Віхи тижня від Фіртки: Американські гості на Прикарпатті, «замінована нафта з газом», опозиційний похід на Київ, а також радівські кнопкодави прикарпатського розливу

 

 

/data/blog/35768/be1904a8557f7d6e5b7f688c5617da71.jpg

 

А ще говорили на Прикарпатті про концепцію соціотехнополісу, підводили підсумки святкування дня міста в Івано-Франківську, про рейдерство в Долині та ювілей легендарної «Вулиці». Втім, про все детальніше.

 

День міста в Івано-Франківську позаду. Оцінки у кожного різні, проте, попри скромність усіх заходів, святковий дух і настрій був чи не у кожного франківчанина. Справжньою і чи не єдиною родзинкою свята став парад фейєрверків, який на довго залишиться у пам'яті.

Доклали своїх зусиль усі, навіть дещо втомлений від політичних баталій міський голвоа Віктор Анушкевичус канапочку зробив на фестивалі. Хто пробував, то напевно оцінив старання мера. Мабуть, було смачно, бо ВО «Свободі» на сесії у вівторок мер «скуштувати її так і не дав».

Чергове протистояння у Раді закінчилось звинуваченнями у сторону мера, діяльність якого було названо збитковою для міста.

Більшість знову пригадала очільнику міста начебто його прорахунки із святкуванням 350-річчя Івнао-Франківська в минулому році і «багатостраждальною» вулицею Шевченка. Анушкевичус не мовчав – оборону тримав, як завжди, гідно. Навіть пообіцяв Роману Онуфріїву, який і озвучив усі претензії, письмово відповісти на закиди, оприлюднивши свою відповідь не лише перед депутатами, а й перед громадою. Крім того, він пообіцяв відзвітуватися перед мешканцями за усі 7 років свого мерства.

Роман Онуфріїв назав діяльність мера та його заступників збитковою для міста

 

Три дні Прикарпраття жило по-американськи. Впродовж минулого тижня проходили Дні Америки в Івано-Франківську. Зустрічі на дипломатичному рівні, візит посла США Джона Теффта, розмови про видобуток сланцевого газу і економічні інвестиційні проекти, а ще десятки культурно-мистецьких заходів – такими вони запам'яталися для пересічного франківця. Однак, не обійшлось без неприємностей.

В четвер, коли у приміщенні Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувалася зустріч із послом США Джоном Теффтом, а опісля проходила конференція молодих інтелектуалів «ТехКемп 2.0» невідомий зателефонував правоохооронцям і повідомив, що мовляв, у університет заміновано. Опісля почалася ціла історія із евакуацією людей із приміщення, забороною проводити конференцію і обшуком території саперами. Одразу ж у соцмережах та на сайтах місцевих ЗМІ поширились чутки про те, що усе тут не так просто. І причиною цього «цирку» далеко є не замінування (вибухового присторою, як і аноніма там ніхто не знайшов до сьогоднішнього дня), а скоріш за все небажання деяких впливових бізнесових кіл, щоб на Прикарпатті міркували про енергетичну незалежність України при умові розробки сланцевого газу.

Була своя версія ситуації і в учасників «ТехКемпу». Мовялв, влада забороняє розмовам молоді про демократичне громадянське суспільство. А місцевий політик – «бютівець» Юрій Романюк взагалі припустив, що «теракт» - робота рук морлодіжного крила ПР.

Поки усі бажаючі мікують над тим, що трапилось минулого черверга, такі ситуації аж ніяк не додають позитивного іміджу Україні на міжнародній арені, а особливо у цьому випадку, коли усе відбувалося на очах американських гостей.

В Івано-Франківську в "замінованому" університеті вибуховий пристрій так і не виявили

 

Кнопкодавство по-прикарпатськи. Довгі дні і ночі опозиціонери у стінах ВРУ боролися за персональне голосування. Однак, якщо вони цього вимагали від більшості у раді, то напевно, забули, дана вимога стосується в перуш чергу і їх самих. Інакше як кнопкодавством не назвеш минулотижневі кадри із стін ВРУ, на яких депутати від опозиції – прикарпатці Дмитро Шлемко і Ольга Сікора вільно, без будь-яких комплексів, голосують за своїх колег. І коли Дмитро Шлемко – людина зі стажем у ВРУ хоча б намагається прикрити свої дії невинним читанням газети, то новачок Ольга Сікора робить усе відкрито – начебто так прописано у регламенті роботи Парламенту.

Опісля, коли ситуація набула розголосу, керівники опозиційних партій навіть пообіцяли «розібратися у ситуації і покарати винних». Однак, ми добре знаємо риторику лідерів нашої опозиції. А тому можна припустити, що усе залишиться як і було.

