Відхиливши завісу: як виглядатиме оновлений готель “Дністер” в Івано-Франківську

Навколо будівництва готелю “Дністер” в Івано-Франківську ведеться доволі багато скандальних, суперечливих та цікавих історій.

У липні 2017 р. Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради, за результатами планової перевірки на об’єкті будівництва з реставрації будівлі № 12 на вул. С. Стрільців (готель «Дністер») виявлено виконання робіт з реконструкції даху будівлі без отриманого належним чином права на виконання таких робіт.

Тоді ж було видано припис про зупинення робіт. Крім того архібудконтролем було накладено штраф в розмірі 32 тисячі гривень за будівництво даху на готелі “Дністер”.

“Ми не порушуємо ніякий закон, якби там були якісь порушення, то нам би вже давно заборонили будівництво. Так звичайно були перевірки, були штрафи і ми їх оплатили. Те, що було не правильно – усунули”, – говорять представники фірми, яка займається відновленням готелю.

Крім того, представники цієї фірми розповіли WestNews деякі деталі даного будівництва.

“Багато років у самому серці міста Івано-Франківська занепадала будівля з багатою готельною історією. За часи радянської влади колишній респектабельний готель перетворився на низькосортний заклад з туалетами в коридорах”, – розповідають представники фірми.

Жодної реконструкції не проводилось більше ніж 40 років, дерев’яні перекриття перегнили, стали аварійними та небезпечними для перебування гостей, тепло та каналізаційні комунікації проржавіли вщент, усі стоки та нечистоти концентрувалися в підвалах готелю, розносили важкі запахи, тому заклад був зачинений, як аварійна споруда.

“На численні прохання франківчан ми відновлюємо готель “Дністер” з давньою вежею-Бельведер із трьома годинниками, яка була прикрасою будівлі на початку ХХ століття. Проводяться протиаварійні, укріплювальні роботи, облаштовуються комунікації, що відповідають найсучаснішим технологіям. Гість оновленого готелю має відчути максимум комфорту та безпеки в історичній будівлі – це наша головна мета! Ми впевнені, що відкриття 4* готелю з давньою історією в центрі міста не тільки стане привабливою окрасою обласного центру, а й сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу. Після відкриття заплановано створення понад 100 нових кваліфікованих робочих місць з високим рівнем заробітної плати. Молоді та досвідчені фахівці із знанням іноземних мов зможуть реалізувати себе у рідному місті, розвивати сферу послуг у себе на Батьківщині – це наша соціальна відповідальність”, – додають вони.

За словами представників фірми, оновлений готель в центрі міста стане важливим туристичним об’єктом, що поєднає в собі сучасні технології та культурну спадщину Івано-Франківська, а жителі та туристи будуть пишатися цим.

Свою точку зору щодо будівництва вежі висловив і знаний в Івано-Франківську архітектор Ігор Панчишин.

“Вежа колись там була дерев’яна і згоріла свого часу. Ніхто за відновлення не брався. І це дуже добре, що її відновлюють. Я не можу сказати, що вона буде точнісінько такою ж, бо звісно і матеріали інші. Проте, судячи з каркасу вона буде схожою. Я свого часу навіть працював з архітектором, що починав реставраційні роботи. Був розроблений проект реставрації фасадів, поверхні. Було багато деталей, то як ювелірна робота. Кожна пам’ятка потребує рук та ремонтно-реставраційних робіт."


Трішки з історії нагадаємо, що будівля споруджена восени 1913 р. Першим орендарем кам’яниці, якій дали назву «Австрія», був П. Біль зі Львова. Тут відкрили готель, ресторан, крамницю та кінотеатр — третій по рахунку у місті. Всі перераховані заклади мали, як і кам’яниця, назву «Австрія».

Після польської окупації кам’яницю разом із всіма закладами перейменували на «Варшава». В часи ЗУНР, тут мешкав президент — Петрушевич Євген.

Також, у лютому-березні 1919 р., в готелі зупинялись перші особи УНР: Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко; вул. Шевченка – південна частина будинку, фасадами виходить на вул. Шевченка, де зараз знаходяться Центральний народний Дім. В цій частині будівлі в колишньому залі кінотеатру, 2 січня 1919 року відбулося перше засідання Української Національної Ради ЗУНР (на той час Станіслав був тимчасовою столицею ЗУНР), а 3 січня був схвалений історичний Акт Злуки із Українською Народною республікою.

У 1940 році в будинку розташувалася новостворена філармонія, працював Державний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю, видатні актори та митці Я. Барнич, М. Гринишин, М. Магдій, Д. Котко, В. Пащенко.


09.11.2018 3775
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6673
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1089
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5611
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1513
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1378

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

454

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

388
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1334
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

431
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

297
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940