Викладачі Прикарпатського університету долучилися до міжнародного проєкту «Карпатські лісові школи»

Викладачі кафедри біології та екології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника на запрошення Туристичної асоціації Івано-Франківщини долучилися до проєкту «Карпатські лісові школи», що реалізується у рамках європейської програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. 

Як повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу університету в рамках проєкту викладачі спільно з партнерами розробили конспекти уроків для посібника вчителям Карпатської лісової школи в Україні.

Уроки розроблені на принципах передових педагогічних практик, а їх зміст, визначений транскордонними партнерами ще на початковій стадії проєкту, базується на засадах природоцентризму, простоти і системності викладу, вдало інтегруючи теоретичну і прикладну складові навчання з вихованням у школярів любові і поваги до унікальних природних комплексів Карпат.

"Конспект містить нестандартну і зрозумілу інтерпретацію складних екологічних процесів, біорізноманіття, взаємовпливу природи і суспільства, екосистемних послуг. Так, зокрема, уроки Лісової школи будуть згруповані у такі розділи: «Ліс – великий дім і людина – гість у цьому домі», «Необхідність виживання: пристосування у дикій природі та необхідність бути дисциплінованими», «В природі кожен продукує для іншого: так створюється і живе екосистема» та ін. Всього розроблено 12 уроків, що охоплюють опис цілей та результатів, демонструють зв’язок з навчальними планами, за якими працюють вчителі прикарпатських шкіл, та з іншими шкільними предметами. Пояснення щодо вибору цих тем, як і детальні інструкції з безпеки, рекомендації щодо одягу, аптечки, спорядження будуть також викладені в посібнику", - йдеться в повідомленні.

Вчителі, учасники освітньої групи, вже запланували проведення пілотних занять, що розпочнуться вже з лютого наступного року і будуть тривати до квітня. Крім того, у межах проєкту заплановано візит українських партнерів у повіт Марамуреш на творчу майстерню зі своїми румунськими колегами. Там вони ознайомляться з розробками транскордонних колег та допоможуть їм удосконалити контент уроків, а також отримають новий досвід. 

Партнерами проєкту «Карпатські лісові школи» в Україні є Відділ регіонального розвитку та будівництва Долинської районної державної адміністрації та Вигодська селищна рада Долинського району Івано-Франківської області, а в Румунії – Адміністрація Марамурешського гірського природного парку. Проєкт триватиме до 30 березня 2022, а територія його реалізації охоплює Івано-Франківську область України та повіт Марамуреш Румунії.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Обдаровані діти Прикарпаття можуть виграти грант на безкоштовне навчання в університеті

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка найменше коштів

Нова українська школа: чи задоволені прикарпатці якістю освіти (ОПИТУВАННЯ)


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1181

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

167
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10484 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

100
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638