Венеція. Інтер'єр піцерії не змінювали 150 років

 

У Неаполі кожні два місяці страйкують сміттярі

– Неаполь – третє за популярністю туристичне місто в Італії, після Рима та Мілана, – каже львів'янка Марія Бачинська, 43 роки. 10 років живе в Неаполі. Винаймає житло разом із жінкою з Івано-Франківська. Працює прибиральницею. Проводить платні екскурсії містом і околицями для земляків та російськомовних туристів. – Мандрівників приваблює вулкан Везувій, розвалини Помпеїв, смачна і недорога їжа.

Легально в Італії працюють 226 тисяч українців, а нелегально – вдвічі більше. 80 відсотків – це жінки від 35 років. У Неаполі нескладно знайти роботу. Пропонують вакансії прибиральниць, доглядальниць старих і хворих, нянь для дітей. Зі знанням мови можна розраховувати на роботу офіціантки, касира, продавця.

Українок видно здалеку. Завивають волосся, носять капці з камінчиками, великі сумки зі шкірзамінника. Італійки надають перевагу спортивному одягу, кросівкам, ходять із наплічником.

В Італії досі процвітає мафія. На острові Сицилія її називають "коза-­ностра", "ндрангета" – в Калабрії і "каморра" – в Неаполі. В каморрі понад 20 банд. Налічує близько 25 тисяч членів – від босів і "хрещених батьків" до дрібних чиновників. Контролюють продаж наркотиків, проституцію, гральний бізнес, нелегалів. Щороку італійська влада робить зачистки Неаполя. Залучають спецназ і армію. Але буквально наступного дня території займають інші боси. Мій колишній працедавець належав до мафії. Дізналася випадково. Мав кілька кав'ярень у центрі, виховував трьох дітей.

Автор: act1tours.com
Поблизу Неаполя щоліта проводять театральний фестиваль. Щоосені – фестиваль вина. Якщо бронювати місця у п’ятизіркових готелях, організатори забезпечать абонемент і возитимуть на всі вистави
Поблизу Неаполя щоліта проводять театральний фестиваль. Щоосені – фестиваль вина. Якщо бронювати місця у п’ятизіркових готелях, організатори забезпечать абонемент і возитимуть на всі вистави

Місто дуже кримінальне. Є райони, наприклад Гарібальді біля залізничного вокзалу, в які не варто заходити. Вони поділені. Приміром, учасники банди продають наркотики і займаються крадіжками на вулиці із першого по 80-й номер. Із під'їзду №81 – територія іншої банди. Є багато кишенькових злодіїв. Друзів зі Львова пограбували в центрі міста. Чоловік на моторолері зірвав із плеча сумку. Там були документи, гроші, телефон, фотоапарат, ключі від номера в готелі. В поліції друзів насварили за неуважність. Заяву прийняли, але пояснили: грабіжника не шукатимуть, проте якщо знайдуть втрачені документи – повернуть. Документи і справді за три дні віддали.

Кожні два місяці сміттярі, за підтримки мафії, протестують проти низьких зарплат. Купи непотребу можуть виростати до другого по­верху. Сміття всюди – у центральних районах і навколо пам'яток архітектури. Неапольці звикли. Навіть із вікон викидають пакети і влучають у центр купи.

Багато фальшивих банкнот, особливо по 20 євро. Туристам їх намагаються впхнути вуличні продавці.

Оренда однокімнатки неподалік центру обійдеться в 250–300 євро. До 100 потягнуть комунальні послуги. Тут немає центрального опалення. Будинки старі й вологі. Взимку температура падає до +10. Часті проблеми з гарячою водою.

Щовихідних обідаю в піцерії "Де Мікеле". Акторка Джулія Робертс там їла піцу, коли знімалася у фільмі "Їж, молись, люби". Ця маленька сімейна піцерія на вулиці Корсо Умберто, 1 – найпопулярніша в місті. Інтер'єр не змінювали понад 150 років, а глиняну піч у центрі залу збудували ще раніше. Готують два види піци – "Маргариту" і "Маринару" за 5 євро. Через черги інколи потрібно чекати годину.

Везувій – діючий вулкан заввишки 1281 метр за 15 кілометрів від Неаполя. Востаннє виверження лави відбулося 1944-го, потім стався землетрус 1980 року. Вважають, що вулкан "прокидається" раз на 40–60 років. Сейсмологи щодня роблять заміри активності та визначають температуру диму з гирла. Виверження може зачепити до 2,5 мільйона людей. Є затверджений владою план евакуації населення.

На Везувій можна піднятися тільки пішки. Від Неаполя треба доїхати електричкою до підніжжя, а потім автобус доставить до вулкана. Вхідний квиток коштує 10 євро. Дорога зручна, огороджена. З вершини чудовий краєвид на місто. Із гирла парує дим. Відчутно навіть жар.

29 серпня 79 року н. е. три міста – Пом­пеї, Геркуланум і Стабії – поховав шар попелу, лави і каміння, що викидав Везувій. Про існування Помпеїв світ дізнався 200 років тому – під час розкопок. Зараз там музей просто неба. Археологи відкопали будинки, тіла людей і тварин. Загинули близько 2 тисяч осіб. Майже 20 тисяч утекли перед катастрофою. Найкраще зберігся будинок розпусти. Знайшли багато статуеток і прикрас з оголеними тілами, стіни розмальовані фресками з оргіями. Вхідний квиток на територію розкопок коштує 11 євро. Від Неаполя можна дістатися електричкою.

Автор: thefoodiemiles.com
Кухар ставить випікатися піцу в одному із закладів Неаполя. У більшості кафе цю страву готують за власними рецептами
Кухар ставить випікатися піцу в одному із закладів Неаполя. У більшості кафе цю страву готують за власними рецептами

Місто розташоване на узбережжі, однак скупатися в морі навряд чи вдасться. Через величезний порт прибережні води дуже засмічені. Місцеві їдуть поплавати на острови.

Із Неаполя за 20 євро можна дістатися поромом до острова Капрі. Там часто бувають знаменитості. На острові немає громадського транспорту чи автівок. Усі пересуваються пішки або міні-­електрокарами. Італійський кутюр'є Еміліо Пуччі тут придумав модель штанів "капрі". Побачив, як місцеві рибалки підкочували штани, щоб не замочити.

Блакитний Грот – печера на самому березі моря. Дістатися туди можна тільки на човні під час відпливу.

П'ять найпопулярніших видів піци в Неаполі

1. "Маргариту" вперше приготували в 1899 році для королеви Маргарити Савойської. На стіл її подали у кольорах італійського прапора: червоні томати, біла моцарела, зелений базилік. Моцарелу в Італії роблять виключно з молока буйволиць.

2. "Маринара" у перекладі "морська". В її складі переважають прянощі – орегано, базилік, чебрець, часник. Готують із соусом з помідорів, додають каперси, анчоуси.

3. "Чотири сезони" готують на ­основі томатів і розділяють на чотири сектори, по одному на кожен сезон. Весна – оливки і артишоки, літо – перець, осінь – помідори й моцарела, зима – гриби і варені яйця.

4. "Кальцоне" – закрита піца. На тісто викладають начинку, поливають томатним соусом, додають сир і згортають вдвоє. "Кальцоне" у перекладі означає "штани".

5. У "Неаполітано" додають томати, пармезан, моцарелу, анчоуси і орегано. Готують за рецептом, затвердженим міністром сільського господарства Альфонсо Пекораро Сканіо (був міністром у 2006–2008 роках).

 

gazeta.ua


13.07.2016 2242 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1949
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5466 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10250
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

190
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1270
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876