Від економ до еліт: детальний розбір новобудов за класами

Первинний ринок нерухомості пропонує житло на будь-який смак і гаманець. Однак не завжди покупці орієнтуються у класах будівництва та їх основних відмінностях. Плануючи придбати помешкання на первинному ринку, варто з’ясувати, які характеристики має той чи інший клас.

Традиційний поділ – економ, комфорт, бізнес, преміум та еліт. У цій статті опишемо критерії, за якими можна визначити, чи дійсно квартира відповідає заявленому класу.   

Економ-клас

Найдоступніший клас будівництва із найнижчою ціною. Ці житлові комплекси, як правило, розташовані у віддалених від центру районах. Будівлі «економ» не є шедеврами архітектурної майстерності, вони доволі подібні між собою. Планування універсальні, типові. Матеріали, які використовуються в будівництві – панель, блоки, залізобетон. Зазвичай у будинках економ-класу до 250 квартир у під'їзді.

У таких комплексах переважно малометражні квартири з невеликими кухнями, санвузлами, маленькими балконами. Велика кількість однокімнатних квартир площею близько 30 м², а також невеликі дво- та трикімнатні квартири. Таке житло забудовник здає з чорновим оздобленням. Прибудинкова територія проста і невибаглива, без особливого благоустрою, з невеликою кількістю паркомісць на території.

Комфорт клас

Цей клас відрізняється від економу трохи вищою ціною, підвищеним рівнем комфорту та вдосконаленими плануваннями. Архітектурні рішення фасадів цікавіші, порівняно з економ-класом, можна знайти справді оригінальні проєкти.

У будинках комфорт класу зазвичай до 200 квартир у під'їзді. Квартири переважно двокімнатні середнього метражу. Також є вибір студій та однокімнатних квартир, просторіших, ніж у класі економ. Кухні мають площу не менше 8 м².

Зазвичай є загальні інвентарні кімнати для зберігання візочків та велосипедів, гардеробні і т.д. При здачі будинку пропонують чистове оздоблення квартир. Часто у таких комплексах є дитячі та спортивні майданчики, паркінг.

Кілька комплексів класу комфорт будує в Івано-Франківську будівельна компанія Вертикаль: Містечко Козацьке, Містечко Мануфактура та комплекс Sonata. Особливістю проєктів є двір закритого типу, оригінальний благоустрій та місця відпочинку для мешканців, наявність просторих підземних паркінгів. Останнє, до речі, вкрай рідко зустрічається у будинках комфорт класу.

Однією з головних відмінних рис такого житла є транспортна доступність, локація з максимально розвиненою інфраструктурою. Поруч розташовані парки або сквери. Поблизу є супермаркети, лікарні, ресторани, банки, дитячі садочки і навчальні заклади. А на перших поверхах комплексів передбачено комерційні приміщення.

Бізнес-клас

Новобудови бізнес-класу розташовуються, як правило, у центральних районах міста, поряд із зручними транспортними розв’язками. Це дизайнерські індивідуальні проєкти, з сучасними плануваннями квартир. З просторими кімнатами, кухнями, гардеробними та ванними кімнатами. Якщо говорити про бізнес-клас - то це максимум 100 квартир у будинку.

Часто квартири передаються власникам з якісно виконаним оздобленням або вже готовим ремонтом. У нових будинках бізнес-класу можуть зустрічатись як квартири-студії до 40 м², так й 3-4-5-кімнатні апартаменти площею понад 150 кв. м.

Є підземні паркінги. Закрита прибудинкова територія з благоустроєм, є охорона, камери спостереження, консьєрж-сервіс.

 

            Преміум клас

Вимоги до розташування об'єкта преміум класу – престижність, екологічність і доступність до преміального сервісу та центру міста. Новобудова може бути розташована у історичному, культурному чи діловому центрі міста або поруч з упорядкованою рекреаційною зоною.

Площа квартир у будинках преміум класу вища, ніж у бізнес класі. Стандартна мінімальна площа квартири складає від 50, а рідше – від 40 м². У кожній оселі передбачені просторі лоджії, балкони або тераси.

            Одним із найцікавіших проєктів преміум класу в Івано-Франківську є комплекс LYSTOPAD, який знаходиться біля річки та неподалік центру. Благоустрій двору виконано відповідно до останніх тенденцій у ландшафтному дизайні, а сам фасад оздоблено яскравими муралами та якісною вечірньою підсвіткою.

У будинках преміум класу повинні бути розміщені приміщення для персоналу та відпочинку мешканців. Коридори, холи, кабіни ліфтів, вхідна група та лаунж зони повинні представляти ексклюзивний дизайнерський проєкт з витриманою концепцією. Для безпеки мешканців є відеодомофон.

 

Клас еліт

Найдорожчі квартири розташовані у центрі міста або біля природних об’єктів (джерела, озера, річки). Біля цих будинків максимально розвинена інфраструктура.

Якість будівництва висока, використовують безпечні та довговічні матеріали. Зазвичай будинки цегляні або монолітно-каркасні. Такі комплекси створюють за унікальним архітектурним проєктом, який часто розробляють іноземні архітектори.

Будівлі еліт класу мають всього до 50 квартир у під'зді. Це переважно квартири з великими площами, де небагато сусідів. При цьому, на одному поверсі може бути розташовано до 4 квартир. Однокімнатна квартира має площу не менше 60 м².

Краєвид з вікон є одним з головних ціноутворюючих елементів. Квартири тут зазвичай продаються без оздоблення, тому що покупці надають перевагу дизайнерському ремонту за індивідуальним проєктом.

Є цілодобова охорона, відеоспостереження, послуги консьєрж-сервісу. Кількість місць на паркінгу перевищує кількість квартир. Окремої уваги варті комерційні приміщення, які переважно розташовані на перших поверхах: тут передбачено усе необхідне для комфортного життя - від SPA-салонів та медичних клінік до магазинів та дитячих кімнат.

 


03.07.2020 1152 2
Коментарі (2)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

312
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13657 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1552
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6116
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1710

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

629

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

514
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1566
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5915
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13550
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

233
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

534
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

476
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

782 2