
Працівники вибухотехнічного відділу ГУНП в Івано-Франківській області у складі кінологів на заняттях з учнями ЗШ №13 м.Івано-Франківська навчали дітей як поводитися з піротехнічними та вибухонебезпечними предметами.
Зокрема, правоохоронці продемонстрували макети вибухових пристроїв, які застосовуються в зоні проведення АТО, а також виявлені на території області. Крім того, показали дітям як працюють службові собаки, яких залучають до пошуку вибухівки, інформує СК ГУНП в області.
Ця лекція для дітей завжди є як пізнавальною і цікавою так і життєво необхідною. Адже дітей навчають як поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів, щоб уникнути травмування чи загибелі.
Начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в області капітан поліції Володимир Мороз розповів дітям, що громадяни виявляють вибухотехнічні предмети як часів Великої Вітчизняної війни, які становлять загрозу життю і здоров’ю, так і різноманітні боєприпаси нинішніх часів, які випадково можуть знайти будь де: у полі, у лісі, у громадських місцях.
Найважливіше, на що наголосив правоохоронець, це у разі випадкового виявлення вибухонебезпечного предмету, не торкатися його – це дуже небезпечно. Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.
Тож, начав дітей послідовності дій при виявленні невідомого предмету, який може бути вибухонебезпечним:
- не чіпати, не відкривати, не рухати знахідку;
- зафіксувати точний час, коли вона була виявлена;
- відгородити місце, де знаходиться підозрілий предмет;
- відвести подалі людей від підозрілої знахідки;
- припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;
- організувати тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
- про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно негайноповідомити місцеві органи влади (сільську раду, відділення поліції, рятувальну службуза номером 101).
І варто завжди пам’ятати, як дітям так і дорослим, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами неодноразово призводило до загибелі або каліцтва людей.