Вихователі Івано-Франківських садочків просять батьків приносити в садки цукор і картоплю

 

/data/blog/45042/52fcbcbc93c822706085ad1b3439d0a0.jpg

 

Чиновники з ОДА кажуть, що винні... МВФ і Росія, а службовці міськвиконкому нарікають на недолугість тендерних процедур.



Наприкінці минулого тижня громадська організація «Мами Прикарпаття» звернулася в управління освіти і науки Івано-Франківська з проханням надати інформацію про забезпеченість дитсадків продуктами харчування.

 

Голова організації Мар'яна Вершиніна запевняє, що до неї масово зверталися батьки, діти яких відвідують дитячі садочки №3, №23, №12, №12, №28 і школу-садок ім. Софії Русової. Батьки повідомляють, що змушені приносити у ДНЗ цукор та картоплю.



«В основному вихователі просять приносити по кілограмові цукру, - розповіла Галицькому кореспонденту Вершиніна. - Поки що приносили лише по разу, але переживають, чи продуктів надовго вистачить. Бо минулого року майже весь січень у садках не було ні м'яса, ні овочів, ні крупи».



Минулого року, згадують батьки, їм доводилося за власні кошти купувати в садки овочі, а подеколи й сосиски. У деяких садочках продукти дітям приносили навіть вихователі. Чиновники пояснювали скрутну ситуацію затяжною процедурою проведення тендерів, які відбувалися протягом січня-березня минулого року. Оскільки тендери зазвичай оголошують після затвердження річного бюджету і на їх проведення чекають більше місяця, то ніхто не гарантує, що незабаром діток знову не посадять на вимушену дієту.



Як розповідає пані Наталія, дочка якої відвідує ДНЗ №23 «Дударик», батькам не пропонували нічого приносити, але картоплею дітей не годували цілий тиждень. «У садочку дають каші, які діти не дуже хочуть їсти - ячмінну, кукурудзяну, политу солодкою підливою, горохове пюре. Вихователі казали, що доводилось докуповувати овочі. Але м'ясо дають щодня», - розповідає пані Наталія.



Інформацію про нестачу деяких продуктів підтверджують і завідувачі дитсадків. «У нас поки що виникла проблема з цукром - це єдина проблема, яка є на сьогоднішній день», - запевняє керівник ДНЗ №3 «Бджілка» Руслана Палій. За її інформацією, цукор не завозиться через борги перед постачальником. Втім, детальніше роз'яснити обіцяли на нараді в управлінні освіті, що має відбутися на днях. Завідувачі інших дитсадків теж зізнаються, що проблеми з постачанням цукру є. «Буде нарада в управлінні освіти, і я вам зможу щось докладніше сказати, - повідомила керівник ДНЗ №28 «Квітка Карпат» Алла Василишин. - У нас аж такої катавасії немає. В принципі, м'ясо є, риба є і є інші продукти. Нема цукру, і ми розуміємо цю ситуацію, помаленьку з неї виходимо, нема вже такої великої катастрофи».



Наприкінці минулого тижня питання про нестачу продуктів у дитячих садочках порушив депутат міської ради Ігор Росипайло на зустрічі представників обласного штабу національного спротиву із заступником голови-керівником апарату ОДА Олександром Криницьким. До слова, у школі-садку ім. Софії Русової, яку відвідує син депутата, вихователі просили принести по 10 картоплин та півлітра цукру. «До мене зверталися батьки з інших садочків, що підприємцям, можливо, не перший місяць затримують проплати за продукти харчування», - зазначив Росипайло.



Криницький відбивався заготовками про захищені статті, на які передовсім витрачаються кошти. Але врешті добалакався до того, що у всьому винні... зовнішні кредитори України, наприклад, Росія і МВФ. «Ситуація в державі непроста, адже потрібно щомісячно розраховуватися і по зовнішніх кредитах, а 2013 рік є роком найбільшого навантаження по зовнішніх кредитах, які свого часу бралися у Міжнародного валютного фонду, плюс - жорсткі вимоги Росії по розрахунку за газ. Відповідно до укладених угод і термінів проплати і в першу чергу забезпечуються платежі, які б не дали можливості призвести країну до якоїсь фінансової ситуації, - сказав заступник голови ОДА. - Але всі угоди будуть виконуватися і відповідно до поставок виплачуватися у повному обсязі».



На початку року тендер на постачання цукру в ДНЗ Івано-Франківська виграло ТзОВ «Галицька торгова компанія». Втім, на підприємстві інформацію про проблеми із проплатами не підтвердили. Кажуть, що підприємство виконало повністю свої зобов'язання на 2013 рік і наразі в управлінні освіти готуються конкурсні пропозиції на 2014 рік.



Інформацію щодо затримками платежів органами державної казначейської служби підприємцям, які постачають продукти в заклади освіти, спростовує і начальник фінансового управління Івано-Франківська Вікторія Сусаніна. За її словами, казначейство пропустило всі гроші на захищені статті, в тому числі і на продукти в дитячих садочках.



За словами заступника міського голови Івано-Франківська, панікувати не варто. Закінчення цукру у дитсадках пов'язане з тендерними процедурами. «Зараз проходить процедурне вирішення цих проблем. З іншими продуктами, за моєю інформацією, гострих проблем не виникає. Тож ситуація невдовзі налагодиться», - запевняє Верес.



Якщо ж, за нормами харчування, діти дошкільного віку повинні споживати до 50 грамів цукру на день, то батьківських кілограмів мало б вистачити до кінця року.


19.12.2013 897 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1369
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2645
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2176
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2248
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6772 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2528 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

415

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1237

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1350

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1497
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

365
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

228
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

639
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

127
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26596
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

606
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10531 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

134
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

157
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

468
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

619
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

683