Віхи тижня від Фіртки: перекриті дороги, потрощені будівельні паркани та метеоритний дощ

 

/data/blog/39637/e0782ffb4400d48bed70b916a4c3c9b0.jpg

Фото: severcity.info

 

Прикарпатці їдуть на освячення Патріаршого собору у Києві, перекривають дороги, обурюються україно-російському торговому протистоянню та рятуються від літньої спеки хто як може. Саме таким був минулий тиждень на Прикарпатті.

 

А ще у Франківську з'явилася "людина-кувалда", енергетики відкривали центр обслуовування клієнтів, а прості мешканці дивилися на метеоритний дощ. Про все це далі...


У Києві греко-католики посвятили свій головний храм — Патріарший собор Воскресіння Христового. Чин освячення здійснив глава УГКЦ Святослав (Шевчук). У престол новозбудованого храму він вклав мощі святих апостолів Петра і Павла та Андрія Первозваного, Папи Климента та Мартина, які загинули на українських землях, святого священномученика Йосафата Кунцевича, блаженних священномучеників ХХ століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського. Сотні, якщо не тисячі прикарпатців були приисутніми на цій вікопомній події. «Цей новий Собор в Києві стоїть на спомин про славу Господнього Воскресіння, сяє як Новий Єрусалим на весь світ! Він повинен також стояти як нагадування про єдність, до котрої нас закликає сам Господь, бо лишень в єдності та любові можна нам давати живе свідчення Євангелія. Сьогодні український народ отримав новий собор Воскресіння Христового як знак непорушної присутності між нами воскреслого Христа»», — сказав Патріарх УГКЦ під час промови на освяченні.

 

Прикарпатські енергетики хочуть бути ближчими до людей. Для цієї мети і служитиме Центр обслуговування клієнтів ПАТ «Прикарпаттяобленерго», робота якого організована за принципом «єдиного вікна», коли людина може отримати необхідну консультацію, провести звірку розрахунків, отримати довідки, зареєструвати пільги  чи замовити будь-яку послугу в одному місці. "Клієнт завжди правий" - запевняв на відкритті Олександр Бубен. нам залишається тільки побажати енергетикам дійсно втілювати ці слова в реальність. як то кажуть,чесних вам "кіловатів".

В Івано-Франківську енергетики презентували Центр обслуговування клієнтів (фото)

 

У серпневу спекотну днину вирували емоції у місті Надвірній, де люди перекрили вулицю Соборну у зв'язку з бездіяльностю облавтодору щодо ремонту доріг та вулиць міста. на такий крайній захід громадськість міста штовхнула, на їхню думку, бездіяльністьоблавтодору, з яким не вдалося домовитися про ремонт доріг, тому що їздити по стало вже неможливо. Та чи одн така Надвірна в області? Схоже, що питання таки риторичне...

Надвірнянці заблокували автошлях в Карпати (фото+відео)

 

Схоже, що у Івано-Франківську поряд із ратушею, фонтаном, поганими дорогами, чоловічком "пане дайте пару копійок" з'явився ще один символ - "людина-мегафон", а тепер вже й "людина-кувалда". Екс-секретар міської ради Івано-Франківська, а наразі народний депутат України Руслан Марцінків сьогодні знову трощив паркан незаконної, на його думку, забудову на вул. Набережна 32, якйи руйнував два тижін тому. Може, нардеп помилився місцем своєї праці? Чи то виборці обирали його для того, щоб паркани і мури розбивати?

Людина-кувалда Руслан Марцінків знову трощив паркан у Франківську (фото+відео)

 


Росія нам не друг. З 14 серпня північний сусідка заборонила ввіз на свою територію усіх українських товарів, назвавши їх ризикованими. Україна після багатьох днів вичікування зробила крок у відповідь - вирішила заборонити імпорт кормів та зерна з Сибірського, Північнокавказького та Південного Федеральних округів Росії. Експерти по-різному оцінюють таку ситуацію. Одні, називають дії російської митниці як економічну блокаду і заявлять про те, що Україні оголошено торгівлельну війну. Інші ж вишукують вигоди і говорять про те, що таким чином Україна все ближче наближається до підписання угоди про асоціацію з ЄС, яку заплановано розглядати в кінці листопада на самміті ЄС у Вільнюсі. Достойна відповідь прикарпатців на забарилася.
На думку депутата Івано-Франківської обласної ради Юрія Романюка, Україна повинна нарешті перестати в односторонньому порядку терпіти знущання російської сторони і нарешті дати адекватну відповідь на усі утиски. Політик пропонує ряд умов, які Україна має поставити перед керівництвом Росії.
Серед них –  винести на міжнародний рівень питання участі національної олімпійської команди України у Зимовий олімпійських іграх, що пройдуть у 2014 році в Сочі. Пропозиція цікава, проте спорт є спортом, а політика -  політикою. І у переважній більшості через спортивні успіхи і досягнення Україну прославляють саме спортсмени і відома вона тепер у світі тільки завдяки їм. Політики ж наші навпаки створюють Україні негативний імідж. Тому, тут питанян дискусійне. Втім, факт того, що Україні вже  в листопаді таки доведеться робити складний вибір - не підялгає сумніву.

Україна-Росія: знову торгівельна війна?

 

І на самкінець. Мешканці Прикарпаття разом із усіма землянами могли спостерігати унікальне природнє явище – Персеїди – метеоритний дощ. Особливо пощастило тим, хто виїхав подалі від міста. Точкою спостереження в Івано-Франківську стали Вовчинецькі гори. Ну, принаймні, саме звідти у соцмережах було найбільше фото цього природнього явища.

Вчора мешканці Івано-Франківська могли спостерігати метеоритний дощ (фото)

 

Тому зичимо Вам на наступному тижні дощу із посмішок, доброго настрою, достатку та радості! А вже через тиждень підводтимемо підсумки про тиждень поточний.


20.08.2013 811 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6519 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

391
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

538
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

615
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1568