Остаточний підсумок щодо комунальної реформи та роботи ЄРЦ робити рано, а оцінку мають давати мешканці.
Про це міський голова заявив в інтерв’ю газеті “Репортер”.
“Є позитивні моменти, є багато нарікань. Раніше був жек, люди знали до кого йти, подивитися в очі, посваритися… Тоді оперативніше реагували на аварії. Однак зміст реформи полягав у тому, щоб роз’єднати функції замовника й виконавця, щоб була управляюча компанія, яка збирає кошти від людей, наймає виконавців послуг і контролює якість їхньої роботи.
Я пропонував створити кілька управляючих компаній, не монополізувати роботу. Менша структура — більш гнучка та маневреніша, ближча до людей. У депутатів інше бачення, вони створили ЄРЦ. Як показала реалізація реформи, логіка була у моїх словах.
Позитивом вважаю співфінансування ремонту житла, коли мешканців залучають до часткової оплати ремонтів. І питання не так у грошах, як у тому, що вони стають учасниками процесу й потім більше шанують те, що відремонтували”, – вважає Віктор Анушкевичус.
Водночас, у роботі комунальної управляючої компанії він бачить і підводне каміння. Зокрема, відповідаючи на запитання, чи не перевищує ЄРЦ повноваження, коли замовляє послуги у фірмах, власниками яких є депутати міськради, міський голова відповів:
“Говорячи про монополію, я широко використовував це слово, включаючи й такі речі. Кожен із керівників малої управляючої компанії був би більш залежний, ніж один — великої, і менше слухав би чиїхось вказівок. А чи є там, чи нема використання службового становища, то це питання правоохоронних органів”.
Читайте також:
Роман Онуфріїв: Житлово-комунальна реформа в Івано-Франківську себе виправдала