Видача «Картки калушанина»: коли очікувати і як можна буде використати

Нагадаємо, 25 березня в електронній системі державних закупівель Прозоро управління економічного розвитку Калуської міської ради оголосило тендер на закупівлю 10 тисяч пластикових карточок з безконтактним чіпом.

Бюджет закупівлі склав 198 тис. гривень. У торгах взяли участь сім компаній, а переможцем стало київське ТОВ «Спекл» з пропозицією 140,4 тис. гривень, передає Фіртка з посиланням на "Вікна".

Як йшлося на нараді, договір з київською компанією вже укладено. Очікується, що картки почнуть поширювати на початку травня. Робитимуть це через Центр надання адміністративних послуг. Як ішлося на нараді, управління соціального захисту вже передало в ЦНАП дані щодо 1200 громадян пільгових категорій — тих, які користуються пільгами з міського бюджету.

Детальний календарний план щодо подальших дій з запровадження «Картки калушанина» планують розробити найближчими днями. Також, як ішлося на нараді, 10 тисяч карток — замала кількість для того, щоб забезпечити ними всіх пільговиків, зокрема, пенсіонерів. Тож, планують закупівлю ще 20 тисяч таких карток. Але очевидно, що й такої кількості буде замало: лише в Калуші, без сіл громади, — близько 20 тис. пенсіонерів. Картками також планують забезпечити школярів, а це ще близько 9 тисяч осіб.

Кожна картка є персоналізованою: в момент видачі в базу даних будуть занесені персональні дані одержувача: прізвище, ім’я і по батькові, дата народження, сімейний стан, пільгова категорія і дані документу, що підтверджує пільгу, місце роботи чи навчання, адреса реєстрації, телефон, фотографія. Тож, пільговик має надати згоду на обробку персональних даних. Відповідно, кожній картці буде присвоєно персональний код, який буде нанесено на лицевому боці картки.

У ЦНАПі, як ішлося на нараді, до видачі карток залучить трьох працівників. Для оформлення однієї картки треба буде близько 10 хвилин. Згодом, коли працівники набудуть досвіду, цей час може скоротитися до 3-7 хвилин. Однак, принаймні, на початку ЦНАП зможе видати близько 100 карток на день. Це, з урахуванням вихідних і святкових днів, — близько 2500-2700 карток на місяць. Таким чином, для того, щоб поширити перших 10 тисяч карток, потрібно буде в кращому разі 3-4 місяці. І малоймовірно, що видачу 30 тисяч карток пенсіонерам і пільговикам можна буде забезпечити до кінця поточного року.

У першу чергу, "Картку калушанина" можна буде використати для проїзду в громадському транспорті — таким чином забезпечать облік проїзду пільговиків. Ймовірно, що будуть встановлені ліміти безоплатних поїздок. Ще один варіант — монетизація пільгового проїзду: на картку зарахують певну суму, яку пільговик зможе використати для оплати проїзду. У такому разі відпаде потреба в компенсації пільгового проїзду перевізникам. У перспективі також розглядають можливість розраховуватися карткою за проїзд. Тоді такі картки мають поширювати не лише серед пільговиків: будь-який мешканець громади зможе отримати "Картку калушанина" і поповнити її через термінал. У такому разі буде забезпечено облік пасажирів. Проте мешканці повинні мати стимул для таких розрахунків: наприклад, менший тариф на проїзд.

На наступних етапах сферу застосування "Картки калушанина" можуть  розширити і користуватися нею в закладах освіти (для контролю за безкоштовними сніданками в школі, поповнення картки батьками школярів і її використання для оплати харчування у шкільних їдальнях і оплати проїзду школярів у громадському транспорті), для оплати комунальних послуг (з мінімізацією комісій), оплати паркування. Можна буде навіть домовитися з бізнесом та використовувати картку для отримання знижок чи інших переваг для визначеної категорії громадян.

У цілому картку можна використовувати в комунальному кінозалі, басейні, тощо. Утім для цього потрібно, по-перше, чітко визначитися з переліком функціоналу картки. По-друге, скрізь встановити валідатори, а, отже, передбачити стимул для компанії, яка їх постачає: на транспорті вона отримуватиме 3% від кожної трансакції, при тарифі 6 гривень — це 18 копійок. І звичайно, закупити не 30 тисяч карток, а втричі більше — для кожного мешканця Калуської громади. А для людей, які не користуються пільгами, — ще й створити умови за яких користуватися "Карткою калушанина" буде вигідніше, ніж оплачувати готівкою. 

У будь-якому разі, не залежно від обраного функціонала, впровадження карток калушанина вимагатиме багато часу і бюджетних ресурсів. Крім того, є ризик, що пенсіонери й інші мешканці, які мають право пільгового проїзду на громадському транспорті, не будуть «штурмувати» ЦНАП заради отримання картки та ігноруватимуть таку можливість. У такому разі міська рада може встановити дату, з якої, наприклад, без картки калушанина пільговий проїзд у громадському транспорті буде неможливим


Читайте також:

Для калушан хочуть закупити 10 тисяч соціальних карток

27 калушан, які опинилися у складних обставинах через СOVID-19, отримають допомогу з бюджету

У Калуші закупили 10 тисяч чіпованих карток для проїзду у транспорті


13.04.2021 1058
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18630
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1674
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1166
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2210
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3779
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1448

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1887

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

630

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1260

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1409
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

320
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

835
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24350
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

555
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

574
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

713
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1603
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7900
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

293
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

735
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1979 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

700