Віхи тижня від Фіртки: НІ – малим ГЕС, новий Папа, поверненя зими і скорочений робочий день для службовців


Прикарпаття в снігових заметах, відмінені наради і скорочений робочий день, а ще протести проти міні-ГЕС й продовження суду над Гаркотом – такими подіями жила Франківщина минулого тижня. Але про все по-порядку.

 

НІ – малим ГЕС. В Івано-Франківську під стінами адмнібудівлі облдержадміністрації пройла акція протесут проти будівництва міні-ГЕС на карпатських річках. Епопея із цим питанням тягнеться вже декілька років. Горяни виступають проти спорудження станцій, оскільки вони, за їхніми словами, нищать флору і фауну річок і перетворюють Карпати із рекреаційної зони у промислову, а також можуть спричинити землетруси. Саме із такими вимогнами активісти громадських організацій області з’їхались в Івано-Франківськ минулої середи. Схожі акції пройшли і в інших містах України. От чисельність їх була доволі малою.


В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах (фото)


Знову про Гаркота. В Івано-Франківську триває суд над колишнім директором департаменту архітектури і містобудування Олегом Гаркотом, якого звинувачують в отриманні хабара в розмірі 30 тисяч доларів. Цього разу в суді слухали свідків резонансного осіннього затримання – керівника фракції ВО Свобода в міській раді, голову бюджетного комітету міськради Романа Онуфріїва, Петра Славенюка, Дмитра Стефурака, головного архітектора Івано-Франківська Володимира Гайдара та депутата Івано-Франківської міськради Володимира Балагуру.

Чогось нового свідки у справу суттєво не додали. Гаркот щиросердечно покаявся і визнав, що брав хабар. Втім, розгляд справи триває й далі.

 

Екс-головний архітектор Івано-Франківська Олег Гаркот покаявся на суді у взятті хабара

 

На справжнє випробування для прикарпатців перетворилися минулотижневі вихідні. Циклон, який заполонив усю Захдну Україну в середині березня приніс не тільки місячну норму опадів, сильний вітер, але й мороз, кілометрові затори на дорогах, знеструмлення населених пунктів і відсутність транспортного зв’язку.

 

Сотні автівок, застряглих в снігових заметах, викинутих в кювети, понад дві сотні населених пунктів, відрізаних від цивілізації, робота комунальників «на межі», працівники ДАІ, які роздають продукти харчування та теплий чай далекобійникам, - таким запам’ятають 15-16-17 березня 2013 року прикарпатці.

 

«Сніговий апокаліпсис», у якому опинилася область у п’ятницю навіть змусив скоригувати робочий розпорядок службовців. Через негоду було скорочено робочий день, а також відмінено ряд нарад і зустрічей керівництва області. Тішить єдине, що попереду таки весна і це був останній натяк зими в цьому сеззоні на її силу.

 

Хроніка "снігового апокаліпсису" на Прикарпатті (фото)

 

Поки Прикарпаття оговтується від весняної негоди, світ обговорює ще одну непересічну подію – обрання нового Папи Римського. Главою Католицької Церкви став далеко не той, на кого ставили і сподівалися. Новим намісником апостольського престолу конклав обрав архієпископа Буенос-Айреса Хорхе Марія Бергольо.

 

Після такого доволі неочікуваного рішення кардиналів стало зрозуміло, що Європа більше не центр католицького світу, адже за новим понтифіком кардинали «вирушили» аж на край світу – в Аргентину.

 

А ще таке рішення неабияк сколихнуло українців. Новий Папа має прямий стосунок до УГКЦ, оскільки його вчителем був український священик. А тому в Україні тепер розраховують на певні «бонуси» від офіційного Ватикану. Знову на порядок денний вийшло питання патріархату УГКЦ, візиту новго Папи в Україну з нагоди 1025-річниці Хрещення України-Руси, а також проголошення Блаженним митрополита Андрея Шептицького.

 

Що чекає на Церкву за правління нового понтифіка Папи Римського Франциска?

 

Ось таким був минулий тиждень на Прикарпатті. Усім гарного настрою на тиждень прийдешній, який обіцяє бути не менш цікавим.


18.03.2013 1814 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

602
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

906 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3097 1
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33607
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2514
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3708

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

63

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

537

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1389

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

877
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

415
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

323
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

695
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12000
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1290
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1082
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1169
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30326 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

162
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1061
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4075
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

619