Відкриття Набережної на День Св. Миколая може не відбутися. Велоспільнота обіцяє блокувати дорогу

 

Як було вирішено вчора на нараді в ОДА, на День Св. Миколая влада планувала відкрити по тимчасовій схемі проїзд по всій протяжності вулиці Набережної, однак "свято" можуть зіпсувати активісти велоспільноти.

 

Активісти повідомили "Фіртку", що вчора вони зверталися до голови ОДА та висловили своє занепокоєння несподіваними роботами по укладанню тротуарної  бруківки в тому місці, де за зміненим ескізним проектом повинна була проходити велодоріжка. Велоактивісти вимагали врахувати їх потреби та дотримуватися домовленостей, проте, активсти велоспільноти стверджують, що "вранці роботи тільки посилились", вони вимагають терміново припинити прокладку тротуару і виконати обіцянку щодо велодоріжки, в іншому випадку обіцяють перекрити дорогу і заблокувати офіційне відкриття вулиці. 

 

За інформацією "Фіртки" кілька тижнів тому був розроблений ескізний проект щодо облаштування велодоріжки, яка повинна була проходити від мроста на вул. Галицькій до вулиці Камелюка поряд з дамбою, а від Кармелюка до кільця вул. Мазепи - по протилежній стороні.

 

Проте, порушуючи домовленості, фірма-генпідрядик "ТрейдЗахідбуд" ненсподівано почав прокладання бруківки таким чином, що місця на велодоріжку практично не залишається. За словами велосипедистів, про проблему були повідомлені як керівники міста, так і області. Всі погодилися, що прокладання тротуару за старим проектом не має сенсу.

 

Вчора "Фіртці" ситуацію прокоментував і представник фірми субпідрядника ПБС, яка виконує ремонт дорожнього покриття: «Після того, як активісти велоспільноти звернулися до влади та народного депутата О. Шевченка, в проект ремонту вулиці Набережної були внесені зміни. Зокрема був виготовлений ескізний проект, згідно якого вело доріжки з двома полосами руху велосипедів, по 1,5 метрів кожна планувалося обладнати поряд з дамбою – від моста через Бистрицю до вулиці Кармелюка. Далі – від Кармелюка до кільця на Мазепи вело доріжка повинна проходити вже на протилежній стороні дороги. Генпідрядник, фірма «ТрейдЗахідБуд», згідно з цими змінами повинен був прокласти з бруківки тротуар шириною 4,5 метри від моста на Галицькій до вул. Кармелюка. А далі – від Кармелюка до Мазепи тротуар повинен бути вже шириною 1,5 метри, з тим, щоб поряд помістити дві асфальтні полоси зустрічного руху велосипедів. Все було всім зрозуміло. Чому генпідрядник порушив домовленості і почав «гнати об’єми», - можемо лише здогадуватися».

 

За словами дорожників, у випадку прокладання такого тротуару з бруківки шириною 4 метри, місця для прокладання велодоріжок фірмі ПБС не залишиться. Генпідрядник нібито пропонує прокладати велодоріжки з боків від тротуару, проте на фото видно, що така ідея є доволі сумнівною.

 

Що сталося вчора-позавчора - ніхто пояснити не може. Активісти велоспільноти припускають, що "хтось в ОДА пообіцяв ТрейдЗахідБуду закрити акти по цій дурній роботі і оплатити роботу до кінця року (якщо вони встигнуть зробити) - от вони і погнали по старому проекту. Влада на всіх рівнях знає про проблему... Всі кажуть, що ця робота не має сенсу.. Але це все на зовні, а які в кого домовленості кулуарні - не відомо... Це в ОДА... ТрейдЗахідбуд не повнен був робити там нічого в цьому році. А в наступному на ділянці від Кармелюка до кільця на Мазепи мав бути тротуар 1,5 метрів і велодоріжка 3 метри (2х1,5 - дві полоси зустрічного руху)".

 

 

 

 



16.12.2014 1046 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2126
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1445
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3559
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5311
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1604
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1971

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

77

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

375

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

806

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1585
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

366
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

704
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2403 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

349
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

800
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4851
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

668
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

512
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

442
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

340
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

659
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

820 2