Віхи тижня від Фіртки: Сланцевий розбрат, домбровська криза та як трудяться прикарпатські обранці


/data/blog/38040/9cbbd7650d2fdd4687ba95e5f3b60dd3.jpg

Фото: jkg-portal.com.ua

 

Про це і не тільки у наших щотижневих оглядах найважливіших подій, якими жила область минулі сім днів.

 

Отож…

 

«Так» чи «ні» сланцевому газу вже в найближчий місяць мають вирішити депутати Івано-Франківської обласної ради. Минулого тижня відбулося перше засіданні спеціальної комісії при обласній раді, яка має опрацювати текст угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська».

 

На все про все комісія має місяць. Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться.

 

Згідно українського законодавства, текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. А тому останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.

 

Отож, поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. І мова вже нетільки про екологію, але й економіку і соціальну гарантії.

 

В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?

 

 

Нагадав про себе минулого тижня і Домбровський кар’єр. Експертами було виявлено відкритий карстовий канал діаметром майже півметра, з якого, як зазначено в Інформаційному листі в Івано-Франківську ОДА, «витікає скаламучений низькомінералізований потік грунтових вод, від 860 до 1300 куб. м за добу». Така звістка стала причиною екстреного скликання численних надзвичайних комісій, а також відвідин Прикарпаття заступником міністра екології та природних ресурсів України Олександром Сушко.

 

Місцеві чиновники нарікають на недофінансування заходів про оголошення Калуша і району зоною екологічного лиха. І вирішили своїми силами, екологічними коштами обласного бюджету область готова приступити до першочергових робіт з локалізації території витоків.

 

Домбровський кар'єр оглянув заступник Міністра екології

 

Півроку у парламенті. Як трудяться депутати-мажоритарники від Пркиарпаття підрахували активісти громадянського мережі ОПОРА. Олександр Сич, Володимир Купчак, Ольга Сікора, Анатолій Дирів, Василь Гладій, Юрій Дерев’янко та Олесь Доній на сімох напрацювали трохи більше 70 законопроектів і постанов. Лідером серед них є Юрій Дерев’янко, який причетний до розробки 18 законодавчих ініціатив. Втім, поки що така працю нардепів не була врахована їхніми колегами.

 

Юрій Дерев’янко – лідер серед депутатів від Прикарпаття за кількістю зареєстрованих законопроектів

 

 

 

Подарунок від ЄРЦ. В одному із житлових будинків Івано-Франківська по вулиці Хоткевича, було встановлено новий ліфт. Здавалось би – рядова подія. Ліфти у новубудовах запускають чи не кожного тижня. Так ні, виявляється, що у нас таки вміють запускати ліфти – із почестями, владою і духовенством. І франківським заубдівникам потрібно повчитися цього у КП «ЄРЦ».

 

В одному з найвищих будинків Івано-Франківська запустили новий ліфт (фото)

 

 

Підсумки піврічної діяльності вирішили підбити минулого тижня і прикарпатські правоохоронці. Кажуть, що їм не вистачає дільничих, працюють над переорієнтуванням роботи у зв’язку із вступом у дію положень новго КПК, а ще обіцяють з 1 вересня у кожну школу направити міліціянта – для роз’яснювальної роботи серед підростаючого покоління. Окрім того боруться із порушниками ПДР. Для цього на найпроблемніших відрізках дорогіх області щоденно працюють патрулі.

 

У міліції стверджують, що велика кількість патрулів на дорогах Прикарпаття – для профілактики

На Прикарпатті не вистачає дільничних


22.07.2013 1091 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11796 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1392
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

737
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5875
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1612
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1464

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

536

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1355

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1175

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1077
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

424
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

531
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1463
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

502
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

769
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5812
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

11951
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

388
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

707 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1158