
Зимові велотренування приносять задоволення, якщо до них правильно підготуватися. На м'якому снігу шини зношуються менше, зводяться до мінімуму ризики проколу. При цьому імунітет спортсмена зміцнюється, покращується витривалість організму. Однак на перший план виходять особливі правила, які потрібно не тільки добре знати, а й дотримуватися них.
Особливості зимових тренувань на велосипеді
Спортсменам належить враховувати, що:
- велокомпʼютери за мінусової температури краще не користуватись – рідкокристалічні екрани не відтворюють інформацію в таких умовах;
- переміщення велосипеда з тепла в холод призводить до зниження тиску в шинах – на вулиці камери потрібно підкачувати;
- хід велотранспорту на морозі стає важким, а накат менш ефективним – мастило в підшипниках сильно густіє;
- пластмасові деталі краще зняти (якщо в них немає крайньої необхідності) – на морозі цей матеріал легко руйнується;
- перед виїздом на вулицю спортивні велосипеди краще не мити – вони миттєво зледеніють, можуть відмовити важливі вузли (наприклад, гальма).
Катання на велосипеді взимку – це унікальний шанс відпрацювати навички екстремальної їзди, але треба враховувати нюанси.
Правильне екіпірування велосипедиста взимку
Головне правило велосипедиста – одягатися шарами. Це дозволяє зберегти тепло без відчуття тяжкості. Потрібно використовувати три шари одягу:
- Базовий (натільна білизна) – відводить вологу від тіла. Не варто використовувати одяг із бавовни, краще вибрати синтетику.
- Утеплюючий (кофта з флісу, куртка з синтетичним наповнювачем) – зберігає тепло тіла.
- Захисний (жилет) – захищає від вітру та опадів, не перешкоджає виведенню випареної вологи з тіла.
На початку тренування може бути трохи мерзлякувато, але під впливом навантажень тіло поступово зігріється. Якщо одягатися надто тепло, не буде можливості уникнути перегріву та подальшого намокання одягу.
Правила катання взимку
За наявності нешипованих шин краще відмовитись від поїздки під час ожеледиці. Комфортне та безпечне катання за будь-яких умов (сніг, лід, сльота) забезпечують шини з великою кількістю шипів (до 350), розташованих у 4 ряди.
Загальні правила катання взимку:
- уникати їзди під бічним ухилом – обʼїжджати такі місця або проходити ці ділянки дороги пішки;
- підтримувати гальма у стані готовності постійно – кожні 10–20 хвилин злегка натискати на гальмівну ручку, проїжджати так кілька метрів;
- гальмувати м'яко та уривчасто – це виключить занесення велосипеда;
- повертати плавно, за великим радіусом – важливо уникати різких рухів.
Щоб зимове катання принесло задоволення та користь, потрібно збільшувати тривалість тренувань поступово. Так організм плавно пристосується, а спортсмен без значних помилок навчиться правильно одягатися, зрозуміє, які частини тіла більш схильні до впливу холоду, як їх ефективно захищати.
Партнерський матеріал