Виконали клятву Гіппократа: в Івано-Франківську відкрили дошку пам’яті загиблим на фронті медичним працівникам (ФОТО)

Відкриття та освячення дошки пам’яті загиблим в АТО/ООС медичним працівникам відбулось 2 вересня в приміщенні департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
 
На церемонії відкриття, окрім представників влади, були присутні родичі загиблих прикарпатських медиків, передає Фіртка.
 
Степан Чомко, батько загиблого лікаря Ярослава Чомка, розповів, що його син за освітою терапевт, працював фармацевтом, був учасником Революції Гідності й одразу після неї, пішов на фронт. 
"Це пам'ять не тільки про мого сина, але й усіх загиблих лікарів області. На жаль, їх п'ятеро, але маю надію і вірю в те, що їх більше не буде. Хочу, щоб ця війна завершилася перемогою України, щоб ніхто більше не гинув. Те, що ця дошка в департаменті - дуже символічно. Для батьків та інших відвідувачів департаменту. Щоб всі бачили, якою ціною дається ця перемога, за що небайдужі лікарі йдуть на фронт і рятують життя, бо вони дали клятву Гіппократа", - сказав батько Героя.
Наразі на меморіальній дошці фотографії п'яти прикарпатських медиків, котрі віддали життя, рятуючи українських воїнів під час збройної агресії Росії: Богдана Ризанича, Дмитра Бута, Ярослава Чомка, Мирослава Остап'юка, Степана Уханського.
"Найгірше для родин загиблих - це відчувати байдужість. Такі заходи і все, що робиться для того, щоб пам'ятали Героїв - це прояв небайдужості. Дякую, що прийшли та зробили таку дошку шани - це приємно. Звичайно, набагато приємніше, якби мій син був тут поруч зі мною, дожив мінімум до 70-ти років і його портрет висів ту на дошці пошани та гордості, як якось викладача чи професора. Але сталося, як сталося", - додала Ольга, мати загиблого Героя.
Понад 150 прикарпатців загинули, захищаючи територіальну цілісність держави від російського агресора, серед них не лише військові чи медики, але й волонтери, громадські активісти та пересічні люди, котрі боролись за незалежність Батьківщини. Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківські області, Володимир Веркалець, зазначив, що всі вони стали Героями Небесної Сотні.
"Воювати йшли люди різного віку та різних професій. Серед них були й медичні працівники, адже, яка б війна не була, її важко уявити без медичних працівників. Я думаю, не кожен навіть може уявити, що бачили ці люди і що пережили. Вони йшли виконувати свою місію - рятувати життя наших захисників. На жаль, рятуючи життя захисників, медики інколи втрачають своє життя", - каже посадовець.
Також Веркалець додав, що в міністерстві будуть продовжувати практику відкриття меморіальних дошок та кутків пам'яті в місцях, де працювали герої, які віддали життя за країну. 
Своєю чергою голова ОДА Світлана Онищук анонсувала відкриття "Дзвону пам'яті". За задумом очільниці області, такий дзвін має лунати щомісяця, нагадуючи всім про героїзм тих людей, які віддали своє життя за Україну. 
"Ви знаєте, як сильно потрібно любити свою державу та рідний край, щоб віддати за це життя. Дуже правильно отець сказав, що це - найвищий вимір любові. Любити іншу людину для того, щоб віддати своє життя. Захисники нашої країни зробили це. І вони живуть в нашій пам'ять і в наших серцях. Те, що сьогодні ми всі разом зібралися тут, і є нашою подякою за той вклад, який вони зробили для кожного з нас і нашої держави. Я дякую керівництву департаменту охорони здоров'я, що такі події мають місце в нашій обласній адміністрації", - заявила очільниця ОДА.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Фотогалерея


02.09.2021 1220
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1426
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2690
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2207
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2279
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6842 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2560 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

447

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1282

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1378

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1556
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

399
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

667
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

156
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26627
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

632
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10561 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

166
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

187
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

500
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

643
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

708