Віктор Федорович Порошенко чи Петро Олексійович Янукович

 

 


Включаю новости и начинаю путаться, кто же в стране Президент: Петр Алексеевич Янукович или Виктор Федорович Порошенко?

Действующий Президент Украины за полтора года в блиц-режиме продемонстрировал практически абсолютное единство целей и методов со своим печально закончившим предшественником.

В апреле 2010 года по решению Януковича были подписаны Харьковские соглашения, закрепившие военное присутствие России на нашей территории.
В сентябре 2014 года по решению Порошенко было подписано т.н. Минское соглашение, по сути восстановившее влияние Кремля на Украину и ее внутреннюю политику.

Далее был этап незаконного укрепления личной власти. 
Янукович воспользовался послушным Конституционным судом, сменившим без парламента Основной закон государства. 
Порошенко, укрепив свои позиции в Конституционном суде того же состава уголовными делам против судей, узурпацию власти профессионально завернул в яркую обертку т.н. децентрализации.

Местные выборы 2015 года, призванные укрепить политическую монополию Порошенко, отличаются от местных выборов 2010 года, сцементировавших фундамент режима Януковича, разве что пустым пиаром на тему открытых списков. 
Весь инструментарий диктаторского режима сохранен: «просроченное» ЦВК, во главе с виртуозом фальсификаций Охендовским, подкуп обнищавших избирателей, административное давление.

"Политическое единство» и нужные голосования при Порошенко достигаются теми же методами, что и при Януковиче: незаконные обыски, угрозы расправы, заказные дела.
Не изменилась и технология превращения и без того небезупречной правоохранительной системы страны в репрессивную, защищающую политические и бизнесовые интересы правящей семьи от политических оппонентов и гнева народа.

Правосудие времен Порошенко ничем не отличается от правосудия времен Януковича. Большинство судей после многократного анонсирования массовых чисток больше думают о том, как понравиться власти, а не о том, как защитить права гражданина.

Отношение к свободе слова также не изменилось. Методы борьбы с неугодными СМИ тоже.

Ситуация с коррупцией в стране осталась прежней: борьба идет только с политическими оппонентами либо на низовом уровне.
Система "кормления" ближайших сторонников, создающих иллюзию монолитности и незыблемости режима, действует на тех же принципах.

Кадровая политика Порошенко, расставляющего на государственные должности подручных бизнес-менеджеров, настолько же неадекватна здравому смыслу и губительна для страны, насколько кадровая политика Януковича, расставлявшего доверенных людей семьи. 
Даже идея назначения министров-иностранцев, первоначально положительно воспринятая многими гражданами, по сути своей призвана обеспечить монополию президента на власть: иностранные наемники не представляют ни одну политическую силу, поддержанную на выборах украинским народом, они зависимы лично от Президента.

Ради чего все это?
Ради неизменившейся цели – стать единственным олигархом в стране.

Украинское общество вот уже полтора года задает одни и те же вопросы.
Почему не наказаны те, кто расстреливал Майдан и разворовывал страну при Януковиче? 
Почему "над законом" стоят коррупционеры из окружения Порошенко?
Почему в рядах президентской партии «Солидарность» нашли пристанище многие бывшие регионалы?
Почему Порошенко, который после выборов 2014 года имел поддержку Коалиции в 305 голосов, сегодня собирает голоса под свои законодательные инициативы в "Оппозиционном блоке"?

Ответ на удивление прост: для Президента Украины Порошенко и целей, которые он перед собой поставил, публика, окопавшаяся сегодня в «Солидарности» и «Оппозиционном блоке», ментально значительно ближе, чем патриоты, защищавшие Украину на Майдане и на войне за нашу независимость.
Украинский народ, в отличие от «бывших», обслуживавших в свое время за "долю малую" интересы Януковича, не готов обслуживать такие же "беспредельные" планы Порошенко.

Когда в 2010 году Янукович начал эпопею со сменой Конституции, мне довелось на многих общенациональных эфирах говорить о том, что страна скатывается в омут диктатуры.
Никто не верил. Думали, что это преувеличение: на лицо лишь отдельные признаки авторитаризма.
Прошли считанные недели, и многим пришлось осмысливать происходящее в застенках следственных изоляторов.

Сегодня, через два года после Майдана, Украина снова на перепутье.
Промолчим – вернемся в мутное прошлое.
Вспомним, что источником власти является не Банковая, а народ Украины – сохраним страну и надежду на лучшее будущее.

Выбор есть и у власти. Пока еще...

 

Андрей Сенченко

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ціна цих арештів для України - Портніков

Віктор Федорович Порошенко чи Петро Олексійович Янукович

Руслана Лижичко про арешт Корбана: По суті, це те саме, що зробив свого часу Янукович, посадивши Тимошенко

Олександр Кочетков: Затримання Корбана: деталі і прогнози

Філатов: Петре Олексійовичу, ви хотіли з Шокіним процес століття? Ви його отримаєте!

Мочанов про Корбана: Гена не клав собі в кишеню народні гроші. Не опускайтеся до принижень та образ


Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4253 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1423
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1508
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2625
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2344
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2276

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

248

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1483

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2230

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2974
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

541
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

693
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

676
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

518
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15976
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2865
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1144
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26621 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

998
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

859 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

661