Відхиливши завісу: як виглядатиме оновлений готель “Дністер” в Івано-Франківську

Навколо будівництва готелю “Дністер” в Івано-Франківську ведеться доволі багато скандальних, суперечливих та цікавих історій.

У липні 2017 р. Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради, за результатами планової перевірки на об’єкті будівництва з реставрації будівлі № 12 на вул. С. Стрільців (готель «Дністер») виявлено виконання робіт з реконструкції даху будівлі без отриманого належним чином права на виконання таких робіт.

Тоді ж було видано припис про зупинення робіт. Крім того архібудконтролем було накладено штраф в розмірі 32 тисячі гривень за будівництво даху на готелі “Дністер”.

“Ми не порушуємо ніякий закон, якби там були якісь порушення, то нам би вже давно заборонили будівництво. Так звичайно були перевірки, були штрафи і ми їх оплатили. Те, що було не правильно – усунули”, – говорять представники фірми, яка займається відновленням готелю.

Крім того, представники цієї фірми розповіли WestNews деякі деталі даного будівництва.

“Багато років у самому серці міста Івано-Франківська занепадала будівля з багатою готельною історією. За часи радянської влади колишній респектабельний готель перетворився на низькосортний заклад з туалетами в коридорах”, – розповідають представники фірми.

Жодної реконструкції не проводилось більше ніж 40 років, дерев’яні перекриття перегнили, стали аварійними та небезпечними для перебування гостей, тепло та каналізаційні комунікації проржавіли вщент, усі стоки та нечистоти концентрувалися в підвалах готелю, розносили важкі запахи, тому заклад був зачинений, як аварійна споруда.

“На численні прохання франківчан ми відновлюємо готель “Дністер” з давньою вежею-Бельведер із трьома годинниками, яка була прикрасою будівлі на початку ХХ століття. Проводяться протиаварійні, укріплювальні роботи, облаштовуються комунікації, що відповідають найсучаснішим технологіям. Гість оновленого готелю має відчути максимум комфорту та безпеки в історичній будівлі – це наша головна мета! Ми впевнені, що відкриття 4* готелю з давньою історією в центрі міста не тільки стане привабливою окрасою обласного центру, а й сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу. Після відкриття заплановано створення понад 100 нових кваліфікованих робочих місць з високим рівнем заробітної плати. Молоді та досвідчені фахівці із знанням іноземних мов зможуть реалізувати себе у рідному місті, розвивати сферу послуг у себе на Батьківщині – це наша соціальна відповідальність”, – додають вони.

За словами представників фірми, оновлений готель в центрі міста стане важливим туристичним об’єктом, що поєднає в собі сучасні технології та культурну спадщину Івано-Франківська, а жителі та туристи будуть пишатися цим.

Свою точку зору щодо будівництва вежі висловив і знаний в Івано-Франківську архітектор Ігор Панчишин.

“Вежа колись там була дерев’яна і згоріла свого часу. Ніхто за відновлення не брався. І це дуже добре, що її відновлюють. Я не можу сказати, що вона буде точнісінько такою ж, бо звісно і матеріали інші. Проте, судячи з каркасу вона буде схожою. Я свого часу навіть працював з архітектором, що починав реставраційні роботи. Був розроблений проект реставрації фасадів, поверхні. Було багато деталей, то як ювелірна робота. Кожна пам’ятка потребує рук та ремонтно-реставраційних робіт."


Трішки з історії нагадаємо, що будівля споруджена восени 1913 р. Першим орендарем кам’яниці, якій дали назву «Австрія», був П. Біль зі Львова. Тут відкрили готель, ресторан, крамницю та кінотеатр — третій по рахунку у місті. Всі перераховані заклади мали, як і кам’яниця, назву «Австрія».

Після польської окупації кам’яницю разом із всіма закладами перейменували на «Варшава». В часи ЗУНР, тут мешкав президент — Петрушевич Євген.

Також, у лютому-березні 1919 р., в готелі зупинялись перші особи УНР: Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко; вул. Шевченка – південна частина будинку, фасадами виходить на вул. Шевченка, де зараз знаходяться Центральний народний Дім. В цій частині будівлі в колишньому залі кінотеатру, 2 січня 1919 року відбулося перше засідання Української Національної Ради ЗУНР (на той час Станіслав був тимчасовою столицею ЗУНР), а 3 січня був схвалений історичний Акт Злуки із Українською Народною республікою.

У 1940 році в будинку розташувалася новостворена філармонія, працював Державний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю, видатні актори та митці Я. Барнич, М. Гринишин, М. Магдій, Д. Котко, В. Пащенко.


09.11.2018 3702
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

337
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

470
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2313
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1707
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2001
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5608 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1112

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1126

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1641

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1112
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

872
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

725
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14546
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

525
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10388
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6062
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

611
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7510
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2739
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

513
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

610
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

446