Віхи тижня від Фіртки: Сланцевий розбрат, домбровська криза та як трудяться прикарпатські обранці


/data/blog/38040/9cbbd7650d2fdd4687ba95e5f3b60dd3.jpg

Фото: jkg-portal.com.ua

 

Про це і не тільки у наших щотижневих оглядах найважливіших подій, якими жила область минулі сім днів.

 

Отож…

 

«Так» чи «ні» сланцевому газу вже в найближчий місяць мають вирішити депутати Івано-Франківської обласної ради. Минулого тижня відбулося перше засіданні спеціальної комісії при обласній раді, яка має опрацювати текст угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська».

 

На все про все комісія має місяць. Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться.

 

Згідно українського законодавства, текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. А тому останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.

 

Отож, поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. І мова вже нетільки про екологію, але й економіку і соціальну гарантії.

 

В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?

 

 

Нагадав про себе минулого тижня і Домбровський кар’єр. Експертами було виявлено відкритий карстовий канал діаметром майже півметра, з якого, як зазначено в Інформаційному листі в Івано-Франківську ОДА, «витікає скаламучений низькомінералізований потік грунтових вод, від 860 до 1300 куб. м за добу». Така звістка стала причиною екстреного скликання численних надзвичайних комісій, а також відвідин Прикарпаття заступником міністра екології та природних ресурсів України Олександром Сушко.

 

Місцеві чиновники нарікають на недофінансування заходів про оголошення Калуша і району зоною екологічного лиха. І вирішили своїми силами, екологічними коштами обласного бюджету область готова приступити до першочергових робіт з локалізації території витоків.

 

Домбровський кар'єр оглянув заступник Міністра екології

 

Півроку у парламенті. Як трудяться депутати-мажоритарники від Пркиарпаття підрахували активісти громадянського мережі ОПОРА. Олександр Сич, Володимир Купчак, Ольга Сікора, Анатолій Дирів, Василь Гладій, Юрій Дерев’янко та Олесь Доній на сімох напрацювали трохи більше 70 законопроектів і постанов. Лідером серед них є Юрій Дерев’янко, який причетний до розробки 18 законодавчих ініціатив. Втім, поки що така працю нардепів не була врахована їхніми колегами.

 

Юрій Дерев’янко – лідер серед депутатів від Прикарпаття за кількістю зареєстрованих законопроектів

 

 

 

Подарунок від ЄРЦ. В одному із житлових будинків Івано-Франківська по вулиці Хоткевича, було встановлено новий ліфт. Здавалось би – рядова подія. Ліфти у новубудовах запускають чи не кожного тижня. Так ні, виявляється, що у нас таки вміють запускати ліфти – із почестями, владою і духовенством. І франківським заубдівникам потрібно повчитися цього у КП «ЄРЦ».

 

В одному з найвищих будинків Івано-Франківська запустили новий ліфт (фото)

 

 

Підсумки піврічної діяльності вирішили підбити минулого тижня і прикарпатські правоохоронці. Кажуть, що їм не вистачає дільничих, працюють над переорієнтуванням роботи у зв’язку із вступом у дію положень новго КПК, а ще обіцяють з 1 вересня у кожну школу направити міліціянта – для роз’яснювальної роботи серед підростаючого покоління. Окрім того боруться із порушниками ПДР. Для цього на найпроблемніших відрізках дорогіх області щоденно працюють патрулі.

 

У міліції стверджують, що велика кількість патрулів на дорогах Прикарпаття – для профілактики

На Прикарпатті не вистачає дільничних


22.07.2013 408 0
Коментарі (0)

07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

612
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

974
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

850
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

5296
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1435
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1539

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1449

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4766

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7964

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6185 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7481
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61881 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5498
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

724
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1175
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1575
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1519
07.07.2020

Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше.

137
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

245
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

350
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

537
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

873