного захворювання.

Вірус Коксакі: симптоми

Перші симптоми цього вірусу нагадують ГРВІ, проте згодом на долонях починають з'являтися "бульбашкові" висипи. Висипи можуть виникнути не лише на долонях чи ступнях, як заведено вважати, а й на сідницях, ліктях, геніталіях чи навколо рота.

Вірус Коксакі – симптоми:
 
  • Лихоманка;
  • Висип,що схожий на вітрянку;
  • Болюча ангіна або почервоніння у ротовій порожнині;
  • Слабкість;
  • Можливий кон'юнктивіт;
  • Головний біль.

Лихоманка під час цього захворювання буває вкрай різною, адже температура тіла може бути і 38, і 40 градусів. В середньому найвища температура тримається два-три дні.

Ускладнення бувають вкрай рідко

Рідко, проте вірус Коксакі може призвести до таких серйозних ускладнень, як: менінгіт, перикардит, міокардит, а ще рідше – травми м'язів і параліч. При прояві ускладнених симптомів інфекціоніст назначає пацієнту спеціальне лікування. 

Інкубаційний період під час вірусу Коксакі

Інкубаційний період вірусу триває від 1 до 7 днів.

Впродовж першого тижня захворювання хворий найбільш заразний. Проте коксакі-віруси можуть жити в організмі ще тривалий час, хоч і стають дещо слабкішими. Вони до 8 тижнів можуть знаходитись у респіраторних трактатах чи фекаліях.

Лікування вірусу Коксакі

Вакцини від вірусу Коксакі не існує, так само як і спеціального лікування. Річ у тім, що симптоми вірусу при правильному догляді минають самі собою від 2 до 10 днів.

Пацієнту призначають лише симптоматичне лікування, аби знизити температуру, припинити свербіж, зняти біль у горлі тощо. Головне, аби лікар поставив діагноз правильно і не відніс його до ГРВІ, бактеріальної ангіни чи герпесу. Адже, наприклад, Ацикловір не переможе цей вид вірусу, а лиш зашкодить організму, а антибіотики не впливають на віруси взагалі – тому їх прийом марний.

Під час хвороби потрібно пити багато рідини, наприклад, помірно-теплі чаї чи молоко. В жодному разі не можна вживати соки, адже вони можуть дратувати виразки в горлі, й з цієї ж причини потрібно остерігатись кислих продуктів і морсів. 


19.11.2019 8237
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

489
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1383
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3000
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2049 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4116
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5884

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

350

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

381

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

371

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

515
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

810
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

780
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1061
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

486
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2351
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

821
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1141
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34100 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

344
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

702 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

899
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

667