Відчуйте різницю: індивідуальний душ Колеснікова та загальна душова в Єврокомісії

 

 

Сьогодні я зрозумів ще одну відмінність між хворим та здоровим суспільством.

Ми ішли коридором Європейської комісії в Брюсселі. Як раптом на дверях побачив знак "душова".


- Що це таке? – запитую в нашого "провожатого" із числа працівників Єврокомісії.


- Це душова кімната. У нас багато співробітників приїжджають на роботу на велосипедах. А дехто замість обіду йде в спортзал, тому їм теж потрібен душ, – пояснив євробюрократ.

 



 

Українські чиновники, якби почули про такі звичаї своїх європейських колег – велосипеди, спортзал – подумали би, що це – розіграш.

 

А ще ця розповідь може вразити Бориса КолесніковаЄвгена Геллера та інших регіоналів, які останні місяці займаються облаштуванням індивідуальних санвузлів у себе в парламентських кабінетах.

 

Заради комфорту кількох "господарів життя" з Партії регіонів керівництво парламенту дало "зелене світло" явно незаконним роботам зі знесення стін у будинках Верховної Ради, а також переобладнанню робочих кабінетів, де мали би працювати інші депутати, під індивідуальні туалети та душові кабіни.

 

Панове Колесніков, Геллер і компанія, ви чули? Ви не одинокі у вашому бажанні помитися на роботі. Тільки, на відміну від вас, у Європі душові роблять не для одного начальника, а для всіх співробітників.

 

Насправді душова кімната дедалі частіше стає традиційним атрибутом в сучасних офісах. Вважається, що працівник може затриматися на роботі тривалий час або на всю ніч, тому для нього створюють додаткові комфорти.

 

Наприклад, це душова кімната у штаб-квартирі шотландської служби Бі-Бі-Сі в Глазго.

 




 

Також на власні очі я бачив душові в штаб-квартирі Facebook у Пало-Альто. Фотографувати всередині не можна, але повірте на слово – душові там стоять не в кабінеті Цукерберга (у нього взагалі немає свого кабінету), а в загальному коридорі для всіх працівників.

 

Душова кімната – це дрібниця, скажете ви. Але саме в таких дрібницях, на побутовому рівні проявляється уся збоченість та потворність українських реалій. Реалій, які не виникли самі по собі – реалій, які власними руками створили самі українці.

 

Українського та європейського чиновника розділяє прірва – ментальна та інтелектуальна. Адже що насправді означає персональний санвузол українського депутата? Це – атрибут начальника, його привілей, що дозволяє відгородитися від усіх підлеглих, демонструючи свою зверхність та зневагу до "плебсу". А вседозволеність – це вже похідна від таких установок державного службовця.

 

І хай Колесніков та Геллер хизуються своїми статками, заробленими у "капіталістичних змаганнях". Ментально вони як були, так і залишилися дрімучими "совками". Межа мрії яких – обзавестися індивідуальним туалетом з душем прямо в кабінеті.

 

 

Сергій Лещенко,
 


27.02.2013 Сергій Лещенко 1109 2
Коментарі (2)

Гость 2013.02.27, 10:06
Да пусть Колесников моется отдельно от всех! Всю грязь никогда не отмоет - слишком испачкан.
Я 2013.02.27, 10:24
Підтримаю ідею повстановлювати в усіх їхніх кабінетах ПАРАШІ. Нехай звикають...
23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

323
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1014 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

844
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1661
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2286
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4273 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

255

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

488

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

436

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

896
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8015
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

674
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

713
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1129
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

714
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6299
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1786
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

243
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

274
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1605
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

801 1