Венеція. Інтер'єр піцерії не змінювали 150 років

 

У Неаполі кожні два місяці страйкують сміттярі

– Неаполь – третє за популярністю туристичне місто в Італії, після Рима та Мілана, – каже львів'янка Марія Бачинська, 43 роки. 10 років живе в Неаполі. Винаймає житло разом із жінкою з Івано-Франківська. Працює прибиральницею. Проводить платні екскурсії містом і околицями для земляків та російськомовних туристів. – Мандрівників приваблює вулкан Везувій, розвалини Помпеїв, смачна і недорога їжа.

Легально в Італії працюють 226 тисяч українців, а нелегально – вдвічі більше. 80 відсотків – це жінки від 35 років. У Неаполі нескладно знайти роботу. Пропонують вакансії прибиральниць, доглядальниць старих і хворих, нянь для дітей. Зі знанням мови можна розраховувати на роботу офіціантки, касира, продавця.

Українок видно здалеку. Завивають волосся, носять капці з камінчиками, великі сумки зі шкірзамінника. Італійки надають перевагу спортивному одягу, кросівкам, ходять із наплічником.

В Італії досі процвітає мафія. На острові Сицилія її називають "коза-­ностра", "ндрангета" – в Калабрії і "каморра" – в Неаполі. В каморрі понад 20 банд. Налічує близько 25 тисяч членів – від босів і "хрещених батьків" до дрібних чиновників. Контролюють продаж наркотиків, проституцію, гральний бізнес, нелегалів. Щороку італійська влада робить зачистки Неаполя. Залучають спецназ і армію. Але буквально наступного дня території займають інші боси. Мій колишній працедавець належав до мафії. Дізналася випадково. Мав кілька кав'ярень у центрі, виховував трьох дітей.

Автор: act1tours.com
Поблизу Неаполя щоліта проводять театральний фестиваль. Щоосені – фестиваль вина. Якщо бронювати місця у п’ятизіркових готелях, організатори забезпечать абонемент і возитимуть на всі вистави
Поблизу Неаполя щоліта проводять театральний фестиваль. Щоосені – фестиваль вина. Якщо бронювати місця у п’ятизіркових готелях, організатори забезпечать абонемент і возитимуть на всі вистави

Місто дуже кримінальне. Є райони, наприклад Гарібальді біля залізничного вокзалу, в які не варто заходити. Вони поділені. Приміром, учасники банди продають наркотики і займаються крадіжками на вулиці із першого по 80-й номер. Із під'їзду №81 – територія іншої банди. Є багато кишенькових злодіїв. Друзів зі Львова пограбували в центрі міста. Чоловік на моторолері зірвав із плеча сумку. Там були документи, гроші, телефон, фотоапарат, ключі від номера в готелі. В поліції друзів насварили за неуважність. Заяву прийняли, але пояснили: грабіжника не шукатимуть, проте якщо знайдуть втрачені документи – повернуть. Документи і справді за три дні віддали.

Кожні два місяці сміттярі, за підтримки мафії, протестують проти низьких зарплат. Купи непотребу можуть виростати до другого по­верху. Сміття всюди – у центральних районах і навколо пам'яток архітектури. Неапольці звикли. Навіть із вікон викидають пакети і влучають у центр купи.

Багато фальшивих банкнот, особливо по 20 євро. Туристам їх намагаються впхнути вуличні продавці.

Оренда однокімнатки неподалік центру обійдеться в 250–300 євро. До 100 потягнуть комунальні послуги. Тут немає центрального опалення. Будинки старі й вологі. Взимку температура падає до +10. Часті проблеми з гарячою водою.

Щовихідних обідаю в піцерії "Де Мікеле". Акторка Джулія Робертс там їла піцу, коли знімалася у фільмі "Їж, молись, люби". Ця маленька сімейна піцерія на вулиці Корсо Умберто, 1 – найпопулярніша в місті. Інтер'єр не змінювали понад 150 років, а глиняну піч у центрі залу збудували ще раніше. Готують два види піци – "Маргариту" і "Маринару" за 5 євро. Через черги інколи потрібно чекати годину.

Везувій – діючий вулкан заввишки 1281 метр за 15 кілометрів від Неаполя. Востаннє виверження лави відбулося 1944-го, потім стався землетрус 1980 року. Вважають, що вулкан "прокидається" раз на 40–60 років. Сейсмологи щодня роблять заміри активності та визначають температуру диму з гирла. Виверження може зачепити до 2,5 мільйона людей. Є затверджений владою план евакуації населення.

На Везувій можна піднятися тільки пішки. Від Неаполя треба доїхати електричкою до підніжжя, а потім автобус доставить до вулкана. Вхідний квиток коштує 10 євро. Дорога зручна, огороджена. З вершини чудовий краєвид на місто. Із гирла парує дим. Відчутно навіть жар.

29 серпня 79 року н. е. три міста – Пом­пеї, Геркуланум і Стабії – поховав шар попелу, лави і каміння, що викидав Везувій. Про існування Помпеїв світ дізнався 200 років тому – під час розкопок. Зараз там музей просто неба. Археологи відкопали будинки, тіла людей і тварин. Загинули близько 2 тисяч осіб. Майже 20 тисяч утекли перед катастрофою. Найкраще зберігся будинок розпусти. Знайшли багато статуеток і прикрас з оголеними тілами, стіни розмальовані фресками з оргіями. Вхідний квиток на територію розкопок коштує 11 євро. Від Неаполя можна дістатися електричкою.

Автор: thefoodiemiles.com
Кухар ставить випікатися піцу в одному із закладів Неаполя. У більшості кафе цю страву готують за власними рецептами
Кухар ставить випікатися піцу в одному із закладів Неаполя. У більшості кафе цю страву готують за власними рецептами

Місто розташоване на узбережжі, однак скупатися в морі навряд чи вдасться. Через величезний порт прибережні води дуже засмічені. Місцеві їдуть поплавати на острови.

Із Неаполя за 20 євро можна дістатися поромом до острова Капрі. Там часто бувають знаменитості. На острові немає громадського транспорту чи автівок. Усі пересуваються пішки або міні-­електрокарами. Італійський кутюр'є Еміліо Пуччі тут придумав модель штанів "капрі". Побачив, як місцеві рибалки підкочували штани, щоб не замочити.

Блакитний Грот – печера на самому березі моря. Дістатися туди можна тільки на човні під час відпливу.

П'ять найпопулярніших видів піци в Неаполі

1. "Маргариту" вперше приготували в 1899 році для королеви Маргарити Савойської. На стіл її подали у кольорах італійського прапора: червоні томати, біла моцарела, зелений базилік. Моцарелу в Італії роблять виключно з молока буйволиць.

2. "Маринара" у перекладі "морська". В її складі переважають прянощі – орегано, базилік, чебрець, часник. Готують із соусом з помідорів, додають каперси, анчоуси.

3. "Чотири сезони" готують на ­основі томатів і розділяють на чотири сектори, по одному на кожен сезон. Весна – оливки і артишоки, літо – перець, осінь – помідори й моцарела, зима – гриби і варені яйця.

4. "Кальцоне" – закрита піца. На тісто викладають начинку, поливають томатним соусом, додають сир і згортають вдвоє. "Кальцоне" у перекладі означає "штани".

5. У "Неаполітано" додають томати, пармезан, моцарелу, анчоуси і орегано. Готують за рецептом, затвердженим міністром сільського господарства Альфонсо Пекораро Сканіо (був міністром у 2006–2008 роках).

 

gazeta.ua


13.07.2016 2500 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738