А ще "кабінетні війни" Анушкевичуса та Сича і «щаслива» СМСка від обласної влади - таким запам'ятався третій березневий тиждень.
"Кабінетні війни" Анушкевичуса та Сича. Питання дійсно в декількох квадратних метрах приміщення для громадської приймальні народного депутата Олександра Сича чи можливо відгомін мерського протистояння та міської ради? Версій, як і у кожному добротному сценарію, є дві. Перша – Сича, який стверджує, що міська влада в особі голови Віктора Анушкевичуса «гальмує» процес надання його помічнику приміщення в стінах міськвиконкому для прийому громадян і займається відписками. Ба навіть більше, в офіційні заяві прес-служби йдеться про начебто зумисне перешкоджання діяльності народного депутата, покликаної вирішувати злободенні проблеми виборців. Серйозно, звучить, чи не так? Інша версія – вже мерська, - начебто сам народний обранець «забракував» усі запропоновані йому апартаменти, а ті, які йому підходять, вже зайняті. А тому в Сича начебто тепер шлях один – йти вибивати кабінет в обласної влади, власністю якої є будівля МВК. Принаймні, саме туди останньому і вказав градоначальник міста Франкового, або ж погодитися на комунальне приміщення в центрі Івано-Франківська.
Однак, ймовірним є ще один сценарій – кабінет, який пропонував Анушкевичус Сичу, свого часу інший «свободівець» секретар міської ради Микола Вітенко попросив для ще одного «свободівця» – однієї із перших осіб міськради – Романа Онуфріїва. Отож, можливо мер зумисне ще раз підсолив своїм опонентам з міськради?...
Кабінет розбрату: Сич воює з Анушкевичусом (документи)
СМС-ка на випадок нещастя. Довго думали і надумали – щоб уникнути наслідків надзвичайних ситуацій усіх прикарпатців сповіщати про небезпеку за допомогою СМС-повідомлень. Відповідне рішення минулого тижня ухвалила обласна влада Прикарпаття. Негоди довго чекати не довелось. Вже за три дні край поринув у сніговий апокаліпсис. Втім, навряд чи СМСку із повідомленням «чекайте негоди» отримав хоч один керівник району, міста чи села… Поки що усе спишемо на апробацію обладнання. Однак, якщо система дійсно запрацює, то області світить стати першим регіоном в Україні, де запровадили таке ноу-хау.
У природи немає поганої погоди. Тільки деколи весною випадає декілька місячних норм снігу… Не минуло й тижня, як на Прикарпаття знову завітала зима. І знову – два дні безперервних опадів, налипання мокрого снігу, кілометрові затори на дорогах, перекритий рух транспорту, паралізована техніка, знеструмлені помешкання… Однак, надзвичайного стану в області оголошено так і не було. Люди самотужки, з допомогою МНСників, військових та міліції рятувалися хто як міг.
Проїхавшись дорогами області вже в неділю було добре зрозуміло хто і як працював. Виявляється, що обласні дорожні служби спрацювали набагато краще, аніж комунальники в містах. Принаймні, в Івано-Франківську вже в кращих традиціях нашого буття, стан доріг вимагає бажати кращого. Минулого тижня хоча б якось боролися із стихією. Навіть техніка не витримувала (пригадуємо трактор без колеса на вулиці Галицькій). Цього разу франківські комунальники «працювали» тихо, без лишнього шуму... і очікуваного результату.
Дісталося і лелекам, які повернувшись із теплих країв, навряд сподівалися на таку зустріч від української природи.
А от держслужбовці, школярі і студенти завдяки негоді отримали декілька лишніх годин відпочинку – знову скоротили робочий день.
За вчорашню добу на Прикарпатті із снігових заметів було звільнено понад 70 авто та 175 людей
Через негоду на Прикарпатті замерзають лелеки
Через снігопади на Прикарпатті хочуть скоротити робочий день та навчання у школах
Телемарафон “Жити і вірити”, що проходив у прямому ефірі ОТБ «Галичина» основною своєю метою мав привернути увагу наших краян до створення першого в Україні дитячого хоспісного відділення та збору коштів на його функціонування. Проблема актуальна тому, що паліативної допомоги як такої потребує близько 7 тисяч прикарпатців. Тому і було вирішено створювати хоспісні відділення при районних лікарнях. Такі заклади уже функціонують у Ланчині, Маріямполі та Чорнолізцях. У процесі створення виїзне консультативне відділення “Хоспіс вдома”, яке до лютого фінансувалося завдяки грантові Міжнародного благодійного фонду «Відродження», а тепер утримуватиметься за кошти місцевих бюджетів.
На базі Надвірнянського будинку дитини вперше в Україні буде створене дитяче хоспісне відділення. Поки що на 15 ліжок, хоча на рік такої допомоги потребує 300 маленьких пацієнтів. Тут будуть створені необхідні умови для лікування, психологічної та духовної підтримки і дітей, і батьків. Його специфіка полягатиме у тому, що тут не будуть роз’єднувати маму і дитину. Якщо мама має бажання бути там, чи будь-хто з членів родити хоче бути з дитиною там, то така можливість буде надана.
На Прикарпатті задля створення дитячого хоспісу провели телемарафон