Моніторингова група перевірила приміщення Яремчанського міського суду. Як зазначають, окрім порушень прав обвинувачених (підсудних), будівля не відповідає вимогам міжнародного та національного законодавства, а також нормам необхідної площі.
Про це повідомили на сайті Омбудсмана України, передає Фіртка.
"У межах реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі Представника Уповноваженого в Івано-Франківській області Євгенії Мнишенко та представника громадської організації Світлани Дем’янчук відвідали Яремчанський міський суд Івано-Франківської області з метою вивчення стану дотримання прав та умов утримання підсудних осіб", — йдеться у дописі.
Під час відвідування моніторингова група вкотре зафіксувала, що приміщення Яремчанського міського суду не відповідає вимогам міжнародного та національного законодавства, яке регулює порядок організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних) осіб, а також нормам необхідної площі.
Так, приміщення конвою та камера для тимчасового тримання обвинувачених (підсудних), що є недостатнім для даного суду, розміщується в цокольному приміщенні без окремого евакуаційного виходу з них.
Відповідно, одна камера не забезпечує роздільного розміщення чоловіків і жінок, дорослих та неповнолітніх, інших осіб відповідно до вимог кримінально-виконавчого законодавства.
В порушення Європейських пенітенціарних правил обвинувачені (підсудні), перебуваючи в суді, не мають вільного доступу до чистої питної води.
Окрім цього, в суді не здійснюють конвоювання обвинувачених (підсудних) повністю ізольованим маршрутом, закритими для сторонніх осіб коридорами та сходами, що не забезпечує безпечні умови перебування як підсудних, засуджених, так і працівників й відвідувачів суду.
Також в суді не обладнана огороджена стоянка для спеціального автотранспорту варти біля спеціального входу.
Як йдеться в повідомленні, будівля Яремчанського суду є архітектурно недоступною для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, які без сторонньої допомоги не зможуть потрапити до приміщення суду.
Під час моніторингу виявили й інші порушення прав обвинувачених (підсудних), про які поінформували особисто керівництво закладу з наданням рекомендацій для їх усунення.
За результатами відвідування готують звіт та листи реагування, які скерують до уповноважених органів й об’єкта моніторингу.
"В місцях несвободи може опинитися кожен – за рішенням або вказівкою адміністративного, судового чи іншого органу, без права залишити їх з власної волі", — зазначають в дописі.