Віхи тижня від Фіртки: Американські гості на Прикарпатті, «замінована нафта з газом», опозиційний похід на Київ, а також радівські кнопкодави прикарпатського розливу

 

 

/data/blog/35768/be1904a8557f7d6e5b7f688c5617da71.jpg

 

А ще говорили на Прикарпатті про концепцію соціотехнополісу, підводили підсумки святкування дня міста в Івано-Франківську, про рейдерство в Долині та ювілей легендарної «Вулиці». Втім, про все детальніше.

 

День міста в Івано-Франківську позаду. Оцінки у кожного різні, проте, попри скромність усіх заходів, святковий дух і настрій був чи не у кожного франківчанина. Справжньою і чи не єдиною родзинкою свята став парад фейєрверків, який на довго залишиться у пам'яті.

Доклали своїх зусиль усі, навіть дещо втомлений від політичних баталій міський голвоа Віктор Анушкевичус канапочку зробив на фестивалі. Хто пробував, то напевно оцінив старання мера. Мабуть, було смачно, бо ВО «Свободі» на сесії у вівторок мер «скуштувати її так і не дав».

Чергове протистояння у Раді закінчилось звинуваченнями у сторону мера, діяльність якого було названо збитковою для міста.

Більшість знову пригадала очільнику міста начебто його прорахунки із святкуванням 350-річчя Івнао-Франківська в минулому році і «багатостраждальною» вулицею Шевченка. Анушкевичус не мовчав – оборону тримав, як завжди, гідно. Навіть пообіцяв Роману Онуфріїву, який і озвучив усі претензії, письмово відповісти на закиди, оприлюднивши свою відповідь не лише перед депутатами, а й перед громадою. Крім того, він пообіцяв відзвітуватися перед мешканцями за усі 7 років свого мерства.

Роман Онуфріїв назав діяльність мера та його заступників збитковою для міста

 

Три дні Прикарпраття жило по-американськи. Впродовж минулого тижня проходили Дні Америки в Івано-Франківську. Зустрічі на дипломатичному рівні, візит посла США Джона Теффта, розмови про видобуток сланцевого газу і економічні інвестиційні проекти, а ще десятки культурно-мистецьких заходів – такими вони запам'яталися для пересічного франківця. Однак, не обійшлось без неприємностей.

В четвер, коли у приміщенні Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувалася зустріч із послом США Джоном Теффтом, а опісля проходила конференція молодих інтелектуалів «ТехКемп 2.0» невідомий зателефонував правоохооронцям і повідомив, що мовляв, у університет заміновано. Опісля почалася ціла історія із евакуацією людей із приміщення, забороною проводити конференцію і обшуком території саперами. Одразу ж у соцмережах та на сайтах місцевих ЗМІ поширились чутки про те, що усе тут не так просто. І причиною цього «цирку» далеко є не замінування (вибухового присторою, як і аноніма там ніхто не знайшов до сьогоднішнього дня), а скоріш за все небажання деяких впливових бізнесових кіл, щоб на Прикарпатті міркували про енергетичну незалежність України при умові розробки сланцевого газу.

Була своя версія ситуації і в учасників «ТехКемпу». Мовялв, влада забороняє розмовам молоді про демократичне громадянське суспільство. А місцевий політик – «бютівець» Юрій Романюк взагалі припустив, що «теракт» - робота рук морлодіжного крила ПР.

Поки усі бажаючі мікують над тим, що трапилось минулого черверга, такі ситуації аж ніяк не додають позитивного іміджу Україні на міжнародній арені, а особливо у цьому випадку, коли усе відбувалося на очах американських гостей.

В Івано-Франківську в "замінованому" університеті вибуховий пристрій так і не виявили

 

Кнопкодавство по-прикарпатськи. Довгі дні і ночі опозиціонери у стінах ВРУ боролися за персональне голосування. Однак, якщо вони цього вимагали від більшості у раді, то напевно, забули, дана вимога стосується в перуш чергу і їх самих. Інакше як кнопкодавством не назвеш минулотижневі кадри із стін ВРУ, на яких депутати від опозиції – прикарпатці Дмитро Шлемко і Ольга Сікора вільно, без будь-яких комплексів, голосують за своїх колег. І коли Дмитро Шлемко – людина зі стажем у ВРУ хоча б намагається прикрити свої дії невинним читанням газети, то новачок Ольга Сікора робить усе відкрито – начебто так прописано у регламенті роботи Парламенту.

Опісля, коли ситуація набула розголосу, керівники опозиційних партій навіть пообіцяли «розібратися у ситуації і покарати винних». Однак, ми добре знаємо риторику лідерів нашої опозиції. А тому можна припустити, що усе залишиться як і було.

