Відхиливши завісу: як виглядатиме оновлений готель “Дністер” в Івано-Франківську

Навколо будівництва готелю “Дністер” в Івано-Франківську ведеться доволі багато скандальних, суперечливих та цікавих історій.

У липні 2017 р. Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради, за результатами планової перевірки на об’єкті будівництва з реставрації будівлі № 12 на вул. С. Стрільців (готель «Дністер») виявлено виконання робіт з реконструкції даху будівлі без отриманого належним чином права на виконання таких робіт.

Тоді ж було видано припис про зупинення робіт. Крім того архібудконтролем було накладено штраф в розмірі 32 тисячі гривень за будівництво даху на готелі “Дністер”.

“Ми не порушуємо ніякий закон, якби там були якісь порушення, то нам би вже давно заборонили будівництво. Так звичайно були перевірки, були штрафи і ми їх оплатили. Те, що було не правильно – усунули”, – говорять представники фірми, яка займається відновленням готелю.

Крім того, представники цієї фірми розповіли WestNews деякі деталі даного будівництва.

“Багато років у самому серці міста Івано-Франківська занепадала будівля з багатою готельною історією. За часи радянської влади колишній респектабельний готель перетворився на низькосортний заклад з туалетами в коридорах”, – розповідають представники фірми.

Жодної реконструкції не проводилось більше ніж 40 років, дерев’яні перекриття перегнили, стали аварійними та небезпечними для перебування гостей, тепло та каналізаційні комунікації проржавіли вщент, усі стоки та нечистоти концентрувалися в підвалах готелю, розносили важкі запахи, тому заклад був зачинений, як аварійна споруда.

“На численні прохання франківчан ми відновлюємо готель “Дністер” з давньою вежею-Бельведер із трьома годинниками, яка була прикрасою будівлі на початку ХХ століття. Проводяться протиаварійні, укріплювальні роботи, облаштовуються комунікації, що відповідають найсучаснішим технологіям. Гість оновленого готелю має відчути максимум комфорту та безпеки в історичній будівлі – це наша головна мета! Ми впевнені, що відкриття 4* готелю з давньою історією в центрі міста не тільки стане привабливою окрасою обласного центру, а й сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу. Після відкриття заплановано створення понад 100 нових кваліфікованих робочих місць з високим рівнем заробітної плати. Молоді та досвідчені фахівці із знанням іноземних мов зможуть реалізувати себе у рідному місті, розвивати сферу послуг у себе на Батьківщині – це наша соціальна відповідальність”, – додають вони.

За словами представників фірми, оновлений готель в центрі міста стане важливим туристичним об’єктом, що поєднає в собі сучасні технології та культурну спадщину Івано-Франківська, а жителі та туристи будуть пишатися цим.

Свою точку зору щодо будівництва вежі висловив і знаний в Івано-Франківську архітектор Ігор Панчишин.

“Вежа колись там була дерев’яна і згоріла свого часу. Ніхто за відновлення не брався. І це дуже добре, що її відновлюють. Я не можу сказати, що вона буде точнісінько такою ж, бо звісно і матеріали інші. Проте, судячи з каркасу вона буде схожою. Я свого часу навіть працював з архітектором, що починав реставраційні роботи. Був розроблений проект реставрації фасадів, поверхні. Було багато деталей, то як ювелірна робота. Кожна пам’ятка потребує рук та ремонтно-реставраційних робіт."


Трішки з історії нагадаємо, що будівля споруджена восени 1913 р. Першим орендарем кам’яниці, якій дали назву «Австрія», був П. Біль зі Львова. Тут відкрили готель, ресторан, крамницю та кінотеатр — третій по рахунку у місті. Всі перераховані заклади мали, як і кам’яниця, назву «Австрія».

Після польської окупації кам’яницю разом із всіма закладами перейменували на «Варшава». В часи ЗУНР, тут мешкав президент — Петрушевич Євген.

Також, у лютому-березні 1919 р., в готелі зупинялись перші особи УНР: Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко; вул. Шевченка – південна частина будинку, фасадами виходить на вул. Шевченка, де зараз знаходяться Центральний народний Дім. В цій частині будівлі в колишньому залі кінотеатру, 2 січня 1919 року відбулося перше засідання Української Національної Ради ЗУНР (на той час Станіслав був тимчасовою столицею ЗУНР), а 3 січня був схвалений історичний Акт Злуки із Українською Народною республікою.

У 1940 році в будинку розташувалася новостворена філармонія, працював Державний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю, видатні актори та митці Я. Барнич, М. Гринишин, М. Магдій, Д. Котко, В. Пащенко.


09.11.2018 3762
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2072

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2