 

Місто для людей. Саме такою є ідея соціотехнополісу «Академмістечко», яку взялися впроваджувати в Івано-Франківську. Наближення комфортного середовища проживання до місця роботи та навчання - один із планувальних принципів розвитку комплексу соціотехнополісу. Ініціаторами даного будівельного ноу-хау, яке передбачає ідеологію створення максимально комфортного місця для проживання і яке охоплює соціальну, технічну, інфраструктурні та нормативні складові, тобто забезпечення людей не тільки житлом, але й максимально комфортним місцем праці, розвиненою інфраструктурою, є регіональне відділення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а також місцеві забудівники. Дана ідея виношувалась ними вже багато років. Сьогожні ж вона, за словами ініціаторів, має всі шанси стати реальністю. Ідея цікава, перспективна, у такий спосіб нині розвивається багато країн, однак чи здійсненна в українських реаліях...

Унікальний молодіжний "Соціотехнополіс" концепціалізували в Івано-Франківську (фото)

 

«Вулиці – 10». Легандарна програма «Вулиця» ОТБ «Галичина» відзначила минулого тижня свій перший ювілей – 10 років з часу виходу першої програми на телеекрами. Таке свято підсилилось ще й присвоєнням творчому колективу програми премії ім. І. Франка у галузі журналістики.

Програма розпочиналася із показу вулиць Івано-Франківська, розповідала про них, їхню історію і сьогодення, а потім ініціатори вирішили розиватися і плавно перейшли до розповідей про окремі будинки, архітектурні пам’ятки, створили цілі цикли програм про храми і замки Прикарпаття, відзняли ряд програм присвячених ювілею Івано-Франківська, а ще розповідали про інші районні центри області. Загалом, за ці десять років кожен із нас зіг переглянути понад 1,5 тисячі програм.

Нині у творців «Вулиці» ще багато планів і нових ідей, які обіцяють втілювати вже найближчим часом. А щодо майбутнього програми, то запевняють, що вона існуватиме до того часу, доки будуть люди, які працюють над нею. Втім, і вулиць в Івано-Франківську, про які ми знаємо мало, ще багато.

Легендарна програма «Вулиця» ОТБ «Галичина» відсвяткувала своє десятиріччя (фото)

 

«Рейдерство по-долинськи». Прикарпаття повертається у неспокійні 90? А як інакше пояснити ситуацію, яка трапилась минулого тижня в Долині. Саме там п'ятеро чоловіків в масках вночі пограбували підприємця на 200 тисяч гривень. Зловмисники залізли в будинок, розбивши вікно в одній з кімнат. Щоб дізнатись, де зберігаються гроші 53- річного чоловіка та його  дружину  зв’язали мотузкою та били. Не витримавши тортур, жінка змушена була вказати місце, де заховані кошти. Поки що по даному факту триває слідство, його контролює прокуратура.

На Івано-Франківщині п'ятеро чоловіків в масках вночі пограбували підприємця на 200 тисяч гривень

 

Завершився тиждень не менш цікавим мітингом опозиції у Києві «Вставай, Україно» та антифашистським маршем-відповіддю Партії Регіонів. Вже традиційyо не обішлось без провокацій, розбитих камер, нападів на журналістів і десятками автобусів, які, начебто, не випускали із регіонів на мітинг опозиціонерів. Гасла опозиції, як завжди, багатозначні - чергової заяви про об’єднання і необхідність подолання існуючого режиму, підписаннян декларації про координацію дій і єдиного кандидата у другому турі президентських виборів в 2015 році. Однак декларованої єдності, схоже, в штабі опозиціонерів доводиться тільки бажати. Не встигли поставити свої підписи під декларацією її лідери, як окремі політики вже назвали угоду несподіванкою і неприємністю.

А сам злощасний режим, здається, на жодні заяви реагувати не збирається. Все згідно плану – максимальна поляризація суспільства, курс на 2015 рік і бездіяльна опозиція. Побачимо, що з цього вийде.

Акція "Вставай Україно!" відбулася в Києві (фото)

 

Відспівало Євробачення. В суботу у шведському Мальме завершився фінал 58-го міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2013". Українка Злата Огневич, якій прогнозували перемогу, до першої сходинки так і не дісталась. Довелось задовільнитися бронзою. Однак, Злата потішила своїх вболівальників, усіх українців, тай Європу загалом, якісною музикою і цілком переможною піснею. А ми наступного року готуємося до відвідин Данії, представниця якої Еммілі де Форест з піснею «Only Teardrops» відсвяткувала перемогу.

"Євробачення-2013": Данія здобула дострокову перемогу, Злата Огневич стала третьою (фото, відео)

 

Такими подіями жило Прикарпаття, та й уся Україна на минулому тижні. Цей тиждень обіцяє будити не менш цікавим. Ми ж бажаємо нашим читачам гарного настрою, тепла не тільки на вулиці, але на душі і в оселі, а ще - якомога більше посмішок. Гарного всім тижня:)

 

 

Марія Лутчин


20.05.2013 1044 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1693
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14389 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1666
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

946
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6307

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

716

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1536

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1339

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1224
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

659
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

949
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5996
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13999
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

866 2