 

Місто для людей. Саме такою є ідея соціотехнополісу «Академмістечко», яку взялися впроваджувати в Івано-Франківську. Наближення комфортного середовища проживання до місця роботи та навчання - один із планувальних принципів розвитку комплексу соціотехнополісу. Ініціаторами даного будівельного ноу-хау, яке передбачає ідеологію створення максимально комфортного місця для проживання і яке охоплює соціальну, технічну, інфраструктурні та нормативні складові, тобто забезпечення людей не тільки житлом, але й максимально комфортним місцем праці, розвиненою інфраструктурою, є регіональне відділення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а також місцеві забудівники. Дана ідея виношувалась ними вже багато років. Сьогожні ж вона, за словами ініціаторів, має всі шанси стати реальністю. Ідея цікава, перспективна, у такий спосіб нині розвивається багато країн, однак чи здійсненна в українських реаліях...

Унікальний молодіжний "Соціотехнополіс" концепціалізували в Івано-Франківську (фото)

 

«Вулиці – 10». Легандарна програма «Вулиця» ОТБ «Галичина» відзначила минулого тижня свій перший ювілей – 10 років з часу виходу першої програми на телеекрами. Таке свято підсилилось ще й присвоєнням творчому колективу програми премії ім. І. Франка у галузі журналістики.

Програма розпочиналася із показу вулиць Івано-Франківська, розповідала про них, їхню історію і сьогодення, а потім ініціатори вирішили розиватися і плавно перейшли до розповідей про окремі будинки, архітектурні пам’ятки, створили цілі цикли програм про храми і замки Прикарпаття, відзняли ряд програм присвячених ювілею Івано-Франківська, а ще розповідали про інші районні центри області. Загалом, за ці десять років кожен із нас зіг переглянути понад 1,5 тисячі програм.

Нині у творців «Вулиці» ще багато планів і нових ідей, які обіцяють втілювати вже найближчим часом. А щодо майбутнього програми, то запевняють, що вона існуватиме до того часу, доки будуть люди, які працюють над нею. Втім, і вулиць в Івано-Франківську, про які ми знаємо мало, ще багато.

Легендарна програма «Вулиця» ОТБ «Галичина» відсвяткувала своє десятиріччя (фото)

 

«Рейдерство по-долинськи». Прикарпаття повертається у неспокійні 90? А як інакше пояснити ситуацію, яка трапилась минулого тижня в Долині. Саме там п'ятеро чоловіків в масках вночі пограбували підприємця на 200 тисяч гривень. Зловмисники залізли в будинок, розбивши вікно в одній з кімнат. Щоб дізнатись, де зберігаються гроші 53- річного чоловіка та його  дружину  зв’язали мотузкою та били. Не витримавши тортур, жінка змушена була вказати місце, де заховані кошти. Поки що по даному факту триває слідство, його контролює прокуратура.

На Івано-Франківщині п'ятеро чоловіків в масках вночі пограбували підприємця на 200 тисяч гривень

 

Завершився тиждень не менш цікавим мітингом опозиції у Києві «Вставай, Україно» та антифашистським маршем-відповіддю Партії Регіонів. Вже традиційyо не обішлось без провокацій, розбитих камер, нападів на журналістів і десятками автобусів, які, начебто, не випускали із регіонів на мітинг опозиціонерів. Гасла опозиції, як завжди, багатозначні - чергової заяви про об’єднання і необхідність подолання існуючого режиму, підписаннян декларації про координацію дій і єдиного кандидата у другому турі президентських виборів в 2015 році. Однак декларованої єдності, схоже, в штабі опозиціонерів доводиться тільки бажати. Не встигли поставити свої підписи під декларацією її лідери, як окремі політики вже назвали угоду несподіванкою і неприємністю.

А сам злощасний режим, здається, на жодні заяви реагувати не збирається. Все згідно плану – максимальна поляризація суспільства, курс на 2015 рік і бездіяльна опозиція. Побачимо, що з цього вийде.

Акція "Вставай Україно!" відбулася в Києві (фото)

 

Відспівало Євробачення. В суботу у шведському Мальме завершився фінал 58-го міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2013". Українка Злата Огневич, якій прогнозували перемогу, до першої сходинки так і не дісталась. Довелось задовільнитися бронзою. Однак, Злата потішила своїх вболівальників, усіх українців, тай Європу загалом, якісною музикою і цілком переможною піснею. А ми наступного року готуємося до відвідин Данії, представниця якої Еммілі де Форест з піснею «Only Teardrops» відсвяткувала перемогу.

"Євробачення-2013": Данія здобула дострокову перемогу, Злата Огневич стала третьою (фото, відео)

 

Такими подіями жило Прикарпаття, та й уся Україна на минулому тижні. Цей тиждень обіцяє будити не менш цікавим. Ми ж бажаємо нашим читачам гарного настрою, тепла не тільки на вулиці, але на душі і в оселі, а ще - якомога більше посмішок. Гарного всім тижня:)

 

 

Марія Лутчин


20.05.2013 418 0
Коментарі (0)

10.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

488
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

507
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

412
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

2915
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1013
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2048 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

66

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2808

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3676

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6852
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2760
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

904
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4138
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

360 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

821
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1644
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1492
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

296
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

90
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1364 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

601
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2722