"Ветерани" франківської комуналки

 

Кожної зими в Івано-Франківську перший сніг для комунальних служб падає «несподівано». Всі автомобільні та пішохідні дороги «комунальники» посипати піском не встигають, а Державтоінспекція щоразу видає приписи про те, що в місті замало техніки для прибирання снігу.

 

На балансі комунального підприємства «ДРЕУ», на плечі якого звалюється весь сніг в Івано-Франківську, є 21 одиниця техніки, яка працює і обслуговує місто в зимовий період. Це і трактори, і грейдери, і піскороскидуючі машини. Але вся ця техніка перейшла із рангу застарілої, в ранг «ветеранів» франківської комуналки – найстаршій машині далеко за 20 років, наймолодшій – 10 літ.

«Є шість одиниць техніки якій по 20 років, піскороскидувачу «КрАЗ» вже 20 років. Наймолодший автомобіль – це ЗІЛ, йому 10 років»  - розповідає про стан справ на підприємстві керівник КП «ДРЕУ» Володимир Юсипів.

 

Для зимового прибирання останні багато-багато років міська влада техніку не закуповувала. Кожної зими сподівається на допомогу приватних структур. «На випадок сильних снігопадів є домовленість, підготовлені угоди з іншими підприємствами, які мають техніку. Її можна використовувати в зимовий період при снігопадах, - говорить Юсипів. – Але як правило, я хочу сказати, що як тільки починається зимовий період, свята – нікого немає. Дзвониш, а в той час або поломана техніка, або десь далеко грейдерист. Так як правило буває…».

 

Проте навіть якщо техніка франківських підприємств у робочому стані, і грейдерист близько, то приватники можуть допомогти владі тільки грейдером чи навантажувачем. Адже ніхто, окрім «ДРЕУ» не володіє піскороскидувальними машинами. А всім їм, як зауважує Юсипів, більше 20-ти років. «Якщо розрахункова кількість піскороскидувачів в Івано-Франківську має бути 17, то в нас їх є 4. Але для такої стабільної зими їх нам вистачає, ми ними справлялися. І тому, я хочу, щоби в зимовий період не нагніталося, що десь там не зроблено, не дороблено. Бо ви розумієте – ця вся техніка вже менше двадцяти років не має…» - пояснює комунальник.

 

Щодо боротьби з ожеледицею, то відремонтовано та розставлено на ділянках прибирання 90 ящиків з  піщано-соляною сумішю. Вони є в центральній частині міста, на об’їзних та вузьких дорогах та на підйомах. На даний час заготовлено 110 тон солі, 470 тон відсіву і 126 тон піщано-соляної суміші. Додатково закуплено лопати, совки і спецодяг. Але, як показує щорічна практика, комунальники фізично не встигають знищити всю ожеледицю та убезпечити іванофранківців від падінь і забою м’яких тканин.

 

З питанням чи планує міська влада вирішувати питання застарілої техніки ми звернулися до заступника міського голови з житлово-комунального господарства Миколи Саєвича. «Звичайно, що кожного року ДАІ дає нам припис, що нам замало такої техніки. І здалось би купити нову. На цей рік в бюджеті не закладено коштів, ми заклали щоб купити тролейбус. Будемо пробувати на наступний рік, - говорить Микола Броніславович. – Нещодавно була виставка. Їздив депутатський корпус, заступник керівника «ДРЕУ», придивлявся до техніки. Будемо пробувати на наступний рік запланувати кошти на придбання техніки. Але в нас розроблений певний план заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій або великих снігопадів. Заплановано, як резерв, техніка із інших підприємств, яка готова, яка також перевіряється і буде включена до роботи».

 

З 12 листопада в Івано-Франківську розпочато цілодобове чергування бригад на випадок снігопадів. Створено 3 такі бригади. В їх складі якраз і є та 21 одиниця техніки, яка працює і обслуговує місто в зимовий період.

 

І поки КП «ДРЕУ» намагається утримувати застарілу техніку в робочому стані, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус цього тижня взяв відпустку. Сподіватимемось, що погода зачекає, поки мер відпочине і з новими силами розпочне боротьбу зі снігом.

 

Володимир Кушніренко


Коментарі (3)

Я 2011.11.16, 18:47
Сніг паде всюди і одночасно, тому жодна організація не зможе тримати тисячі людей і сотні одиниць техніки щоб прибрати все за 4 години - це економічно нереально! Якщо колись такі речі робились толокою, то тепер гоноровий міський житель вважає мало не кровною образою взяти лопату і одну годину повідкидати сніг на 50 кв. метрах довкола житла чи місця роботи. Одразу, поки сніг ще не збився у лід. Натомість буде ламати собі ноги і проклинати владу, уряд, москалів і папу римського...
Тарас 2011.11.16, 21:10
І мер не має право взяти відпустку, тим більше на свій день народження. Сміх. Володя..... майте совість. Звичайно, що і до мера і до влади загалом є багато питань, ну але от це писати, тим більше уже 3 раз читаю за 2 дня, що він взяв на 1 (зауважте всього 1) тиждень відпустку. Ну смішно з Вас.
Вова 2011.11.16, 21:31
Да, щось перемкнуло хлопа. Чомусь в нас не відповідна служба відповідає за свою ділянку роботи, а мер, губернатор, президент... Мер правильно зробив, що втік з міста в День народженння. Щоб не вислуховуати потік фальші від ходоків до крісла. Взяв відпустку - все по чесному, а міг би просто звалити "в відрядження", або просто в невідомому напрямку. Як Володя?
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195