Від протягу може перекосити обличчя на все життя

 

У літню спеку ми всі відкриваємо вікна у домівках і транспорті. Таким чином утворюємо протяги, навіть не задумуючись, що такий бажаний вітерець може неабияк нашкодити нашому здоров’ю. Про небезпечні наслідки протягів «Відомостям» розповіла обласний позаштатний спеціаліст із неврології Ольга Шульга.

 

— Влаштовуючи у спеку протяги, ми потрапляємо під вплив різкого перепаду температури, холодний вітер призводить до переохолодження, в результаті якого відбувається спазм кровоносних судин, які постачають кров у нервові волокна. Від цього людина починає відчувати, що її «продуло», — розповідає Ольга Дмитрівна. — Протяги можуть призводити до запалення нервів. Найчастіше виникають такі недуги, як невропатія лицьового нерва та неврит трійчастого нерва.

— Які симптоми свідчать про ці недуги?

— Коли уражений лицевий нерв, це одразу видно. Внаслідок паралічу м’язів одного боку обличчя виникає лицева асиметрія: згладжені складки на лобі та носо-губна складка, око на ураженій стороні неможливо закрити. В цьому разі ймовірні порушення смакових відчуттів, надмірне сльозовиділення, виділення з носа, болі за вухом.

Неврит трійчастого нерва характеризується зовсім іншими ознаками. До його симптомів належать напади сильного болю у ділянці обличчя, який віддає у зуби, вухо, око, залежно від того, яка гілка нерва уражена. Його провокують будь-які рухи щелепи, холодні напої. Також може виникати сльозо- і слинотеча, гіперчутливість в ураженій частині обличчя. Біль буває настільки інтенсивним, що хворий навіть не може розмовляти. При цьому зміни мімічних м’язів відсутні. Така людина потребує стаціонарного лікування.

— Чи є захворювання, які мають схожу симптоматику з цими недугами?

— Є низка хвороб, що мають  схожі до запалення лицевого або трійчастого нерва ознаки. Це можуть бути і різноманітні інфекційні недуги, і пухлини головного мозку. Зважаючи на це, дуже важливо, аби хворого оглянув як невролог, так і щелепно-лицевий хірург. Якщо є підозра на запалення трійчастого нерва, то оглянути має ще й стоматолог, бо таку симптоматику мають і запальні процеси в зубах.

— Чи підлягають невропатія лицьового та неврит трійчастого нерва лікуванню в домашніх умовах?

— Ці захворювання потребують стаціонарного лікування в медичних закладах. Тому потрібно забути про самолікування, аби не нашкодити собі. Скажімо, в мережі Інтернет на різноманітних форумах часто рекомендують вигрівати уражений бік. Але якщо діагноз ставити самостійно, то неврит трійчастого нерва можна сплутати з гнійними процесами у зубах. В такому разі вигрівання категорично заборонене, адже за підвищеної температури мікроби лишень розмножуватимуться, що може призвести до погіршення стану.

Будь-які процедури та медикаменти має призначати лише фахівець. Відновлення нерва — процес дуже клопіткий, лікування має проводитись украй обережно. Скажімо, лікуючи невропатію лицевого нерва, найголовніше його не перестимулювати. Будь-які фізпроцедури, масаж обличчя лікарі починають не раніше як на десятий день недуги.

Традиційно відновлення нерва відбувається за місяць-півтора. Оперативні втручання практично ніколи не проводяться. Лише при запаленні трійчастого нерва, коли у пацієнта настільки сильні болі, що не допомагає жодне лікування, здійснюють блокаду нерва.

— Якими можуть бути наслідки недуги, якщо вчасно не звернутися до лікаря або ж неправильно лікувати?

— Як я уже казала, при невропатії лицевого нерва головне його не перестимулювати. Це може призвести до формування контрактури, а в такому разі обличчя так і лишиться асиметричним. Загалом у 20% випадків не вдається повністю відновити котрусь із функцій: може не закриватись око, іноді носо-губна складка так і лишається згладженою, а обличчя — перекошеним. А це уже неабияк ускладнюватиме життя людини.

 

Відомості-UA.com


05.08.2012 11061 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

208
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1332
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2434 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3581
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2906
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2114

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

580

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

428

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1608

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1765
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

253
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

474
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

770
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4930
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

330
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

843
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10090
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

468
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

222
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

343
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

371
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

690