Віхи тижня від Фіртки: перекриті дороги, потрощені будівельні паркани та метеоритний дощ

 

/data/blog/39637/e0782ffb4400d48bed70b916a4c3c9b0.jpg

Фото: severcity.info

 

Прикарпатці їдуть на освячення Патріаршого собору у Києві, перекривають дороги, обурюються україно-російському торговому протистоянню та рятуються від літньої спеки хто як може. Саме таким був минулий тиждень на Прикарпатті.

 

А ще у Франківську з'явилася "людина-кувалда", енергетики відкривали центр обслуовування клієнтів, а прості мешканці дивилися на метеоритний дощ. Про все це далі...


У Києві греко-католики посвятили свій головний храм — Патріарший собор Воскресіння Христового. Чин освячення здійснив глава УГКЦ Святослав (Шевчук). У престол новозбудованого храму він вклав мощі святих апостолів Петра і Павла та Андрія Первозваного, Папи Климента та Мартина, які загинули на українських землях, святого священномученика Йосафата Кунцевича, блаженних священномучеників ХХ століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського. Сотні, якщо не тисячі прикарпатців були приисутніми на цій вікопомній події. «Цей новий Собор в Києві стоїть на спомин про славу Господнього Воскресіння, сяє як Новий Єрусалим на весь світ! Він повинен також стояти як нагадування про єдність, до котрої нас закликає сам Господь, бо лишень в єдності та любові можна нам давати живе свідчення Євангелія. Сьогодні український народ отримав новий собор Воскресіння Христового як знак непорушної присутності між нами воскреслого Христа»», — сказав Патріарх УГКЦ під час промови на освяченні.

 

Прикарпатські енергетики хочуть бути ближчими до людей. Для цієї мети і служитиме Центр обслуговування клієнтів ПАТ «Прикарпаттяобленерго», робота якого організована за принципом «єдиного вікна», коли людина може отримати необхідну консультацію, провести звірку розрахунків, отримати довідки, зареєструвати пільги  чи замовити будь-яку послугу в одному місці. "Клієнт завжди правий" - запевняв на відкритті Олександр Бубен. нам залишається тільки побажати енергетикам дійсно втілювати ці слова в реальність. як то кажуть,чесних вам "кіловатів".

В Івано-Франківську енергетики презентували Центр обслуговування клієнтів (фото)

 

У серпневу спекотну днину вирували емоції у місті Надвірній, де люди перекрили вулицю Соборну у зв'язку з бездіяльностю облавтодору щодо ремонту доріг та вулиць міста. на такий крайній захід громадськість міста штовхнула, на їхню думку, бездіяльністьоблавтодору, з яким не вдалося домовитися про ремонт доріг, тому що їздити по стало вже неможливо. Та чи одн така Надвірна в області? Схоже, що питання таки риторичне...

Надвірнянці заблокували автошлях в Карпати (фото+відео)

 

Схоже, що у Івано-Франківську поряд із ратушею, фонтаном, поганими дорогами, чоловічком "пане дайте пару копійок" з'явився ще один символ - "людина-мегафон", а тепер вже й "людина-кувалда". Екс-секретар міської ради Івано-Франківська, а наразі народний депутат України Руслан Марцінків сьогодні знову трощив паркан незаконної, на його думку, забудову на вул. Набережна 32, якйи руйнував два тижін тому. Може, нардеп помилився місцем своєї праці? Чи то виборці обирали його для того, щоб паркани і мури розбивати?

Людина-кувалда Руслан Марцінків знову трощив паркан у Франківську (фото+відео)

 


Росія нам не друг. З 14 серпня північний сусідка заборонила ввіз на свою територію усіх українських товарів, назвавши їх ризикованими. Україна після багатьох днів вичікування зробила крок у відповідь - вирішила заборонити імпорт кормів та зерна з Сибірського, Північнокавказького та Південного Федеральних округів Росії. Експерти по-різному оцінюють таку ситуацію. Одні, називають дії російської митниці як економічну блокаду і заявлять про те, що Україні оголошено торгівлельну війну. Інші ж вишукують вигоди і говорять про те, що таким чином Україна все ближче наближається до підписання угоди про асоціацію з ЄС, яку заплановано розглядати в кінці листопада на самміті ЄС у Вільнюсі. Достойна відповідь прикарпатців на забарилася.
На думку депутата Івано-Франківської обласної ради Юрія Романюка, Україна повинна нарешті перестати в односторонньому порядку терпіти знущання російської сторони і нарешті дати адекватну відповідь на усі утиски. Політик пропонує ряд умов, які Україна має поставити перед керівництвом Росії.
Серед них –  винести на міжнародний рівень питання участі національної олімпійської команди України у Зимовий олімпійських іграх, що пройдуть у 2014 році в Сочі. Пропозиція цікава, проте спорт є спортом, а політика -  політикою. І у переважній більшості через спортивні успіхи і досягнення Україну прославляють саме спортсмени і відома вона тепер у світі тільки завдяки їм. Політики ж наші навпаки створюють Україні негативний імідж. Тому, тут питанян дискусійне. Втім, факт того, що Україні вже  в листопаді таки доведеться робити складний вибір - не підялгає сумніву.

Україна-Росія: знову торгівельна війна?

 

І на самкінець. Мешканці Прикарпаття разом із усіма землянами могли спостерігати унікальне природнє явище – Персеїди – метеоритний дощ. Особливо пощастило тим, хто виїхав подалі від міста. Точкою спостереження в Івано-Франківську стали Вовчинецькі гори. Ну, принаймні, саме звідти у соцмережах було найбільше фото цього природнього явища.

Вчора мешканці Івано-Франківська могли спостерігати метеоритний дощ (фото)

 

Тому зичимо Вам на наступному тижні дощу із посмішок, доброго настрою, достатку та радості! А вже через тиждень підводтимемо підсумки про тиждень поточний.


20.08.2013 1001 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2392
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1522 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3613
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5380
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1649
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2028

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

100

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

155

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

855
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

441
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

749
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2438 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

448
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

843
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4895
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

709
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

607
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

544
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

377
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

698
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

859 2