Вірджинія задумалася про свою валюту. Долар впаде?

У якості наочної ілюстрації економічних страхів, що терзають Америку, можна навести постанову, прийняту на засіданні законодавчого органу штату Вірджинія – Генеральної Асамблеї, 12 січня. Відповідно до цієї постанови, буде створена підкомісія, щоб офіційно розглянути питання про впровадження альтернативної валюти у випадку повного краху долара США і Федеральної резервної системи.

 

Якщо долар втратить свій статус світової резервної валюти, що здається все більш і більш імовірним, то для американської економіки це матиме руйнівні наслідки, викликані неминучою гіперінфляцією - тим більше, що Америка імпортує більшу частину своєї нафти. Беручи до уваги, що найавторитетніші міжнародні установи і лідери, передбачають і навіть вимагають припинення доларової гегемонії, а також створення світової валюти, якою б керував глобальний центральний банк, зараз саме час для штатів, щоб усвідомити і підготуватися до цього. Тепер або ніколи.

 

Постанова Генеральної Асамблеї Вірджинії, представлене делегатом-республіканцем Робертом Маршалом, починається з передумови, що регіональний уряд несе відповідальність за захист життя і власності громадян штату. Виконання цієї місії вимагає належних державних фінансів і "здорової приватної економіки", і те й інше потребує міцної валюти.

 

Згідно з постановою (законом) ГА, грошово-кредитна і банківська системи, які зараз спираються на Федеральну резервну систему (ФРС), не зможуть забезпечити стабільність, необхідну для процвітаючої економіки і добре функціонуючого регіонального уряду. Принаймні - протягом тривалого часу. Існуючі системи "перебували під постійно напругою, що збільшується протягом минулих кількох років, і будуть продовжувати перебувати під постійно зростаючою і, очевидно, виснажливою напругою в наступні роки".

 

Додатково до всього, законодавці вказали, що багато керівників пророкують "неминучий крах валюти Федеральної резервної системи через гіперінфляцію в доступному для огляду майбутньому". Так що, якщо і коли очікуваний колапс грошово-кредитної системи відбудеться, то без попередньої підготовки фінанси штату і приватного сектору «можуть зануритися в хаос».

 

Звичайно, у такий сценарій вніс би "значний негативний вплив на життя, здоров'я та власність громадян Вірджинії, з фатальними наслідками для збереження стабільного громадського порядку", попереджає постанова. Відповідно до внесеного законопроекту, цих ефектів можна уникнути або, принаймні, мінімізувати їх вплив, тільки швидким введенням в обіг альтернативної надійної валюти. 

 

Постанова також відзначає, цитуючи експертів, що незабезпеченість долара дорогоцінними металами - одна з головних причин - якщо не найголовніша - нестійкості банківської системи, на даний момент досягла межі. Вона [постанова] також пояснює, що американська Конституція зобов'язує всі штати використовувати золото і срібло в якості платіжного засобу при оплаті боргів, навіть цитуючи при цьому рішення Верховного Суду, яке визнає, що штати для виконання їхніх суверенних функцій можуть використовувати будь-яку валюту за їх вибором. Навіть незважаючи на те, що Конгрес своїм декретом встановив банкноти Федерального Резерву в якості "законного засобу платежу".

 

Альтернативна валюта, якщо б вона була введена в обіг, не привела б до заборони на використання банкнот Федерального Резерву - вона просто надала б ще одну можливість, створивши здорову конкуренцію без подальшої дестабілізації існуючого режиму обороту незабезпеченої золотом грошової маси. У постанові законодавці вказують: "Конгрес США, американське Казначейство та Федеральна резервна система не робили, не роблять і не готують ніяких дій з надання Сполученим Штатам альтернативної валюти Федеральної резервної системи на цілком ймовірний випадок, якщо долар буде знецінений через гіперінфляцію".

 

Так як законодавці штату Вірджинія знають або, принаймні, повинні знати все це, і тому що у штату є можливість і обов'язок почати діяти в такій ситуації (навіть без схвалення Конгресу), "громадяни Співдружності обов'язково прийдуть до висновку, що члени Генеральної Асамблеї [штату Вірджинія] будуть, перш за все, відповідальні за те, що коли в результаті гіперінфляції або якого-небудь іншого, пов'язаного з цим економічного лиха, настане крах валюти Федеральної резервної системи, вони залишаться без альтернативної валюти", говориться в постанові.

