Вчені пояснили, як негативне мислення скорочує вам життя

Дослідники з Великої Британії виявили зв’язок між деменцією і постійним негативним мисленням.

Виявилося що тривога і депресія негативно впливають на здоров’я мозку, інформує Фіртка з посиланням на НВ.

Як відомо, підвищена нервозність приводить до стресового стану організму і може бути причиною багатьох серйозних захворювань.

Згідно з результатами нового дослідження, це ж стосується і поганих думок. Ні, вчені поки не довели гіпотезу про те, що «думки матеріалізуються», але вони безумовно виявили зв’язок між негативним мисленням і деградацією мозку.

Саме це словосполучення — повторюване негативне мислення — і використовується у назві роботи психіатрів з Університетського коледжу Лондона, яке днями опублікували у журналі Alzheimer’s&Dementia.

Автори дослідження провели експеримент над групою добровольців з 360 осіб. Вчені проаналізували рівень повторюваного негативного мислення, депресії, тривоги у всіх людей, і порівняли їх з когнітивними порушеннями за останні чотири роки.

Крім цього, фахівці виміряли у мозку респондентів рівень певних білків, які відповідають за розвиток когнітивних проблем і порушень роботи мозку. Деякі вчені вважають, що рівень цих білків відповідає за появу хвороби Альцгеймера.

Як виявилося, у людей з повторюваним негативним мисленням швидше розвивали когнітивні відхилення і з’являлися помітні відкладення білків, що відповідають за проблеми з мозком.

«Депресія і тривога у середньому і літньому віці відомі як фактори ризику розвитку деменції. Ми виявили, що певні патерни мислення, пов’язані з депресією і тривогою, можуть бути основною причиною, по якій у людей з такими розладами частіше розвивається деменція», — говорить автор дослідження доктор Наталі Марчант з Університетського коледжу Лондона.

За її словами, мова йде саме про довгострокове повторюване негативне мислення, оскільки короткострокові психічні розлади не були пов’язані з підвищеним ризиком появи деменції.

У своїй роботі вчені заявляють про необхідність привернення уваги до ментального здоров’ю людей, оскільки воно також може бути причиною появи серйозних захворювань.

«Важливо стежити за своїм психічним здоров’ям, оскільки це впливає не тільки на здоров’я і благополуччя людей, а й може стати причиною деградації мозку», — пояснюють автори дослідження.

Нагадаємо, минулого тижня медики з США заявили, що невротизм, екстраверсія, сумлінність, приємність і відкритість пов’язані зі станом, попередніми деменції.

Серед 524 дорослих віком від 65 років, яких аналізували вчені у середньому протягом 3 років, у 38 учасників розвинувся синдром рухового когнітивного ризику (MCR) і синдром легкої когнітивної недостатності (MCI), а ще у 69 розвинувся тільки синдром легкої когнітивної недостатності.

Відкритість була пов’язана зниженням ризику розвитку MCR на 6%, тоді як невротизм був пов’язаний з підвищеним на 6% ризиком MCI. При цьому синдромі пам’ять залишається неушкодженою, але одна або кілька інших когнітивних здібностей — таких як мова, візуально-просторові навички або виконавче функціонування — порушені.

Невротизм — це риса особистості, яка характеризується емоційною нестійкістю, тривогою, низькою самоповагою, іноді - вегетативними розладами. Це не синонім неврозу, оскільки невротичні симптоми можуть проявлятися і у здорової людини.

 


24.06.2020 5515
Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

731
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1169
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1025
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1427
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2949

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

899

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

952

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1852

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1859
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

585
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

620
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18536
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7642
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3813
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1227
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10935
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

608
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

519
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

687
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

601