Прикарпаття в снігових заметах, відмінені наради і скорочений робочий день, а ще протести проти міні-ГЕС й продовження суду над Гаркотом – такими подіями жила Франківщина минулого тижня. Але про все по-порядку.
НІ – малим ГЕС. В Івано-Франківську під стінами адмнібудівлі облдержадміністрації пройла акція протесут проти будівництва міні-ГЕС на карпатських річках. Епопея із цим питанням тягнеться вже декілька років. Горяни виступають проти спорудження станцій, оскільки вони, за їхніми словами, нищать флору і фауну річок і перетворюють Карпати із рекреаційної зони у промислову, а також можуть спричинити землетруси. Саме із такими вимогнами активісти громадських організацій області з’їхались в Івано-Франківськ минулої середи. Схожі акції пройшли і в інших містах України. От чисельність їх була доволі малою.
В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах (фото)
Знову про Гаркота. В Івано-Франківську триває суд над колишнім директором департаменту архітектури і містобудування Олегом Гаркотом, якого звинувачують в отриманні хабара в розмірі 30 тисяч доларів. Цього разу в суді слухали свідків резонансного осіннього затримання – керівника фракції ВО Свобода в міській раді, голову бюджетного комітету міськради Романа Онуфріїва, Петра Славенюка, Дмитра Стефурака, головного архітектора Івано-Франківська Володимира Гайдара та депутата Івано-Франківської міськради Володимира Балагуру.
Чогось нового свідки у справу суттєво не додали. Гаркот щиросердечно покаявся і визнав, що брав хабар. Втім, розгляд справи триває й далі.
Екс-головний архітектор Івано-Франківська Олег Гаркот покаявся на суді у взятті хабара
На справжнє випробування для прикарпатців перетворилися минулотижневі вихідні. Циклон, який заполонив усю Захдну Україну в середині березня приніс не тільки місячну норму опадів, сильний вітер, але й мороз, кілометрові затори на дорогах, знеструмлення населених пунктів і відсутність транспортного зв’язку.
Сотні автівок, застряглих в снігових заметах, викинутих в кювети, понад дві сотні населених пунктів, відрізаних від цивілізації, робота комунальників «на межі», працівники ДАІ, які роздають продукти харчування та теплий чай далекобійникам, - таким запам’ятають 15-16-17 березня 2013 року прикарпатці.
«Сніговий апокаліпсис», у якому опинилася область у п’ятницю навіть змусив скоригувати робочий розпорядок службовців. Через негоду було скорочено робочий день, а також відмінено ряд нарад і зустрічей керівництва області. Тішить єдине, що попереду таки весна і це був останній натяк зими в цьому сеззоні на її силу.
Хроніка "снігового апокаліпсису" на Прикарпатті (фото)
Поки Прикарпаття оговтується від весняної негоди, світ обговорює ще одну непересічну подію – обрання нового Папи Римського. Главою Католицької Церкви став далеко не той, на кого ставили і сподівалися. Новим намісником апостольського престолу конклав обрав архієпископа Буенос-Айреса Хорхе Марія Бергольо.
Після такого доволі неочікуваного рішення кардиналів стало зрозуміло, що Європа більше не центр католицького світу, адже за новим понтифіком кардинали «вирушили» аж на край світу – в Аргентину.
А ще таке рішення неабияк сколихнуло українців. Новий Папа має прямий стосунок до УГКЦ, оскільки його вчителем був український священик. А тому в Україні тепер розраховують на певні «бонуси» від офіційного Ватикану. Знову на порядок денний вийшло питання патріархату УГКЦ, візиту новго Папи в Україну з нагоди 1025-річниці Хрещення України-Руси, а також проголошення Блаженним митрополита Андрея Шептицького.
Що чекає на Церкву за правління нового понтифіка Папи Римського Франциска?
Ось таким був минулий тиждень на Прикарпатті. Усім гарного настрою на тиждень прийдешній, який обіцяє бути не менш цікавим.