Вільне від зла

Вічність має безліч облич. Одне з них кожний з нас може побачити після заходу Сонця. Я люблю дивитися на зоряне небо, впізнавати сузір’я і вкраплені у їхнє срібне плетиво кольорові світляки планет. Є сузір’я, котрі мені просто подобаються. До прикладу, зоряний Лебідь. Але є одне, споглядання якого примирює мене з цим шалапутним світом. Це сузір’я Оріона, Небесного Мисливця.

сузір’я Оріона, Небесного МисливцяВоно протегує тим, хто ходить на полювання. З давніх давен його називали Меченосцем, Менелватаром і Зоряним Воїном. Оріон сходив на свій небесний спостережний пункт у листопаді, коли в племен континентальної півночі починалися великі полювання. Він чатував там до кінця квітня. На своїх святкових поясах прадавні мисливці розміщували три кришталеві кульки – знак Поясу Оріона – і одну рубінову. Остання символізувала гігантську зірку Бетельгейзе – червоне Око Меченосця. До Ока молились, щоби небо зняло гріх за вбивство невинних звірів.

Алхіміки, розенкройцери і кабалісти склали низку легенд про невсипне Око. В цих легендах велетенське пурпурове світило виступало то у ролі брами у янгольські світи, то в якості небесного протектора таємничого перетворення свинцю на золото. За переконаннями шукачів філософського каменю, в мить такого перетворення «перехідна суміш Аль-Келебу» мала обов’язково перебувати під святими червоними променями Бетельгейзе.

Легенда червоної зірки змусила американських фантастів ХХ століття (зокрема, знаменитого Гарі Гарісона, автора безкінечних пригод Сталевого Щура) розташувати на її орбіті столичну планету майбутньої Галактичної Імперії. Масонські звіздарі визначили провідну роль Оріону в інший спосіб. Для них це сузір’я завжди символізувало перемогу Світлих сил над тими демонічними повстанцями всесвіту, котрі згадані у знаменитому уривку з 14-ої глави Книги пророка Ісайї. Бунтівні янголи піднялись проти Творця у віддалених і темних безоднях Космосу. Століття за століттями їх армії просувались до Білих зірок, де палав незримий вогонь Благодаті. Жах передував їм, зло і знищення панували там, де демони встановлювали свою владу. Саме в Поясі Оріону цей наступ було зупинено.

Католицький містик отець Де Фіріо також стверджував, що вирішальна битва між арміями Люцифера і Архангела Михаїла відбулася на планетних системах Оріона. Легіони янголів атакували чорне вояцтво і перемогли. Битва, згідно Де Фіріо, тривала тридцять три роки. На планеті Аррол, що обертається навколо блакитного Рігеля (Бети Оріона), Архангел Михаїл і ангели Вараїл та Канаїніл знищили незмірно могутнього демона Морадо, командира сатанинської гвардії й невдовзі полонили самого Люцифера, який ховався в неприступних вогняних підземеллях Арролу. В битві загинуло 6000 повсталих Чорних янголів. Їхні безсмертні монади було скинуто в надра Рігеля, який таким чином став першим в галактичній історії пеклом. З того часу й на всі віки Оріон, за твердженням Де Фіріо, став ніби пам’ятником цій перемозі Творця над невдячним і збунтованим творінням.

Духовидець середини минулого століття Даниїл Андреєв присвятив Оріону частину свого містичного одкровення «Роза Миру»: «Оріон – система брамфатур (духовних структур) велетенської сили. Вони повністю звільнені від демонічної сутності. Ця система грає в житті Галактики колосальну роль. Зрозуміло, що перелік десяти рівнів, з яких складається ця сакуала (трансцендентна ієрархія), не зможе, завдяки своїй вбогості, подарувати читачеві нічого, окрім розчарування. Але я знаю – може бути, що навіть ці сухі назви колись то стануть при нагоді: Юмаройя, Одгіана, Рамн, Вуальра, Лігея, Фіанна, Ерамо, Веатнор, Заоліта, Натоліс».

Астрономи кажуть, що Бетельгейзе скоро вибухне. Великі телескопи, споруджені в Чилі і на Тенерифі дозволили побачити гігантські «пухирі», які спливають на поверхню червоного гіганта. Якщо пронози справдяться, на земному небі спалахне суперзірка яскравіша за Сонце і на кілька місяців ми залишимось без нічної темряви. Так воно чи ні, невдовзі побачимо.

...Нарозвидні знову виходимо на полювання. Над південно-західним обрієм палає Око Небесного Мисливця. Світло від нього йде до Землі триста десять років. Рігель, Гамма і Тета Оріона втричі віддаленіші від нашого світу. Світло стає старим і стомленим, досягаючи наших очей. Але мене тішить думка, що воно, це святе світло, народилося на поверхнях зірок, недосяжних для зла і ворожої темряви. Що воно пробігло сто парсеків для того, щоби втішити мешканців планети, на якій війна між добром і злом ще триває.


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

181
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492