Від економ до еліт: детальний розбір новобудов за класами

Первинний ринок нерухомості пропонує житло на будь-який смак і гаманець. Однак не завжди покупці орієнтуються у класах будівництва та їх основних відмінностях. Плануючи придбати помешкання на первинному ринку, варто з’ясувати, які характеристики має той чи інший клас.

Традиційний поділ – економ, комфорт, бізнес, преміум та еліт. У цій статті опишемо критерії, за якими можна визначити, чи дійсно квартира відповідає заявленому класу.   

Економ-клас

Найдоступніший клас будівництва із найнижчою ціною. Ці житлові комплекси, як правило, розташовані у віддалених від центру районах. Будівлі «економ» не є шедеврами архітектурної майстерності, вони доволі подібні між собою. Планування універсальні, типові. Матеріали, які використовуються в будівництві – панель, блоки, залізобетон. Зазвичай у будинках економ-класу до 250 квартир у під'їзді.

У таких комплексах переважно малометражні квартири з невеликими кухнями, санвузлами, маленькими балконами. Велика кількість однокімнатних квартир площею близько 30 м², а також невеликі дво- та трикімнатні квартири. Таке житло забудовник здає з чорновим оздобленням. Прибудинкова територія проста і невибаглива, без особливого благоустрою, з невеликою кількістю паркомісць на території.

Комфорт клас

Цей клас відрізняється від економу трохи вищою ціною, підвищеним рівнем комфорту та вдосконаленими плануваннями. Архітектурні рішення фасадів цікавіші, порівняно з економ-класом, можна знайти справді оригінальні проєкти.

У будинках комфорт класу зазвичай до 200 квартир у під'їзді. Квартири переважно двокімнатні середнього метражу. Також є вибір студій та однокімнатних квартир, просторіших, ніж у класі економ. Кухні мають площу не менше 8 м².

Зазвичай є загальні інвентарні кімнати для зберігання візочків та велосипедів, гардеробні і т.д. При здачі будинку пропонують чистове оздоблення квартир. Часто у таких комплексах є дитячі та спортивні майданчики, паркінг.

Кілька комплексів класу комфорт будує в Івано-Франківську будівельна компанія Вертикаль: Містечко Козацьке, Містечко Мануфактура та комплекс Sonata. Особливістю проєктів є двір закритого типу, оригінальний благоустрій та місця відпочинку для мешканців, наявність просторих підземних паркінгів. Останнє, до речі, вкрай рідко зустрічається у будинках комфорт класу.

Однією з головних відмінних рис такого житла є транспортна доступність, локація з максимально розвиненою інфраструктурою. Поруч розташовані парки або сквери. Поблизу є супермаркети, лікарні, ресторани, банки, дитячі садочки і навчальні заклади. А на перших поверхах комплексів передбачено комерційні приміщення.

Бізнес-клас

Новобудови бізнес-класу розташовуються, як правило, у центральних районах міста, поряд із зручними транспортними розв’язками. Це дизайнерські індивідуальні проєкти, з сучасними плануваннями квартир. З просторими кімнатами, кухнями, гардеробними та ванними кімнатами. Якщо говорити про бізнес-клас - то це максимум 100 квартир у будинку.

Часто квартири передаються власникам з якісно виконаним оздобленням або вже готовим ремонтом. У нових будинках бізнес-класу можуть зустрічатись як квартири-студії до 40 м², так й 3-4-5-кімнатні апартаменти площею понад 150 кв. м.

Є підземні паркінги. Закрита прибудинкова територія з благоустроєм, є охорона, камери спостереження, консьєрж-сервіс.

 

            Преміум клас

Вимоги до розташування об'єкта преміум класу – престижність, екологічність і доступність до преміального сервісу та центру міста. Новобудова може бути розташована у історичному, культурному чи діловому центрі міста або поруч з упорядкованою рекреаційною зоною.

Площа квартир у будинках преміум класу вища, ніж у бізнес класі. Стандартна мінімальна площа квартири складає від 50, а рідше – від 40 м². У кожній оселі передбачені просторі лоджії, балкони або тераси.

            Одним із найцікавіших проєктів преміум класу в Івано-Франківську є комплекс LYSTOPAD, який знаходиться біля річки та неподалік центру. Благоустрій двору виконано відповідно до останніх тенденцій у ландшафтному дизайні, а сам фасад оздоблено яскравими муралами та якісною вечірньою підсвіткою.

У будинках преміум класу повинні бути розміщені приміщення для персоналу та відпочинку мешканців. Коридори, холи, кабіни ліфтів, вхідна група та лаунж зони повинні представляти ексклюзивний дизайнерський проєкт з витриманою концепцією. Для безпеки мешканців є відеодомофон.

 

Клас еліт

Найдорожчі квартири розташовані у центрі міста або біля природних об’єктів (джерела, озера, річки). Біля цих будинків максимально розвинена інфраструктура.

Якість будівництва висока, використовують безпечні та довговічні матеріали. Зазвичай будинки цегляні або монолітно-каркасні. Такі комплекси створюють за унікальним архітектурним проєктом, який часто розробляють іноземні архітектори.

Будівлі еліт класу мають всього до 50 квартир у під'зді. Це переважно квартири з великими площами, де небагато сусідів. При цьому, на одному поверсі може бути розташовано до 4 квартир. Однокімнатна квартира має площу не менше 60 м².

Краєвид з вікон є одним з головних ціноутворюючих елементів. Квартири тут зазвичай продаються без оздоблення, тому що покупці надають перевагу дизайнерському ремонту за індивідуальним проєктом.

Є цілодобова охорона, відеоспостереження, послуги консьєрж-сервісу. Кількість місць на паркінгу перевищує кількість квартир. Окремої уваги варті комерційні приміщення, які переважно розташовані на перших поверхах: тут передбачено усе необхідне для комфортного життя - від SPA-салонів та медичних клінік до магазинів та дитячих кімнат.

 


03.07.2020 1063 2
Коментарі (2)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1216
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2530
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2116
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2171
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6554 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2455 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

338

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1150

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1285

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1404
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

282
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

587
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2064
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26515
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

556
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10469 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8014
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

538
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

406
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

548
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

625
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1586