Відповіді на найчастіші запитання до «Прикарпаттяобленерго» від мешканців області

Через регулярні відключення електроенергії прикарпатці часто телефонують на гарячу лінію «Прикарпаттяобленерго» із різноманітними запитаннями.

Про це пише Фіртка з посиланням на сторінку енергетичної компанії.

Пояснюємо що таке ліміти і звідки вони беруться. Відтак, ліміти навантаження на мережу – це, умовно кажучи, гранично допустима кількість електроенергії, яку обленерго може подати області протягом доби.

  1. Хто доводить ліміти для області, хто їх формує?

Ліміти доводить до обленерго НЕК «Укренерго», компанія, яка за законодавством є відповідальною за баланс в енергосистемі країни. Фахівці компанії мають інформацію про усю генерацію, споживання та потреби, аналізують її щоденно та наприкінці доби доводять кожному обленерго граничну величину потужності, за яку переходити заборонено.

  1. Що впливає на зміни лімітів протягом доби?

На зміну доведених лімітів впливає одразу кілька факторів: баланс енергосистеми країни в цілому, можливості генерації протягом доби, та різкий ріст чи спад споживання в області.

Коли не вистачає генерації, або коли споживання в країні загалом чи в області різко зростає, диспетчер НЕК «Укренерго» дає вказівку на зниження граничної величини потужності кожному обленерго зокрема. Зняти з мереж навантаження та вимкнути споживачів потрібно миттєво, протягом 15 хвилин з моменту отримання дзвінка.

  1. Чому обленерго не може відходити від доведених лімітів?

Якщо обленерго не буде дотримуватись лімітів, доведених НЕК «Укренерго», це призведе до аварійних ситуацій в енергосистемі, наслідки яких будуть усуватись протягом кількох днів. Тому, НЕК «Укренерго» уважно слідкує за перевищеннями лімітів та якщо обленерго не реагує на наказ знизити навантаження – можуть бути застосовані спеціальні Графіки аварійних відключень цілими районами без будь-яких винятків, разом із лікарнями та іншою критичною інфраструктурою, на необмежений та непрогнозований час.

  1. Чому на Прикарпатті застосовують ліміти, якщо є своя генеруюча інфраструктура і не було прильотів?

Енергосистема країни – єдиний суцільний «організм», в якому немає поділу за областями. Якщо генерації не вистачає, щоб забезпечити потребу країни, обмежувати споживання доводиться в усіх регіонах країни.

  1. Як обленерго вибирає яку чергу вимкнути, коли зменшують ліміти?

Як правило, коли приходить команда зменшити граничну величину потужності, під вимкнення потрапляє та черга чи підчерга (залежно від величини доведених додаткових обмежень), яка на той момент є увімкненою та була без електропостачання найменшу кількість часу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Через відсутнє електропостачання: скільки звернень надійшло від іванофранківців

Якщо повністю зупиниться система електропостачання, потрібно сім діб відключень для її відновлення: чи готова до цього критична інфраструктура Івано-Франківська


02.12.2022 Тіна Любчик 1600
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1372 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1695 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2490
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2313 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7557
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15278 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

332

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1051

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1119

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1909
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

293
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

670
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

911
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

937
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1966
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1016
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35168 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

285
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

495
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

640
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

957