Відхиливши завісу: як виглядатиме оновлений готель “Дністер” в Івано-Франківську

Навколо будівництва готелю “Дністер” в Івано-Франківську ведеться доволі багато скандальних, суперечливих та цікавих історій.

У липні 2017 р. Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради, за результатами планової перевірки на об’єкті будівництва з реставрації будівлі № 12 на вул. С. Стрільців (готель «Дністер») виявлено виконання робіт з реконструкції даху будівлі без отриманого належним чином права на виконання таких робіт.

Тоді ж було видано припис про зупинення робіт. Крім того архібудконтролем було накладено штраф в розмірі 32 тисячі гривень за будівництво даху на готелі “Дністер”.

“Ми не порушуємо ніякий закон, якби там були якісь порушення, то нам би вже давно заборонили будівництво. Так звичайно були перевірки, були штрафи і ми їх оплатили. Те, що було не правильно – усунули”, – говорять представники фірми, яка займається відновленням готелю.

Крім того, представники цієї фірми розповіли WestNews деякі деталі даного будівництва.

“Багато років у самому серці міста Івано-Франківська занепадала будівля з багатою готельною історією. За часи радянської влади колишній респектабельний готель перетворився на низькосортний заклад з туалетами в коридорах”, – розповідають представники фірми.

Жодної реконструкції не проводилось більше ніж 40 років, дерев’яні перекриття перегнили, стали аварійними та небезпечними для перебування гостей, тепло та каналізаційні комунікації проржавіли вщент, усі стоки та нечистоти концентрувалися в підвалах готелю, розносили важкі запахи, тому заклад був зачинений, як аварійна споруда.

“На численні прохання франківчан ми відновлюємо готель “Дністер” з давньою вежею-Бельведер із трьома годинниками, яка була прикрасою будівлі на початку ХХ століття. Проводяться протиаварійні, укріплювальні роботи, облаштовуються комунікації, що відповідають найсучаснішим технологіям. Гість оновленого готелю має відчути максимум комфорту та безпеки в історичній будівлі – це наша головна мета! Ми впевнені, що відкриття 4* готелю з давньою історією в центрі міста не тільки стане привабливою окрасою обласного центру, а й сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу. Після відкриття заплановано створення понад 100 нових кваліфікованих робочих місць з високим рівнем заробітної плати. Молоді та досвідчені фахівці із знанням іноземних мов зможуть реалізувати себе у рідному місті, розвивати сферу послуг у себе на Батьківщині – це наша соціальна відповідальність”, – додають вони.

За словами представників фірми, оновлений готель в центрі міста стане важливим туристичним об’єктом, що поєднає в собі сучасні технології та культурну спадщину Івано-Франківська, а жителі та туристи будуть пишатися цим.

Свою точку зору щодо будівництва вежі висловив і знаний в Івано-Франківську архітектор Ігор Панчишин.

“Вежа колись там була дерев’яна і згоріла свого часу. Ніхто за відновлення не брався. І це дуже добре, що її відновлюють. Я не можу сказати, що вона буде точнісінько такою ж, бо звісно і матеріали інші. Проте, судячи з каркасу вона буде схожою. Я свого часу навіть працював з архітектором, що починав реставраційні роботи. Був розроблений проект реставрації фасадів, поверхні. Було багато деталей, то як ювелірна робота. Кожна пам’ятка потребує рук та ремонтно-реставраційних робіт."


Трішки з історії нагадаємо, що будівля споруджена восени 1913 р. Першим орендарем кам’яниці, якій дали назву «Австрія», був П. Біль зі Львова. Тут відкрили готель, ресторан, крамницю та кінотеатр — третій по рахунку у місті. Всі перераховані заклади мали, як і кам’яниця, назву «Австрія».

Після польської окупації кам’яницю разом із всіма закладами перейменували на «Варшава». В часи ЗУНР, тут мешкав президент — Петрушевич Євген.

Також, у лютому-березні 1919 р., в готелі зупинялись перші особи УНР: Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко; вул. Шевченка – південна частина будинку, фасадами виходить на вул. Шевченка, де зараз знаходяться Центральний народний Дім. В цій частині будівлі в колишньому залі кінотеатру, 2 січня 1919 року відбулося перше засідання Української Національної Ради ЗУНР (на той час Станіслав був тимчасовою столицею ЗУНР), а 3 січня був схвалений історичний Акт Злуки із Українською Народною республікою.

У 1940 році в будинку розташувалася новостворена філармонія, працював Державний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю, видатні актори та митці Я. Барнич, М. Гринишин, М. Магдій, Д. Котко, В. Пащенко.


09.11.2018 3722
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1623
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1033
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1293 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3768 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33888
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2856

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

368

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

773

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1712

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1082
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1033
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

644
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

523
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2000
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12216
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1508
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1297
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

555
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

264
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

337
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

384
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1274