ВЕРШИНА БЮРОКРАТІЇ (Але айсберг також розтає і зникає в небуття)

Не хотілось писати після останніх статей третю серію про прогресуючу бюрократію і деградацію (можливо сплановану проти українців) державного управління, якби не злочинні реформи судової, пенсійної та інших систем.

Тепер проста людина, зважаючи на повноваження суддів у процесі розгляду справ, що обмежують права і свободи громадян, витрати за судові процедури, електронний доступ у суди за окрему плату, не зможе захистити себе в українських судах.

Скоро Ви у цьому переконаєтесь. В той же час у судовій реформі збережені пільги для установ соцзахисту, зокрема органів Пенсійного фонду, щоб оскаржувати позитивні платні позови громадян, навіть для затягування часу компенсації втрат і економії коштів.

Після Майданна антинародна влада, розуміючи природні історичні процеси, знаючи об"єктивний, тривалий, міжреволюційний процес визрівання ненависті все робить для свого збереження, травмуючи душі людей, які уже майже втратили надію, беззахисні і чекають спалаху сірника. Для розрядки і висновків передам одну правдиву бувальщину.

Колись у США, Микола Лебідь (друга за політичним значенням після Степана Бандери людина) розказував нашому журналісту із Волині, звідки він і сам був родом, про свого діда, який напівполяк , напівукраїнець був війтом.

Так от, попри подвір"я діда, де була відкрита фіртка (слава богу наша "Фіртка" поки що відкрита) ішов польський шандар (жандарм) і побачив не прив"язаного собаку, що лежав біля воріт.

Він нічого не сказав і звернувся до суду. Суддя на засіданні звернувся до господаря: Ви знаєте, що у Вас була відкрита фіртка і коло неї лежав не прив"язаний пес.

Знаю, із кипінням у душі і зовні, злістю, ледве стримуючись, сказав чоловік.

Суддя знову спитав: А Ви знаєте, що пес міг покусати шандара і Вам треба заплатити 500 злотих штрафу. На це господар відповів: Знаю, а скільки треба заплатити, щоб він Вас усіх покусав.

Пізніше, при здоровому глузді, Волинський дід казав онукові (Миколі Лебедю), не будьте, як волиняни і буковинці, вони заради правди горять як солома, будьте як галичани, вони тверді , як криця і знають, що хочуть.

Дуже жаль, що зараз окремі з них, (не буду називати прізвища), які прийшли до влади, здали генетичні цінності і стали "старшим братом".

У контексті теперішніх українських реалій, скільки треба заплатити, щоб змінити владу (що не забуває про себе) із такими реформами проти людей, нехай поки що пес їх не кусає, але Дамоклів Меч висить. Невже дріб"язковий, корисливий, бізнесовий інтелект і нічого святого, взяв верх над тим, що викликає сльози на очах і уже не приховану злість, яка от-от вибухне, чи може принцип політики полягає в тому, щоб уже не було кому вибухати і стане продана українська земля, "обітованною" для інших.

Аналізуючи ситуацію думаєш, що краще - міфічні Давид чи Голіаф. Давид, із благородними намірами для людей, якого перемогли золоті шати влади, як і багатьох перших осіб за тисячі років, що правили народами і у кінцевому підсумку принесли зло та погано закінчили. Може краще Голіаф, який задовільнявся окремими жертвами, але весь народ, навіть будучи у певному страху, залишався цілим. Не те, що тепер, понад 60 відсотків українців, із жебрацькими субсидіями за межею бідності і мільйони заробітчан за кордоном.

Багато років при галопуючій інфляції і падінні національної валюти, із 5-ти до 29-и гривень за долар, влада не виконувала законодавство про індексацію зарплат і пенсій.

Для чого розмови про підвищення пенсій на кілька десятків гривен, з умовою голосування за злочинну пенсійну реформу, при якій тисячі людей, вимушено торгуючи на базарах, із-за відсутності нового страхового стажу не будуть мати права на пенсії, а для інших зрівняйлівка у нарахуванні пенсій незалежно на яких посадах і умовах працювали українські громадяни, наприклад державні службовці, і яку зарплату одержували. Хоч уже 21 століття, все-таки ми ідемо до комунізму, шкода, що до цього не дожив Хрущов. А може пора створювати "Кібуци" і замість пенсій платити жебрацьку соціальну допомогу.

Поверніть людям те, що ви у них вкрали (хоч би індексацію та податки із оподаткованих пенсій) і не пропонуйте викуповувати пенсію! Я уже писав, що людина не може 24 години в добу, місяць, чи усе життя бути фарисейським актором, показуючи на публіці свої лукаві "чесноти" на користь людей .

Одним неконтрольованим поглядом, словом, не прийняття рішення у екстремальних ситуаціях, розкривається фальш, прихована за фасадом, тобто це підстава для підтвердження логіки недовіри суспільства до владних осіб, що мали б його захищати.

Для переконання проаналізуйте голосування за пенсійну реформу, що черговий раз це доказало. Залишилися в повітрі крики радикалів, хитромудрої "Самопомочі", тих хто нібито опозиція, будучи в БПП і до тепер виступав проти його політики та інших. "Трибуни" виявились фальшивими і тепер на всіх каналах ЗМІ переконують у необхідності прийняття, негативних для людей, названих реформ. Для необхідного рішення владі досить було залякати окремих, хто біля "корита".

