Виконали клятву Гіппократа: в Івано-Франківську відкрили дошку пам’яті загиблим на фронті медичним працівникам (ФОТО)

Відкриття та освячення дошки пам’яті загиблим в АТО/ООС медичним працівникам відбулось 2 вересня в приміщенні департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
 
На церемонії відкриття, окрім представників влади, були присутні родичі загиблих прикарпатських медиків, передає Фіртка.
 
Степан Чомко, батько загиблого лікаря Ярослава Чомка, розповів, що його син за освітою терапевт, працював фармацевтом, був учасником Революції Гідності й одразу після неї, пішов на фронт. 
"Це пам'ять не тільки про мого сина, але й усіх загиблих лікарів області. На жаль, їх п'ятеро, але маю надію і вірю в те, що їх більше не буде. Хочу, щоб ця війна завершилася перемогою України, щоб ніхто більше не гинув. Те, що ця дошка в департаменті - дуже символічно. Для батьків та інших відвідувачів департаменту. Щоб всі бачили, якою ціною дається ця перемога, за що небайдужі лікарі йдуть на фронт і рятують життя, бо вони дали клятву Гіппократа", - сказав батько Героя.
Наразі на меморіальній дошці фотографії п'яти прикарпатських медиків, котрі віддали життя, рятуючи українських воїнів під час збройної агресії Росії: Богдана Ризанича, Дмитра Бута, Ярослава Чомка, Мирослава Остап'юка, Степана Уханського.
"Найгірше для родин загиблих - це відчувати байдужість. Такі заходи і все, що робиться для того, щоб пам'ятали Героїв - це прояв небайдужості. Дякую, що прийшли та зробили таку дошку шани - це приємно. Звичайно, набагато приємніше, якби мій син був тут поруч зі мною, дожив мінімум до 70-ти років і його портрет висів ту на дошці пошани та гордості, як якось викладача чи професора. Але сталося, як сталося", - додала Ольга, мати загиблого Героя.
Понад 150 прикарпатців загинули, захищаючи територіальну цілісність держави від російського агресора, серед них не лише військові чи медики, але й волонтери, громадські активісти та пересічні люди, котрі боролись за незалежність Батьківщини. Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківські області, Володимир Веркалець, зазначив, що всі вони стали Героями Небесної Сотні.
"Воювати йшли люди різного віку та різних професій. Серед них були й медичні працівники, адже, яка б війна не була, її важко уявити без медичних працівників. Я думаю, не кожен навіть може уявити, що бачили ці люди і що пережили. Вони йшли виконувати свою місію - рятувати життя наших захисників. На жаль, рятуючи життя захисників, медики інколи втрачають своє життя", - каже посадовець.
Також Веркалець додав, що в міністерстві будуть продовжувати практику відкриття меморіальних дошок та кутків пам'яті в місцях, де працювали герої, які віддали життя за країну. 
Своєю чергою голова ОДА Світлана Онищук анонсувала відкриття "Дзвону пам'яті". За задумом очільниці області, такий дзвін має лунати щомісяця, нагадуючи всім про героїзм тих людей, які віддали своє життя за Україну. 
"Ви знаєте, як сильно потрібно любити свою державу та рідний край, щоб віддати за це життя. Дуже правильно отець сказав, що це - найвищий вимір любові. Любити іншу людину для того, щоб віддати своє життя. Захисники нашої країни зробили це. І вони живуть в нашій пам'ять і в наших серцях. Те, що сьогодні ми всі разом зібралися тут, і є нашою подякою за той вклад, який вони зробили для кожного з нас і нашої держави. Я дякую керівництву департаменту охорони здоров'я, що такі події мають місце в нашій обласній адміністрації", - заявила очільниця ОДА.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Фотогалерея


02.09.2021 1553
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

743
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14125 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1618
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

905
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6234

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

674

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

690
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

921
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5961
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13797
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

521
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

835 2