 

Звичайно, законодавці штату Вірджинія не єдині, хто турбується з приводу долі долара. "Пропозиції штатам і їх громадянам про прийняття альтернативної валюти, що базується на золоті або сріблі, або обох, отримують все більшу увагу всюди в Сполучених Штатах, як про це свідчать закони, прийняті або розглянуті в законодавчих органах штатів Джорджія, Індіана, Монтана, Нью- Гемпшир і Південна Кароліна", пояснює постанову ГА Вірджинії.

 

Постанова сама по собі не вводить альтернативну валюту. Воно просто регламентує створення двопартійного комітету, щоб всебічно розглянути проблему і дати рекомендації для законодавців, як мати з цим справу згодом. До наступного року результати групи та пропозиції повинні лежати на столі у законодавців. Закон опублікований на веб-сайті Співдружності як постанова про "Створення об'єднаної підкомісії для вивчення питання, чи повинна Співдружність ввести в дію валюту, альтернативну валюті Федеральної резервної системи, у разі масштабної кризи Федеральної резервної системи".

 

Численні експерти, юристи та фінансисти, рекомендували політикам штату зайнятися цією проблемою - тим більше, що федеральний уряд до цих пір відмовлялося розглядати ситуацію і обоворювати, що насувається. Наприклад, видатний юрист Едвін Вієйра, фахівець з конституційного права, сказав "The New American" минулого року, що буде дуже мудро для регіональних урядів почати готуватися до великих проблем з доларом. Одна із зроблених ним пропозицій - щоб штати почали приймати частину своїх податкових надходжень дорогоцінними металами.

 

Звичайно, внутрішні проблеми поточної грошової системи не залишилися непоміченими і в Конгресі. Член палати представників Рон Пол піднімав тривогу протягом багатьох десятиліть. Ця тривога досягла своєї кульмінації в його недавній книзі під назвою «End the Fed» («Кінець Федрезерву») і в законі про ревізію Федеральної Резервної системи, який - попри те, що він був в значній мірі вихолощений, - досяг успіху в тому, щоб висвітлити певні ділові операції центрального банку. У нього також є законопроект, який анулював би правила, що регулюють платіжні засоби, і дозволив би вільному ринку вирішувати, що має використовуватися в якості грошей. І нещодавно його пропозиції та ідеї, які він підтримує, привернули велику увагу - як про це, зокрема, свідчить рішення, ухвалене в Вірджинії.

 

Незважаючи на те, що губернатор Вірджинії Боб Макдоннелл оголосив, що він не буде підтримувати ці дії, аналітики вітають прийняття постанови як значний крок. Засновник «Gold Stock Bull» Джейсон Хемлін, наприклад, сказав «The Market Oracle», що пропозиція "може стати фінансовим пострілом, який буде почутий у всьому світі".

 

Фінансовий веб-сайт «ZeroHedge.com» припустив, що постанова "може одного разу бути оголошена як офіційна пропозиція, з якої, за прислів'ям, все і почнеться". Переконуючи всіх законодавців ретельно прочитати законодавство, сайт прокоментував: "Чи буде це постанова успішно проведено в життя, чи знайде комісія, що є реальна небезпека, або що золото не повинно бути прийняте в якості валюти забезпечення, тепер вже не важливо. Простий факт, що ця постанова з'явилася на світ, вже є достатнім стимулом для інших штатів розглядати альтернативний «План Б».

 

Точно так же веб-сайт «GoldAlert.com», процитувавши недавні новини про іноземні уряди, що розглядають можливість проведення розрахунків у золоті, припустив, що "дії Вірджинії можуть бути свідченням початку зростання загальносвітової тенденції серед урядів різних рівнів проводити розрахунки у валюті, яка не може бути надрукована за примхою якого-небудь центрального банку ".

 

Поки що постанова була направлена до Комітету із законодавства. Як далеко це все піде, ще невідомо. Але враховуючи, що й інші штати розглядають подібні заходи і проблеми долара, стають все більш і більш очевидними, то виглядає, що розсудливі приготування до потенційної катастрофи тільки набирають хід.

 


07.02.2011 1711 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

950
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2743
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3047 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

754

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

109
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2306
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1094