Вентиляційні магістральні блоки: особливості використання

Бетонна конструкція, що має порожнечі у вигляді каналів, називається вентиляційним блоком. Ці вироби затребувані при будівництві житлових, громадських, адміністративних, комерційних, промислових і складських об’єктів. Їхнє головне призначення – виводити відпрацьоване повітря та зайву вологість із коридорів, кухонних приміщень, санвузлів.

Виготовляються вентиляційні магістральні блоки з бетону та армуються сталевими стрижнями, що робить вироби стійкими до різних негативних чинників, збільшує показники тривалості експлуатації. Також є варіанти виготовлення з бетону та керамзиту.

Розміри та призначення ВМБ

Виробники даної продукції пропонують замовникам вентиляційні магістральні блоки чотирьох типів:

  • для житлових будівель до 10 або до 25 поверхів;
  • для специфічних приміщень (горища, підвали та ін.);
  • для будівель у сейсмічно активних зонах.

Для більшості будинків приватного сектору використовуються ВМБ з нестандартними формами. Як правило, такі вироби замовляються індивідуально.

За структурою вентиляційні блоки можуть бути:

  • Збірні, які монтуються на місці за допомогою зварювання. Ці вироби недорогі, але наявність швів знижує їхню ефективність.
  • Монолітні, що складаються з головного каналу, похилих супутників і декількох добірних елементів. Відрізняються надійністю, герметичністю й ефективністю.

Всі вироби мають своє маркування з позначенням.

На що звернути увагу при виборі вентблоків

В залежності від будівлі та покладених на неї завдань підбираються вентблоки індивідуально.

Для сейсмічно активних зон потрібні вироби, конструкція яких посилена арматурою та додатковими елементами для зміцнення.

Треба пам’ятати, що використання вентиляційних магістральних блоків дозволяється тільки на 25 поверхів.

Переваги використання

Використання вентиляційних магістральних блоків в будівництві має свої переваги:

  • Оперативна організація системи вентиляції.
  • Надійність і міцність всієї конструкції.
  • Високі показники зносостійкості.
  • Стійкість до підвищеної вологості, коливань температур, морозостійкість.
  • Довготривалий експлуатаційний строк з урахуванням матеріалів, з яких виготовляється блок.
  • Стійкість до самостійного руйнування та розвитку мікроорганізмів.

Наявність переваг зробила вентиляційні магістральні блоки затребуваною продукцією в різних сферах будівництва.

Реклама


25.07.2024 404
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

514
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3067
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21181
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2046
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1545 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2418

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

222

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

183

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

796

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2211
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

227
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

507
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1055
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

220
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

829
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

800
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

725
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8281
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

343
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1008 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2228 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

923