Віхи тижня від Фіртки: НІ – малим ГЕС, новий Папа, поверненя зими і скорочений робочий день для службовців


Прикарпаття в снігових заметах, відмінені наради і скорочений робочий день, а ще протести проти міні-ГЕС й продовження суду над Гаркотом – такими подіями жила Франківщина минулого тижня. Але про все по-порядку.

 

НІ – малим ГЕС. В Івано-Франківську під стінами адмнібудівлі облдержадміністрації пройла акція протесут проти будівництва міні-ГЕС на карпатських річках. Епопея із цим питанням тягнеться вже декілька років. Горяни виступають проти спорудження станцій, оскільки вони, за їхніми словами, нищать флору і фауну річок і перетворюють Карпати із рекреаційної зони у промислову, а також можуть спричинити землетруси. Саме із такими вимогнами активісти громадських організацій області з’їхались в Івано-Франківськ минулої середи. Схожі акції пройшли і в інших містах України. От чисельність їх була доволі малою.


В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах (фото)


Знову про Гаркота. В Івано-Франківську триває суд над колишнім директором департаменту архітектури і містобудування Олегом Гаркотом, якого звинувачують в отриманні хабара в розмірі 30 тисяч доларів. Цього разу в суді слухали свідків резонансного осіннього затримання – керівника фракції ВО Свобода в міській раді, голову бюджетного комітету міськради Романа Онуфріїва, Петра Славенюка, Дмитра Стефурака, головного архітектора Івано-Франківська Володимира Гайдара та депутата Івано-Франківської міськради Володимира Балагуру.

Чогось нового свідки у справу суттєво не додали. Гаркот щиросердечно покаявся і визнав, що брав хабар. Втім, розгляд справи триває й далі.

 

Екс-головний архітектор Івано-Франківська Олег Гаркот покаявся на суді у взятті хабара

 

На справжнє випробування для прикарпатців перетворилися минулотижневі вихідні. Циклон, який заполонив усю Захдну Україну в середині березня приніс не тільки місячну норму опадів, сильний вітер, але й мороз, кілометрові затори на дорогах, знеструмлення населених пунктів і відсутність транспортного зв’язку.

 

Сотні автівок, застряглих в снігових заметах, викинутих в кювети, понад дві сотні населених пунктів, відрізаних від цивілізації, робота комунальників «на межі», працівники ДАІ, які роздають продукти харчування та теплий чай далекобійникам, - таким запам’ятають 15-16-17 березня 2013 року прикарпатці.

 

«Сніговий апокаліпсис», у якому опинилася область у п’ятницю навіть змусив скоригувати робочий розпорядок службовців. Через негоду було скорочено робочий день, а також відмінено ряд нарад і зустрічей керівництва області. Тішить єдине, що попереду таки весна і це був останній натяк зими в цьому сеззоні на її силу.

 

Хроніка "снігового апокаліпсису" на Прикарпатті (фото)

 

Поки Прикарпаття оговтується від весняної негоди, світ обговорює ще одну непересічну подію – обрання нового Папи Римського. Главою Католицької Церкви став далеко не той, на кого ставили і сподівалися. Новим намісником апостольського престолу конклав обрав архієпископа Буенос-Айреса Хорхе Марія Бергольо.

 

Після такого доволі неочікуваного рішення кардиналів стало зрозуміло, що Європа більше не центр католицького світу, адже за новим понтифіком кардинали «вирушили» аж на край світу – в Аргентину.

 

А ще таке рішення неабияк сколихнуло українців. Новий Папа має прямий стосунок до УГКЦ, оскільки його вчителем був український священик. А тому в Україні тепер розраховують на певні «бонуси» від офіційного Ватикану. Знову на порядок денний вийшло питання патріархату УГКЦ, візиту новго Папи в Україну з нагоди 1025-річниці Хрещення України-Руси, а також проголошення Блаженним митрополита Андрея Шептицького.

 

Що чекає на Церкву за правління нового понтифіка Папи Римського Франциска?

 

Ось таким був минулий тиждень на Прикарпатті. Усім гарного настрою на тиждень прийдешній, який обіцяє бути не менш цікавим.


18.03.2013 1847 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3410
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1286
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1198
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2415
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3830
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2866 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

201

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1054

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

909

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

854
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

152
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10533
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

157
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

459
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5538
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1251
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

653
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

473 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

905
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

789
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

848