Вікенд у Європі, – як недорого з’їздити за кордон

Відпочити від щоденної рутини можна, змінивши обстановку, і найкраще це робити за кордоном. Для цього не обов’язково тратити грубі гроші та брати двотижневу відпустку, вибратися можна й на вихідні. До того ж, зараз цьому сприяє безвіз і недорогі рейси з України до ЄС.


Братислава пахне випічкою

Подорож розпочалась у Львові, в міжнародному аеропорті імені Данила Галицького. До неї спонукали дешеві квитки на літак до Братислави: трохи більше 400 грн. Шукати авіаквитки можна прямо на сайтах перевізників або на сервісах типу Kiwi чи Momondo, але там є націнка. Переліт лоукостером Wizzair передбачає лише ручну поклажу, але на вихідні більше й не треба, пише Репортер.

Літак прибуває у Братиславу приблизно о 15:20. З аеропорту можна доїхати до залізничного вокзалу, який розташований за 20 хвилин ходьби від центру, міським автобусом № 61, проїзд у ньому коштує трохи менше євро.

Центр Братислави – типові, затишні європейські вулички. Ввечері там лунає джаз, на вулицях продають трдельник (традиційна чесько-словацько-угорська випічка). Визнач­них місць у столиці Словаччини не багато, найвідоміше – Братиславський град, замок на кручі над Дунаєм. Всередині є музей, а у підніжжі замку – парк. З оглядових майданчиків відкривається гарна панорама на місто.

Житло у Братиславі відносно недороге, найдешевші варіанти можна знайти за 30 євро у готелі подалі від центру або у багатомісному номері. Але оптимальним буде окремий номер на двох за 35-40 євро в хостелі у центрі міста.

Відень по-королівськи

У Відень з Братислави можна доїхати комфортабельним автобусом за 5 євро – 1,5 години в дорозі. Квиток найкраще купити в інтернеті, рейси є майже щогодини. Автобус виїжджає з невеликої автостанції недалеко від центру.

Один день у Відні – це лише знайомство з містом, у ньому мало й тижня, якщо хочеш відвідати всі визначні місця і подивитися на численні твори мистецтва. Обов’язково потрібно погуляти по центру міста, помилуватися на будівлі ратуші та парламенту, оперного та драматичного театрів, старовинних соборів. Відень – колишня столиця імперії, тому багато визначних місць тут – на королівську тематику.

Зимова резиденція Габсбургів Хофбург (у самому центрі) та літня резиденція Шенбрунн (туди найкраще доїхати на метро), Бельведер (недалеко від центру) – цілі палацові комплекси. Там можна подивитися на розкішні інтер’єри минулих століть, відвідати скарбницю, картинні галереї, погуляти по королівських садах.

На площі Марії Терезії розташовані дві ідентичні великі будівлі, схожі на палаци. В одній – Музей природознавства, де представлені рідкісні мінерали, вимерлі тварини, в тому числі величезний скелет динозавра. У другій – Художньо-історичний музей (або Музей історії мистецтв), де розташована картинна галерея, колекції древніх Єгипту і Греції, коштовності. Трохи далі від центру – Відень сучасний, з модерними кольоровими будинками «австрійського Гауді» Хундертвассера, парком атракціонів Пратер, скляними хмарочосами.

Випити кави з віденським штрудлем або шоколадним тортом «Захер» можна у будь-якому кафе в центрі міста, ціни приблизно однакові – десь 10 євро на одного.

Місце страху

Повертаючись з Відня додому, можна встигнути побачити ще більше визначних місць. Ми поїхали нічним автобусом до польського Катовіце (15 євро з одного). Саме місто – невелике, індустріальне, з чорними від сажі будинками, багато «совкових», але є й історичні.

Лише за 30 км від Катовіце розташований найбільший нацистський концтабір – Аушвіц (Освенцим). Доїхати можна електричкою за 6-10 злотих, провівши в дорозі менше години.

Концтабір складається з двох частин. Перша – «Аушвіц І» – колишня адміністративна, саме там відомі ворота з надписом «Праця визволяє», бараки, блоки, де проводили експерименти над людьми і виносили смертні вироки. У деяких приміщеннях представлені експонати, що викликають жах: окуляри і взуття загиблих, страшні фото приречених на смерть.

Самостійний вхід на територію є безкош­товним, але можливий лише в час, коли там нема екскурсії, а ще треба зважати на великі черги. Так, у понеділок «нетуристичного» листопада, о 10 ранку, нам запропонували квитки аж на 13.00.

«Аушвіц ІІ – Біркенау» розташований за п’ять хвилин поїздки на безкоштовному шатлі, який часто курсує між таборами. Саме він і є тим, що мають на увазі, говорячи про Освенцим. Вхід туди вільний. На величезній території, обгородженій колючим дротом, через який проходив електричний струм, розташовані десятки кам’яних бараків з триповерховими нарами. Колишні крематорії, де були газові камери і де спалювали тіла вбитих, зараз – руїни. Їх знищили самі війська СС наприкінці війни, щоб приховати свої злочини.

Назад з Освенцима везе та сама елект­ричка. Недорого дістатися з Катовіце в Украї­ну можна одним із рейсових автобусів (600-800 грн) або літаком. Wizzair літає у Львів тричі на тиждень – у вівторок, четвер і суботу (від 460 грн).

Літати можна дешево

Зараз з України літають два основні євролоукостери: Ryanair і Wizzair.

Ірландський Ryanair перевозить із Києва (Бориспіль) і зі Львова. Зі столиці ним можна полетіти у Лондон, Барселону, Вільнюс, Братиславу, Стокгольм, Мальту і польські Краків, Вроцлав, Бидгощ, Гданськ, Варшаву і Познань. Зі Львова – у Лондон, Дюссельдорф, Меммінген, Краків і Познань. Фірма часто проводить розпродажі, досі на перельоти з України найменша ціна квитка була 10 євро.

Читайте: Велич, екстрим і музей сексу. Як на кілька днів вирватися з Франківська до Харкова

Wizzair літає з Києва (Жуляни), Львова й Харкова. З Києва – у Відень, Таллінн, Ларнаку (Кіпр), Вільнюс, Лондон, Лісабон, Братиславу, Будапешт, Копенгаген, а також німецькі Берлін, Гамбург, Ганновер, Дортмунд, Кельн, Меммінген, Мюнхен, Нюрнберг, Франкфурт-на-Майні. Крім того, у польські – Варшаву, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Люблін, Познань.

Зі Львова можна полетіти у Вільнюс, Лондон, Братиславу, а також у Берлін, Дортмунд, Франкфурт і – у Вроцлав, Гданськ, Катовіце.

Харків пропонує польоти у Відень, Дортмунд, Лондон, Катовіце, Вроцлав і Гданськ. Мінімальна ціна, за яку літає Wizzair, – майже 300 грн.

Найдешевше купувати квиток на лоукост-переліт за 3-4 місяці наперед або потрапити на акцію ближче до відльоту. Втім, усе залежить від популярності напрямку, дня вильоту і пори року.


19.11.2018 3058
Коментарі ()

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

220
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5391
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2603

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883