Вчені пояснили, як негативне мислення скорочує вам життя

Дослідники з Великої Британії виявили зв’язок між деменцією і постійним негативним мисленням.

Виявилося що тривога і депресія негативно впливають на здоров’я мозку, інформує Фіртка з посиланням на НВ.

Як відомо, підвищена нервозність приводить до стресового стану організму і може бути причиною багатьох серйозних захворювань.

Згідно з результатами нового дослідження, це ж стосується і поганих думок. Ні, вчені поки не довели гіпотезу про те, що «думки матеріалізуються», але вони безумовно виявили зв’язок між негативним мисленням і деградацією мозку.

Саме це словосполучення — повторюване негативне мислення — і використовується у назві роботи психіатрів з Університетського коледжу Лондона, яке днями опублікували у журналі Alzheimer’s&Dementia.

Автори дослідження провели експеримент над групою добровольців з 360 осіб. Вчені проаналізували рівень повторюваного негативного мислення, депресії, тривоги у всіх людей, і порівняли їх з когнітивними порушеннями за останні чотири роки.

Крім цього, фахівці виміряли у мозку респондентів рівень певних білків, які відповідають за розвиток когнітивних проблем і порушень роботи мозку. Деякі вчені вважають, що рівень цих білків відповідає за появу хвороби Альцгеймера.

Як виявилося, у людей з повторюваним негативним мисленням швидше розвивали когнітивні відхилення і з’являлися помітні відкладення білків, що відповідають за проблеми з мозком.

«Депресія і тривога у середньому і літньому віці відомі як фактори ризику розвитку деменції. Ми виявили, що певні патерни мислення, пов’язані з депресією і тривогою, можуть бути основною причиною, по якій у людей з такими розладами частіше розвивається деменція», — говорить автор дослідження доктор Наталі Марчант з Університетського коледжу Лондона.

За її словами, мова йде саме про довгострокове повторюване негативне мислення, оскільки короткострокові психічні розлади не були пов’язані з підвищеним ризиком появи деменції.

У своїй роботі вчені заявляють про необхідність привернення уваги до ментального здоров’ю людей, оскільки воно також може бути причиною появи серйозних захворювань.

«Важливо стежити за своїм психічним здоров’ям, оскільки це впливає не тільки на здоров’я і благополуччя людей, а й може стати причиною деградації мозку», — пояснюють автори дослідження.

Нагадаємо, минулого тижня медики з США заявили, що невротизм, екстраверсія, сумлінність, приємність і відкритість пов’язані зі станом, попередніми деменції.

Серед 524 дорослих віком від 65 років, яких аналізували вчені у середньому протягом 3 років, у 38 учасників розвинувся синдром рухового когнітивного ризику (MCR) і синдром легкої когнітивної недостатності (MCI), а ще у 69 розвинувся тільки синдром легкої когнітивної недостатності.

Відкритість була пов’язана зниженням ризику розвитку MCR на 6%, тоді як невротизм був пов’язаний з підвищеним на 6% ризиком MCI. При цьому синдромі пам’ять залишається неушкодженою, але одна або кілька інших когнітивних здібностей — таких як мова, візуально-просторові навички або виконавче функціонування — порушені.

Невротизм — це риса особистості, яка характеризується емоційною нестійкістю, тривогою, низькою самоповагою, іноді - вегетативними розладами. Це не синонім неврозу, оскільки невротичні симптоми можуть проявлятися і у здорової людини.

 


24.06.2020 5560
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1025
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269