Відділення оперативної гінекології франківського пологового будинку отримає відзнаку

 

/data/blog/63896/7eb87b13f48e275b723161ab68cf38f3.jpg

 

Серед різних відділень міського пологового будинку особливо важливим є перше гінекологічне відділення, адже тут лікуються жінки з різними захворюваннями.

 

Ряд пацієнток отримують консервативну терапію, проходять підготовку до операції. Хворі поступають для вирішення питання, чи потрібна жінці операція, в процесі обстеження лікарі визначаються, треба оперувати невідкладно, чи ні.

 

Найчастіше лікарі оперують пухлини додатків матки і самої матки – фіброміоми, кисти, кістоми, багато операцій виконують з приводу жіночого непліддя, або ендометріозу, як причини непліддя. Є жінки, яких оперують через запущені запальні процеси жіночих статевих органів.

 

«На жаль, не дивлячись на розмаїття інформації для жінок щодо профілактики захворювань, позитивної динаміки ми не відмічаємо. Жінки потрапляють до нас з великими пухлинами, із занедбаними запальними процесами, іноді з такими задавненими захворюваннями, що, після обстеження, пацієнтку вимушені перевести до онкологічного диспансеру», – розповідає завідуюча відділенням оперативної гінекології Галина Колісник.

 

За її словами, відділення розгорнуте на 40 ліжок, тут виконують так звані великі і малі операції. До малих відносяться інструментальні ревізії порожнини матки, зашивання шийки матки, кисти бартолінової залози, травми геніталій, які досить часто трапляються у дівчаток, які падають з велосипеда.

 

Великі операції, натомість, проводять у порожнині живота, в малому тазу – це видалення матки, видалення додатків матки, різного роду пластичні операції.

 

Операції є різні і по об’ємах, і по доступу – лапоратомні, коли живіт розрізається, і лапороскопічні – коли медики роблять тільки проколи.

 

За 9 місяців поточного року у першому гінекологічному відділенні виконано 372 операції, з них 225 операцій – методом трансабдомінальної лапороскопії, тобто за допомогою новітнього впровадження – малоінвазивної хірургії, який тут запровадили з 2008 року. Ці операції виконують молоді талановиті хірурги, провідним спеціалістом серед яких є Павло Прудніков.

 

Перевага таких операцій – відсутність рубця на животі, можливість інфікування під час операції фактично зведена до мінімуму, адже відсутнє операційне поле, як таке, зменшені больові постопераційні відчуття у пацієнток.

 

«За ці роки відділення укомплектовано новітньою сучасної апаратурою. Вдалося закупити нові лапороскопічну стійку, маніпулятори, операційні столи, дихальну апаратуру. У лапораскопічній операційній провели ремонт. Наші працівники, особливо завідуюча відділенням Галина Колісник, старша медсестра Ярослава Серганюк, профорг Анна Чеворіс, дбають і про колектив, і про пацієнтів», – наголошує головний лікар міського пологового будинку Михайло Прудніков.

 

Практично в усіх приміщеннях проведено заміну старих, встановлених ще в 1991 році, вікон на нові, теплозберігаючі. Для зручної роботи молодшого персоналу закуплено інвентар – розчини, миючі середники і нянечки працюють за рекомендованими схемами та наказами Міністерства охорони здоров’я.

 

Відділення оперативної гінекології пройшло попередній аудит і усі необхідні перевірки, тому 26 листопада отримає нагороду – табличку «Чистий відділ – безпечний для пацієнта». Це важлива відзнака, для міського пологового будинку вона – перша. Але незабаром, хочеться вірити, такі таблички з’являться у кожному відділені лікарні.

 

Любов Загоровська


24.11.2014 684 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2707
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20840
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1805
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1293 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

589

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

752

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

671
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

689
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

650
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

776