Видача «Картки калушанина»: коли очікувати і як можна буде використати

Нагадаємо, 25 березня в електронній системі державних закупівель Прозоро управління економічного розвитку Калуської міської ради оголосило тендер на закупівлю 10 тисяч пластикових карточок з безконтактним чіпом.

Бюджет закупівлі склав 198 тис. гривень. У торгах взяли участь сім компаній, а переможцем стало київське ТОВ «Спекл» з пропозицією 140,4 тис. гривень, передає Фіртка з посиланням на "Вікна".

Як йшлося на нараді, договір з київською компанією вже укладено. Очікується, що картки почнуть поширювати на початку травня. Робитимуть це через Центр надання адміністративних послуг. Як ішлося на нараді, управління соціального захисту вже передало в ЦНАП дані щодо 1200 громадян пільгових категорій — тих, які користуються пільгами з міського бюджету.

Детальний календарний план щодо подальших дій з запровадження «Картки калушанина» планують розробити найближчими днями. Також, як ішлося на нараді, 10 тисяч карток — замала кількість для того, щоб забезпечити ними всіх пільговиків, зокрема, пенсіонерів. Тож, планують закупівлю ще 20 тисяч таких карток. Але очевидно, що й такої кількості буде замало: лише в Калуші, без сіл громади, — близько 20 тис. пенсіонерів. Картками також планують забезпечити школярів, а це ще близько 9 тисяч осіб.

Кожна картка є персоналізованою: в момент видачі в базу даних будуть занесені персональні дані одержувача: прізвище, ім’я і по батькові, дата народження, сімейний стан, пільгова категорія і дані документу, що підтверджує пільгу, місце роботи чи навчання, адреса реєстрації, телефон, фотографія. Тож, пільговик має надати згоду на обробку персональних даних. Відповідно, кожній картці буде присвоєно персональний код, який буде нанесено на лицевому боці картки.

У ЦНАПі, як ішлося на нараді, до видачі карток залучить трьох працівників. Для оформлення однієї картки треба буде близько 10 хвилин. Згодом, коли працівники набудуть досвіду, цей час може скоротитися до 3-7 хвилин. Однак, принаймні, на початку ЦНАП зможе видати близько 100 карток на день. Це, з урахуванням вихідних і святкових днів, — близько 2500-2700 карток на місяць. Таким чином, для того, щоб поширити перших 10 тисяч карток, потрібно буде в кращому разі 3-4 місяці. І малоймовірно, що видачу 30 тисяч карток пенсіонерам і пільговикам можна буде забезпечити до кінця поточного року.

У першу чергу, "Картку калушанина" можна буде використати для проїзду в громадському транспорті — таким чином забезпечать облік проїзду пільговиків. Ймовірно, що будуть встановлені ліміти безоплатних поїздок. Ще один варіант — монетизація пільгового проїзду: на картку зарахують певну суму, яку пільговик зможе використати для оплати проїзду. У такому разі відпаде потреба в компенсації пільгового проїзду перевізникам. У перспективі також розглядають можливість розраховуватися карткою за проїзд. Тоді такі картки мають поширювати не лише серед пільговиків: будь-який мешканець громади зможе отримати "Картку калушанина" і поповнити її через термінал. У такому разі буде забезпечено облік пасажирів. Проте мешканці повинні мати стимул для таких розрахунків: наприклад, менший тариф на проїзд.

На наступних етапах сферу застосування "Картки калушанина" можуть  розширити і користуватися нею в закладах освіти (для контролю за безкоштовними сніданками в школі, поповнення картки батьками школярів і її використання для оплати харчування у шкільних їдальнях і оплати проїзду школярів у громадському транспорті), для оплати комунальних послуг (з мінімізацією комісій), оплати паркування. Можна буде навіть домовитися з бізнесом та використовувати картку для отримання знижок чи інших переваг для визначеної категорії громадян.

У цілому картку можна використовувати в комунальному кінозалі, басейні, тощо. Утім для цього потрібно, по-перше, чітко визначитися з переліком функціоналу картки. По-друге, скрізь встановити валідатори, а, отже, передбачити стимул для компанії, яка їх постачає: на транспорті вона отримуватиме 3% від кожної трансакції, при тарифі 6 гривень — це 18 копійок. І звичайно, закупити не 30 тисяч карток, а втричі більше — для кожного мешканця Калуської громади. А для людей, які не користуються пільгами, — ще й створити умови за яких користуватися "Карткою калушанина" буде вигідніше, ніж оплачувати готівкою. 

У будь-якому разі, не залежно від обраного функціонала, впровадження карток калушанина вимагатиме багато часу і бюджетних ресурсів. Крім того, є ризик, що пенсіонери й інші мешканці, які мають право пільгового проїзду на громадському транспорті, не будуть «штурмувати» ЦНАП заради отримання картки та ігноруватимуть таку можливість. У такому разі міська рада може встановити дату, з якої, наприклад, без картки калушанина пільговий проїзд у громадському транспорті буде неможливим


Читайте також:

Для калушан хочуть закупити 10 тисяч соціальних карток

27 калушан, які опинилися у складних обставинах через СOVID-19, отримають допомогу з бюджету

У Калуші закупили 10 тисяч чіпованих карток для проїзду у транспорті


13.04.2021 1043
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

868
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1788
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2015 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7396
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15144 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1991

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

177

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

936

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1007

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1796
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

193
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

576
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

814
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3063
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

820
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1877
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

912
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35055 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

399
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

547
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

875
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

779