Віхи тижня від Фіртки: НІ – малим ГЕС, новий Папа, поверненя зими і скорочений робочий день для службовців


Прикарпаття в снігових заметах, відмінені наради і скорочений робочий день, а ще протести проти міні-ГЕС й продовження суду над Гаркотом – такими подіями жила Франківщина минулого тижня. Але про все по-порядку.

 

НІ – малим ГЕС. В Івано-Франківську під стінами адмнібудівлі облдержадміністрації пройла акція протесут проти будівництва міні-ГЕС на карпатських річках. Епопея із цим питанням тягнеться вже декілька років. Горяни виступають проти спорудження станцій, оскільки вони, за їхніми словами, нищать флору і фауну річок і перетворюють Карпати із рекреаційної зони у промислову, а також можуть спричинити землетруси. Саме із такими вимогнами активісти громадських організацій області з’їхались в Івано-Франківськ минулої середи. Схожі акції пройшли і в інших містах України. От чисельність їх була доволі малою.


В Івано-Франківську протестували проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах (фото)


Знову про Гаркота. В Івано-Франківську триває суд над колишнім директором департаменту архітектури і містобудування Олегом Гаркотом, якого звинувачують в отриманні хабара в розмірі 30 тисяч доларів. Цього разу в суді слухали свідків резонансного осіннього затримання – керівника фракції ВО Свобода в міській раді, голову бюджетного комітету міськради Романа Онуфріїва, Петра Славенюка, Дмитра Стефурака, головного архітектора Івано-Франківська Володимира Гайдара та депутата Івано-Франківської міськради Володимира Балагуру.

Чогось нового свідки у справу суттєво не додали. Гаркот щиросердечно покаявся і визнав, що брав хабар. Втім, розгляд справи триває й далі.

 

Екс-головний архітектор Івано-Франківська Олег Гаркот покаявся на суді у взятті хабара

 

На справжнє випробування для прикарпатців перетворилися минулотижневі вихідні. Циклон, який заполонив усю Захдну Україну в середині березня приніс не тільки місячну норму опадів, сильний вітер, але й мороз, кілометрові затори на дорогах, знеструмлення населених пунктів і відсутність транспортного зв’язку.

 

Сотні автівок, застряглих в снігових заметах, викинутих в кювети, понад дві сотні населених пунктів, відрізаних від цивілізації, робота комунальників «на межі», працівники ДАІ, які роздають продукти харчування та теплий чай далекобійникам, - таким запам’ятають 15-16-17 березня 2013 року прикарпатці.

 

«Сніговий апокаліпсис», у якому опинилася область у п’ятницю навіть змусив скоригувати робочий розпорядок службовців. Через негоду було скорочено робочий день, а також відмінено ряд нарад і зустрічей керівництва області. Тішить єдине, що попереду таки весна і це був останній натяк зими в цьому сеззоні на її силу.

 

Хроніка "снігового апокаліпсису" на Прикарпатті (фото)

 

Поки Прикарпаття оговтується від весняної негоди, світ обговорює ще одну непересічну подію – обрання нового Папи Римського. Главою Католицької Церкви став далеко не той, на кого ставили і сподівалися. Новим намісником апостольського престолу конклав обрав архієпископа Буенос-Айреса Хорхе Марія Бергольо.

 

Після такого доволі неочікуваного рішення кардиналів стало зрозуміло, що Європа більше не центр католицького світу, адже за новим понтифіком кардинали «вирушили» аж на край світу – в Аргентину.

 

А ще таке рішення неабияк сколихнуло українців. Новий Папа має прямий стосунок до УГКЦ, оскільки його вчителем був український священик. А тому в Україні тепер розраховують на певні «бонуси» від офіційного Ватикану. Знову на порядок денний вийшло питання патріархату УГКЦ, візиту новго Папи в Україну з нагоди 1025-річниці Хрещення України-Руси, а також проголошення Блаженним митрополита Андрея Шептицького.

 

Що чекає на Церкву за правління нового понтифіка Папи Римського Франциска?

 

Ось таким був минулий тиждень на Прикарпатті. Усім гарного настрою на тиждень прийдешній, який обіцяє бути не менш цікавим.


18.03.2013 1731 0
Коментарі (0)

31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

393
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3954
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12540 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2697
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2545
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3498

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1462

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1776

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2298

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1962
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

315
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

557
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

470
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

123
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

583
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

1096 2
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9500
01.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21195
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

476
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

381
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

534
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

997