Віхи тижня від Фіртки: перекриті дороги, потрощені будівельні паркани та метеоритний дощ

 

/data/blog/39637/e0782ffb4400d48bed70b916a4c3c9b0.jpg

Фото: severcity.info

 

Прикарпатці їдуть на освячення Патріаршого собору у Києві, перекривають дороги, обурюються україно-російському торговому протистоянню та рятуються від літньої спеки хто як може. Саме таким був минулий тиждень на Прикарпатті.

 

А ще у Франківську з'явилася "людина-кувалда", енергетики відкривали центр обслуовування клієнтів, а прості мешканці дивилися на метеоритний дощ. Про все це далі...


У Києві греко-католики посвятили свій головний храм — Патріарший собор Воскресіння Христового. Чин освячення здійснив глава УГКЦ Святослав (Шевчук). У престол новозбудованого храму він вклав мощі святих апостолів Петра і Павла та Андрія Первозваного, Папи Климента та Мартина, які загинули на українських землях, святого священномученика Йосафата Кунцевича, блаженних священномучеників ХХ століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського. Сотні, якщо не тисячі прикарпатців були приисутніми на цій вікопомній події. «Цей новий Собор в Києві стоїть на спомин про славу Господнього Воскресіння, сяє як Новий Єрусалим на весь світ! Він повинен також стояти як нагадування про єдність, до котрої нас закликає сам Господь, бо лишень в єдності та любові можна нам давати живе свідчення Євангелія. Сьогодні український народ отримав новий собор Воскресіння Христового як знак непорушної присутності між нами воскреслого Христа»», — сказав Патріарх УГКЦ під час промови на освяченні.

 

Прикарпатські енергетики хочуть бути ближчими до людей. Для цієї мети і служитиме Центр обслуговування клієнтів ПАТ «Прикарпаттяобленерго», робота якого організована за принципом «єдиного вікна», коли людина може отримати необхідну консультацію, провести звірку розрахунків, отримати довідки, зареєструвати пільги  чи замовити будь-яку послугу в одному місці. "Клієнт завжди правий" - запевняв на відкритті Олександр Бубен. нам залишається тільки побажати енергетикам дійсно втілювати ці слова в реальність. як то кажуть,чесних вам "кіловатів".

В Івано-Франківську енергетики презентували Центр обслуговування клієнтів (фото)

 

У серпневу спекотну днину вирували емоції у місті Надвірній, де люди перекрили вулицю Соборну у зв'язку з бездіяльностю облавтодору щодо ремонту доріг та вулиць міста. на такий крайній захід громадськість міста штовхнула, на їхню думку, бездіяльністьоблавтодору, з яким не вдалося домовитися про ремонт доріг, тому що їздити по стало вже неможливо. Та чи одн така Надвірна в області? Схоже, що питання таки риторичне...

Надвірнянці заблокували автошлях в Карпати (фото+відео)

 

Схоже, що у Івано-Франківську поряд із ратушею, фонтаном, поганими дорогами, чоловічком "пане дайте пару копійок" з'явився ще один символ - "людина-мегафон", а тепер вже й "людина-кувалда". Екс-секретар міської ради Івано-Франківська, а наразі народний депутат України Руслан Марцінків сьогодні знову трощив паркан незаконної, на його думку, забудову на вул. Набережна 32, якйи руйнував два тижін тому. Може, нардеп помилився місцем своєї праці? Чи то виборці обирали його для того, щоб паркани і мури розбивати?

Людина-кувалда Руслан Марцінків знову трощив паркан у Франківську (фото+відео)

 


Росія нам не друг. З 14 серпня північний сусідка заборонила ввіз на свою територію усіх українських товарів, назвавши їх ризикованими. Україна після багатьох днів вичікування зробила крок у відповідь - вирішила заборонити імпорт кормів та зерна з Сибірського, Північнокавказького та Південного Федеральних округів Росії. Експерти по-різному оцінюють таку ситуацію. Одні, називають дії російської митниці як економічну блокаду і заявлять про те, що Україні оголошено торгівлельну війну. Інші ж вишукують вигоди і говорять про те, що таким чином Україна все ближче наближається до підписання угоди про асоціацію з ЄС, яку заплановано розглядати в кінці листопада на самміті ЄС у Вільнюсі. Достойна відповідь прикарпатців на забарилася.
На думку депутата Івано-Франківської обласної ради Юрія Романюка, Україна повинна нарешті перестати в односторонньому порядку терпіти знущання російської сторони і нарешті дати адекватну відповідь на усі утиски. Політик пропонує ряд умов, які Україна має поставити перед керівництвом Росії.
Серед них –  винести на міжнародний рівень питання участі національної олімпійської команди України у Зимовий олімпійських іграх, що пройдуть у 2014 році в Сочі. Пропозиція цікава, проте спорт є спортом, а політика -  політикою. І у переважній більшості через спортивні успіхи і досягнення Україну прославляють саме спортсмени і відома вона тепер у світі тільки завдяки їм. Політики ж наші навпаки створюють Україні негативний імідж. Тому, тут питанян дискусійне. Втім, факт того, що Україні вже  в листопаді таки доведеться робити складний вибір - не підялгає сумніву.

Україна-Росія: знову торгівельна війна?

 

І на самкінець. Мешканці Прикарпаття разом із усіма землянами могли спостерігати унікальне природнє явище – Персеїди – метеоритний дощ. Особливо пощастило тим, хто виїхав подалі від міста. Точкою спостереження в Івано-Франківську стали Вовчинецькі гори. Ну, принаймні, саме звідти у соцмережах було найбільше фото цього природнього явища.

Вчора мешканці Івано-Франківська могли спостерігати метеоритний дощ (фото)

 

Тому зичимо Вам на наступному тижні дощу із посмішок, доброго настрою, достатку та радості! А вже через тиждень підводтимемо підсумки про тиждень поточний.


20.08.2013 1054 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1056
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2779
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

964
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1031 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

877

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

132
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2329
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101