Край – багатий на народних умільців, талановитих та працьовитих, які крізь плин часу зберегли свою самобутність і досі з трепетом плекають прадідівську культуру, традиції, ремесла, побачити які приїжджають туристи далеко з-за меж України.
Саме серце Гуцульщини – Верховина відзначила 600-річчя з дня першої письмової згадки.
Про це повідомила очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Фіртка.
"На урочистій академії привітала верховинців із визначною датою. Разом з громадою вшанували Героїв, які віддали своє життя у боротьбі за Україну. Об’єднались у молитві за наше відважне військо та вільне мирне майбутнє України.
Подякувала жителям краю, які нині тримають стрій на передовій, та всім, хто долучається до підтримки війська. Своєю працею ви бережете культурний спадок пращурів, популяризуєте його та примножуєте.
Через що Верховинщина славиться далеко за межами України, а її жителів - гуцулів впізнають далеко у світі, - бо зуміли крізь віки зберегти свою ідентичність", — зазначила Онищук.
Верховинщина – край, куди хочеться повертатись знову та знову, бо зачаровуєшся тутешніми краєвидами та людьми, відданими своїй землі, своєму роду.
"Діячів, які долучились до збереження та популяризації гуцульської культури, громадських активісті та жителів громади, які сприяють її розвитку, відзначила обласними нагородами.
Було надзвичайно приємно отримати головну відзнаку краю – медаль «За заслуги перед Верховинщиною»! Переконана, що спільними зусиллями ми здатні зробити багато.
Процвітання Верховині! Щиро вірю, що наступну річницю будемо відзначати по-іншому – у мирній Україні", — резюмувала Світлана Онищук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Директорка краєзнавчого музею на Прикарпатті Ксенія Циганюк: "Культура визначає все"
Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут