Весняний авітаміноз: Як компенсувати нестачу вітамінів в організмі

 

/data/blog/50587/33a930d1ea9ffea0372d144c3714e2a2.jpg

 

Причиною млявості та різних нездужань є банальний весняний авітаміноз.

Багато хто навесні збільшує щоденний раціон різноманітними сирими овочами та фруктами, починає пити синтетичні вітаміни. Однак фахівці кажуть, що це хибна думка і радять підходити до цієї проблеми комплексно.

Допоможе позбутися авітамінозу якісний комплекс вітамінів та мікроелементів.

– Перша причина весняного авітамінозу – харчування, – розповідає  терапевт Олександр Агранов. – Адже в продуктах, в яких є природні вітаміни, ці корисні елементи через якийсь час розпадаються. Краще вітаміни зберігаються в сушених продуктах та консервації.

Продукти, якими харчуємося взимку, бідніші на вітаміни, ніж ті, які споживаємо влітку. Навіть ті продукти, що виростають навесні на грядці, швидкими темпами, не мають необхідної кількості вітамінів. Справді збагачені вітамінами та мінералами тільки ті овочі, які з'являються влітку.

Ще одна причина авітамінозу – те, що продукти, якими ми харчуємося взимку, дуже калорійні і потребують затрат енергії на їхнє засвоєння.

Цінність синтетичних вітамінів теж сумнівна. Навіть якщо вони не підроблені, не факт, що добре засвоюватимуться організмом. За різними даними коефіцієнт засвоєння організмом аптечних вітамінів складає 10-40%.

Окрім правильного харчування та вживання вітамінних комплексів, аби підтримати імунітет в умовах весняного авітамінозу, лікарі радять більше гуляти на свіжому повітрі, робити ранкову гімнастику й розумно планувати робочий день

Фахівці радять при виборі вітамінних препаратів не орієнтуватися на одну лише ціну за принципом «що дорожче, то краще». Насправді, дорогі й дешеві вітаміни за складом практично однакові. Насамперед зверніть увагу на склад препарату – дозування, перелік складових. Річ навіть не в самому препараті, а в засвоєнні його організмом.

Теоретично компенсувати брак вітамінів в організмі винятково завдяки споживанню певних продуктів можна. Але сумнівно, що заради цього ви готові з’їсти за день, наприклад, шість кілограмів моркви – саме стільки потрібно для того, щоб отримати добову дозу бетакаротину.

– Повноцінне засвоєння вітамінів можливе за рахунок не збільшення кількості продуктів харчування, а їхньої якості, – каже О. Агранов. – По можливості в раціон треба включати продукти, які природно зберігають вітаміни. Наприклад, якісні зернові культури. У пророщеному зерні зберігається велика кількість корисних речовин. Найбільше – в зародку. Це фактично те, що викидаємо при обробленні зерна. Якщо в борошні залишається зародок, воно буде сіруватого кольору. Борошно, яке ми використовуємо для випічки – "рафіноване". Більшу кількість вітамінів має борошно грубого помелу.

Існує таке поняття як суперпродукти. Вони містять в собі природний концентрат вітамінів та мінералів. Наприклад, це зародки пшениці (правильно оброблена), сушені ягоди, сухофрукти, горіхи, насіння (сушене, а не смажене).

Окрім суперпродуктів, є різноманітні напівлікарські трави, в яких слабо виражено лікарський ефект. Це вітамінні напої, а саме: шипшина, бруньки берези тощо.

Не менш важливими є мінерали. Це мікро- та макроелементи (калій, кальцій, магній). Іноді нестача якогось навіть мікроелементу може привести до виснаження організму. Нестача йоду в організмі приводить до хронічної втоми, а нестача цинку – до зниження імунітету та потенції.

Велику кількість корисних речовин містять соки. За кордоном є попит на суперсоки. Їх виготовляють з рослин. Популярності серед населення набув сік ноні (гавайський ноні). Також корисними є рослини адаптогени, які підвищують життєві сили, це – женьшень, родіола рожева, золотий корінь, ехінацея. Ці препарати варто вживати під наглядом лікаря, аби не виникло побічних ефектів.

 

 

Ольга МАКСИМЮК, Відідо


10.04.2014 1329 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

371
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

559
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1309
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2243 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3048

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

876

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2982
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1233
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625