На Івано-Франківщині зафіксували один випадок нового субваріанту COVID-19 Omicron — FLiRT.
Про це інформують на сайті Міністерства охорони здоров'я України, пише Фіртка.
Новий штам виявили під час дослідження у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України.
Як розповідає головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, у кожного субваріанта є певні особливості, але загальні симптоми на початку захворюваності такі ж, як і за інших варіантів COVID-19. Це — нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, болі в м’язах або тілі.
"Три випадки субваріанта коронавірусу FLiRT виявили минулого тижня. Два — у Києві та один — в Івано-Франківській області. Захворілі — дві жінки та чоловік віком понад 60 років.
Пункти щеплення в країні забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику важкого перебігу захворювання варто проконсультуватися із сімейним лікарем та зробити щеплення напередодні епідсезону", — зауважив Кузін.
Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Інформацію про найближчий пункт вакцинації можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
"Цей штам швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
Всесвітня організація охорони здоров'я поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки нового штаму коронавірусу FLiRT, однак зазначили, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни", — інформують у МОЗ.
Про поширення нового субваріанту FLiRT у світі заявили у грудні 2023 року. Найбільше випадків виявили в Австралії. Влітку 2024 року центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) відзначили, що цей варіант виявили у понад 28 % випадків COVID-19 у США. Зростання кількості випадків очікують наприкінці літа та в осінні місяці.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють