Виборча програма для галичан

 

 

До парламентських виборів залишилася третина року, але досі невідомо, що нам збираються запропонувати ті, хто прагне отримати владу. Особливо ті, хто очікує на підтримку галичан.Що конкретно вони можуть запропонувати нам, чи мають для нас якусь особливу пропозицію?


Зрештою мешканці Галичини вже так звикли голосувати, орієнтуючись на симпатії до персони чи до ідеологічного спрямування політичної сили, що й не звертають уваги на таку, здавалось би, ключову справу, як виборча програма кандидата.



Кандидати про це теж знають, тому й заохочують свого майбутнього виборця гаслами, які не мають нічого спільного з конкретними заходами, які вони здійснюватимуть у разі перемоги. Заміть, скажімо, обіцяти в разі перемоги «всім виборця по 100 баксів», приколисують мантрами типу: «все буде гаразд».



Судячи з прогнозів, на цьогорічних виборах підтримку мешканців Галичини можуть отримати Об’єднана опозиція «Батьківщина», УДАР Кличка та ВО «Свобода». Які ж «месиджі» вони посилають нам за неповних три місяці перед виборами? Білборди опозиції з образами Яценюка і Тимошенко заявляють, що вони «об’єдналися заради України». Білборди Кличка запевняють, що «політика може бути щирою» чи «відкритою». А ВО «Свобода» не спромоглася на якусь серйозну обіцянку, крім «захисту української мови», що може означати відсутність конструктивних ідей.


Є ще, правда, заяви провідного київського націоналіста когось-там «розстріляти». (Судячи з виразу його обличчя під час виголошення цієї погрози, він охоче розстріляв би геть усіх).



Хоч би як, ці заяви не мають жодної конкретики щодо покращення життя у цій країні. Адже упродовж двадцятиліття української незалежності всі об’єднання політичних сил відбувалися «заради України» - ніхто досі не заявляв, що об’єднується заради Америки чи Росії. Зрештою, якщо вони й об’єдналися заради України, то яка користь з цього буде Галичині?



Слогани партії УДАР може й викликали б якщо не довіру, то хоч зворушення, коли б поруч з ними не було зображення Віталія Кличка. Це особа, яка все життя заробляла професійним мордобоєм, ніколи особливо не цікавилася, чим дихає Україна, тож ніяк не може бути щирою і відкритою в політиці, бо відразу вилізе її некомпетентність і невідповідність ролі політика.



А якщо загрозливу обіцянку київського «свободівця» екстраполювати на галицький ґрунт, то, враховуючи певну місцеву специфіку, можна припустити, що галицькі «свободівці» спочатку б воліли перестріляти одні одних, а потім вже взятися за всіх інших.



Тож нам, галицьким виборцям, з усіх цих заяв мало втіхи. Нам потрібні обіцянки конкретних вчинків, наслідки яким можна буде відчути, а за невиконання яких можна буде спитати. Обіцянки дій, які стосуватимуться нашого життя в межах нашої батьківщини – Галичини.



Чи є у когось із нинішніх претендентів на місце у парламенті така програма для Галичан? Якщо є, навіть автор цих рядків зобов’язується взяти участь у голосуванні за них і в агітації на їхню користь.



Що б у цій програмі могло бути? Ну, наприклад, обіцянка добиватися того, щоб всі посади у державних структурах і органах місцевого самоврядування, судової влади та МВС трьох галицьких областей, Львівської митниці, Податкової служби та залізниці займали мешканці чи вихідці з Галичини. Для чого ж нам тратити гроші і зусилля на навчання дітей, щоб потім вони поневірялися по якихось Луганськах чи Шепетівках?



Приватний же бізнес треба зобов’язати при оголошенні конкурсу на заміщення вакантної посади брати передусім місцевого фахівця, а з інших регіонів запрошувати тільки у разі, коли виявиться, що немає такого серед галичан. Це ж має стосуватися і некваліфікованої робочої сили чи персоналу.


Галичани також повинні мати пріоритет у викупі в держави чи місцевої влади земель і нерухомості у Галичині. Це ті базові пункти, що мають міститися у виборчій програмі кандидата, який розраховує на підтримку галичан.



Можуть бути, звісно, й інші. Типу «у разі перемоги на виборах обіцяю добиватися того, щоб:

- звільнити Європу від галицького заробітчанства;
- впровадити «карту Галичанина» і вимагати її визнання як проїзного міжнародного документа;
- впровадити курс історії Галичини до шкільних підручників;
- створити інститут вивчення та популяризації мов народів Галичини;
- захищати права української, російської та інших меншин в Галичині;
- на адміністративних кордонах Галичини поставити великі білборди на в’їздах: «Ми віримо в Бога» і «Тут діють закони».



Питання не в тому, які з цих гасел будуть реалістичними, а в тому, щоб кандидат в законодавчий орган держави від нашого краю мислив категоріями добра Галичини і її мешканців. Без цього нам не бачити ні добробуту, ні свободи, ні культури.


Бо зараз, поки Галичина спить і бачить сни про цивілізовану європейську «українську Україну», столичний Київ забирає її землю і нерухомість, обсаджує своїми васалами її систему управління, перетворюючи місцеву людність в обслугу тепер вже нової метрополії. Якщо Галичина не прокинеться сама, то буде, як у Шевченка: нові колонізатори «у сні її окраденую збудять», мовляв – досить спати, пора до роботи на нового пана.

 


25.08.2012 Володими Павлів 1742 2
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1867
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1809
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1809
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5325 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2107 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1469

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

670

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

734

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

922

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

959
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1704
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3625
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10204
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26076
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10133 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7669
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

854
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1356
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

338
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1225
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

822
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1032