Відомо, як науковці Прикарпатського університету документують злочини армії рф

У Центрі документування і дослідження воєнних злочинів на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника зафіксували понад 350 воєнних злочинів російських військових на тимчасово окупованих територіях України. Здебільшого — це вбивства, грабежі та порушення законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє Суспільне, передає Фіртка.

Центр документування й дослідження воєнних злочинів на базі Прикарпатського університету працює майже з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Його працівники спілкуються з вимушеними переселенцями, які постраждали від воєнних злочинів та перебувають зараз на Івано-Франківщині. За словами директора навчально-наукового юридичного інституту ПНУ Юрія Микитина, інформацію, яку документують, передають поліцейським.

"Злочини — надзвичайно різноманітні: вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, крадіжки, грабежі, розбої, злочини, пов'язані з порушенням правил ведення війни. Ми можемо стверджувати, що ворог не дотримується жодних міжнародних стандартів, елементарних людських цінностей", — розповідає Юрій Микитин.

До таких юридичних викликів Україна не була законодавчо готова перед повномасштабним вторгненням Росії, каже професор навчально-наукового юридичного інституту Павло Фріс. За його словами, до прикладу, в Кримінальному кодексі поки немає статей щодо колабораціонізму.

"Співпраця з окупантами — ми навіть не думали про це ніколи. Цьогоріч в Україні ухвалили орієнтовно 17 законів щодо змін в кримінальне законодавство. Динаміка його змін буде найбільша за всі роки існування Верховної ради цього скликання", — пояснив Павло Фріс.

На конференції також обговорили тему збереження довкілля в умовах війни. За словами завідувачки кафедри трудового, екологічного, аграрного права Зоряни Ярмак, найбільша проблема станом на зараз — забруднення ґрунтів, води та повітря отруйними речовинами зі зброї.

"Зараз правове регулювання охорони довкілля є дуже складним питанням, оскільки довкілля в межах міжнародних актів не визнається самостійним об'єктом охорони, а лише — як середовище для існування людини. Але ми розуміємо, що шкода, завдана довкіллю, відображатиметься на нас і наступних поколіннях", — пояснила Зоряна Ярмак.

За підсумками конференції, її учасники сформують рекомендації для змін до законодавства і відправлять на розгляд у Верховну раду України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Студентка ІФНМУ виборола золото на чемпіонаті з тхеквондо (ВІДЕО)


03.12.2022 Іван Муканик 740
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2538
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1701
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2101

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

208

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

891
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2