17 березня відбулася презентація книжки «Житя надвоє: з Тобою і без Тебе». Це збірка листів та малюнків дітей, чиї батьки за кордоном. Підготовлено видання з ініціативи Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» спільно із Службою у справах дітей та Управлінням освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому. Фінансово допомогла видати збірку єпархія УГКЦ австрійського міста Грац.
Минулого року серед шкіл та дошкільних закладів міста був оголошений конкурс на найкращий малюнок, вірш чи лист до батьків, які перебувають за кордоном. До збірки увійшли лише найкращі роботи. Книжка «Житя надвоє: з Тобою і без Тебе» - це можливість тих дітей, які тривалий час не мають можливості спілкуватися з батьками, розповісти про свої сподівання, труднощі, успіхи і розчарування. Для більшості цих дітей батьківські обійми та материнська ласка – лише спогади, а момент розлуки – найболючіша мить їхнього життя. Видання такої збірки допоможе батькам, які перебувають у тривалій міграції, зрозуміти потреби власних дітей, а також сприятиме їх адаптації після повернення з-за кордону.
Директор Івано-франківського Карітасу отець мітрат Володимир Чорній розповідає: «Сьогодні в кожній другій сім'ї є трудові мігранти. На жаль, дуже часто трапляється так, що ми не думаємо про їх душевний стан, внутрішню спустошеність, нестерпний біль та ні з чим незрівнянну тугу через відсутність того найдорожчого і найріднішого, що складає сутність людського життя, - прагнення бути кожного дня разом зі своєю сім'єю, жити і працювати на рідній землі».
Керівник проекту соціально-психологічної роботи з дітьми трудових мігрантів Леся Дорош наголошувала, що у Карітасі діти мають можливість спілкуватися з психологом, відвідувати тренінги, розвивати свої здібності у різноманітних гуртках, відпочивати у літніх таборах, і головне - спілкуватися зі своїми ровесниками, які опинилися у такій самій скрутній ситуації.
Людмила Максим'юк - соціальний педагог, психолог Карітасу розповідає, що всі діти, незалежно від віку відчувають образу за те, що їх покинули. Вони стають дратівливими, тривожними, агресивними і замкнутими. Є випадки, коли діти задумуються про самогубство.
13