Весна — прощавай застуда?

 

/data/blog/129160/fa7ceefebaa6daef28210c8f2864d27f.jpg

 

Весна — час пробудження всього живого. Коли холоди позаду, здається, що позаду повинні бути і нежить з кашлем. Тому, більшість вважає, що найбільша захворюваність грипом та застудою є восени та взимку.

 

Але, насправді, це не зовсім так. Навесні статистика захворюваності населення набагато вища аніж в зимовий та осінній періоди. При цьому збільшується ймовірність ускладнень.

 

Чому навесні більший ризик застудитися аніж взимку?

Взимку хвороботворні мікроорганізми під дією низьких температур гинуть швидше, а передача інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, затруднена. А навесні, коли приходить потепління, повітря прогрівається, стає більш вологим, що і є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, тому ймовірність зараження підвищується, а перепад температури є найкращою умовою для застуди.

 

Люди переоцінюють весняне тепло, не знючи того, що воно є досить обманливимНайбільш частими причинами весняних застуд є мінливість погоди і різкий перехід з теплого одягу на весняний. Нам варто знати, що переохолодження має згубний вплив на наш організм.

 

Прояви весняного гіповітамінозу

Всі чудово знають про весняний гіповітаміноз. Він зумовлений недостатнім постачанням нашому організму необхідними вітамінами та мікроелементами, що містяться переважно у свіжих овочах та фруктах, які у зимовий період є для нас дефіцитними. Навесні можливі такі прояви гіповітамінозу:

  • сухість шкіри,

  • тріщини у куточках рота,

  • ламкість та випадіння волосся,

  • ламкість нігтів,

  • сонливість,

  • швидка втомлюваність

Тому варто не забувати про тимчасовий прийом полівітамінних препаратів, також бажано вживати хоча б заморожені фрукти та ягоди, заморожені та сирі овочі, в яких міститься багато вітамінів, що сприяють підвищенню імунітету.

Поганий вплив на наш організм також має неправильне самолікування, оскільки серед людей досі поширене правило: «зняти симптоми всіма способами і піти на роботу/навчання». Проте це тільки спричинює стресову ситуацію для організму і переводить хворобу у хронічний перебіг.

 

Як же захистити себе від застуди?

Якщо дотримуватися простих правил, можна захистити себе і близьких від різноманітних проявів застуди. Тому пропонуємо вам перелік того, що є найнеобхіднішим для захисту власного здоровя:

  • одягати марлеву маску (особливо тим хто захворів). Пам’ятайте, що змінювати маску потрібно кожні 2 години, а носіння найбільш доречно у погано провітрюваних і закритих приміщеннях (в офісах, транспорті, поліклініках). На вулиці ходити у масці немає сенсу;

  • часте провітрювання і вологе прибирання;

  • часті прогулянки на свіжому повтрі (тільки не тоді, коли надворі холодно);

  • уникайте контактів з людьми, які мають ознаки грипу або ГРВі;

  • завжди мийте руки з милом, особливо після перебування в громадських місцях.

  • не забувайте про повноцінне харчування;

  • уникайте стресу;

  • здоровий сон та відпочинок – найкраща профілактика;

  • загартовування, але в розумних межах;

  • займатеся спортом.

 

Вчасне звернення до лікаря – запорука вашого здоров’я

Отже, з настанням весни, змін зазнає не тільки природа, а і весь організм людини. Найбільше відношення це має до серцево-судинної, нервової та ендокринної систем нашого організму. Весняний період – це пора загострень фактично усіх хронічний захворювань. Тому не варто забувати систематично консультуватися у лікаря. І памятайте про те, що більшість хвороб лікуються на ранніх стадіях.

 

Уникайте стресу і до всього ставтеся з легкістю та гумором. Адже все буде добре!

 

Ольга Луговська
Сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал»


09.04.2017 Ольга Луговська 1819 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

370
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1423
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2613 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3650
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3015
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2157

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

630

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

481

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1647

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1811
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

305
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

519
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

818
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5001
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

368
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

897
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10139
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

524
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

278
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

384
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

411
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

735