Може краще знати відкритих ворогів і чути їх неприховану позицію та будувати державницьку національну стратегію, не озираючись на ненадійні власні тили.

Слід зазначити, що плач закомплексованої більшості у Верховній Раді про те, що сотні поправок до законопроектів про судову і пенсійну реформи придумані для затягування часу не відповідають дійсності.

Ці, не проголосовані, поправки актуальні у користь суспільства і демократії. Шкода, що режимний бомонд, із фантастичними, не підтвердженими по суті, Е-деклараціями уже не здатний впливати на прогресивні процеси. Нічого дивного. Дивлячись із яким ентузіазмом по команді 288 депутатів проголосували за антинародну пенсійну реформу, приходиш до висновку. Крок за кроком формується тоталітарна держава, де безправні громадяни залишаються самі із собою або, користуючись безвізом, покидають Батьківщину, стаючи у перспективі нелегалами.

Голосування по команді підтверджується тим, що Прем"єр подякував депутатам ще до цього, радості не міг стримати. Теперішнє рекламне підвищення пенсій одним і частково за рахунок інших, нічого не значить на фоні мільярдних втрат у доларах через системні вибухи складів зброї (в той же час безвідповідальності) так необхідної на фронті, її жебрацьке випрошування ззовні, як і траншів з умовою проведення реформ, необгрунтоване підвищення тарифів, незважаючи на один із найнижчих рівнів соцзахисту у світі. Звичайно, крім того, для підвищення копійчаних пенсій кошти у держави є.

Ріст ВВП (яким можна хвалитись перед світом, як результат реформ) за рахунок підвищення податків на алкоголь, тютюн і паливно-мастильні матеріали та відповідно на інші товари, роботи і послуги, знецінення національної валюти у зв"язку з цим, дає можливість без росту практичної економіки, зокрема малого, середнього бізнесу з кишені громадян дістати ці доходи.

Правда, це не може тривати довго! Повернемось до назви статті і простої бюрократії, що викладено у попередніх двох статтях та є наслідком наведеного вище. Для виконання рішення суду про перерахунок пенсії державного службовця органи Пенсійного фонду були зобов"язані негайно здійснити таку фінансову операцію за один місяць, що було виконано частково.

Для досягнення істини і виконання рішення суду два рази направлялось звернення до прокуратури області. "Захисниця" трудящих, не вникаючи у суть питання, в обох відповідях "порадила" звернутись до громадської організації - Центру вторинної правової допомоги.

Західний офіс аудиторської служби України (зверніть увагу, яку назву придумали, щоб не різало слух, замість колишнього, всім знайомого КРУ) поспішив повідомити: звернення замість перевірки направлено у Головне управління Пенсійного фонду у області, що власне, свідомо не виконало рішення суду і занизило розмір місячної пенсії.

Крім того, служба послалась на доручення розглянути звернення Департаменту соціальної політики, що знаходиться в одному відомстві із пенсійними органами та не може мати іншої позиції і зняла із себе питання, не дивлячись, що такі перевірки є її прямою функцією.

Аудиторська служба України (центральний державний офіс) на звернення детально розказала про свої функції і також зіслалась на орган соціального захисту, що мав би провести таку перевірку і поставити крапку. Цей орган дійсно поставив крапку повідомивши, що здійснює загальний нагляд за дотриманням законодавство у цій галузі і для перевірки виконання постанови суду, щодо перерахунку пенсії, немає законних підстав. Коло черговий раз замкнулось. Ліквідація і вихолощення функцій контролюючих органів - результат політики великого реформатора, попереднього прем"єра. Негативні наслідки проявляються зараз і в інших сферах.

Цей простий приклад - квіточки. Наслідки "безпредєлу" органів державного управління вийдуть на поверхню коли громадяни не зможуть оформити пенсії, змешиться кількість претендентів на неї. Зараз її уже втратили ті хто мав 15 років страхового стажу і надіявся на мінімальну, навіть якщо "докупив" страховий стаж.

Цікаво, чи будуть повертати подаровані державі кошти при втраті права на призначення мінімальних, пенсій відповідно до теперішнього законодавства, що ліквідувало ці гарантії, хоч за Конституцією України немає зворотної сили. У цих громадян залишається надія на жебрацьку соціальну допомогу.

Такого не допускав навіть тоталітарний Радянський союз, правда він просто нищив фізично мільйони людей, одночасно зменшуючи і кількість пенсіонерів. Якби спитали зараз будь якого українця, чи міг би він передбачити такий розвиток різнопланових негативних подій за 25 років в Україні, ми б одержали однозначну відповідь - НІ ! Невже надія таки вмирає останньою ?


04.10.2017 Антон Костишин 2391 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5202 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1838 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4048 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3173 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7964 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20295 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

278

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

820

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1914

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2393
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

189
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

697
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

479
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18382
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

978
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1217 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6102 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23394 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

295
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

993 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1179 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

499