Вчені пояснили, як негативне мислення скорочує вам життя

Дослідники з Великої Британії виявили зв’язок між деменцією і постійним негативним мисленням.

Виявилося що тривога і депресія негативно впливають на здоров’я мозку, інформує Фіртка з посиланням на НВ.

Як відомо, підвищена нервозність приводить до стресового стану організму і може бути причиною багатьох серйозних захворювань.

Згідно з результатами нового дослідження, це ж стосується і поганих думок. Ні, вчені поки не довели гіпотезу про те, що «думки матеріалізуються», але вони безумовно виявили зв’язок між негативним мисленням і деградацією мозку.

Саме це словосполучення — повторюване негативне мислення — і використовується у назві роботи психіатрів з Університетського коледжу Лондона, яке днями опублікували у журналі Alzheimer’s&Dementia.

Автори дослідження провели експеримент над групою добровольців з 360 осіб. Вчені проаналізували рівень повторюваного негативного мислення, депресії, тривоги у всіх людей, і порівняли їх з когнітивними порушеннями за останні чотири роки.

Крім цього, фахівці виміряли у мозку респондентів рівень певних білків, які відповідають за розвиток когнітивних проблем і порушень роботи мозку. Деякі вчені вважають, що рівень цих білків відповідає за появу хвороби Альцгеймера.

Як виявилося, у людей з повторюваним негативним мисленням швидше розвивали когнітивні відхилення і з’являлися помітні відкладення білків, що відповідають за проблеми з мозком.

«Депресія і тривога у середньому і літньому віці відомі як фактори ризику розвитку деменції. Ми виявили, що певні патерни мислення, пов’язані з депресією і тривогою, можуть бути основною причиною, по якій у людей з такими розладами частіше розвивається деменція», — говорить автор дослідження доктор Наталі Марчант з Університетського коледжу Лондона.

За її словами, мова йде саме про довгострокове повторюване негативне мислення, оскільки короткострокові психічні розлади не були пов’язані з підвищеним ризиком появи деменції.

У своїй роботі вчені заявляють про необхідність привернення уваги до ментального здоров’ю людей, оскільки воно також може бути причиною появи серйозних захворювань.

«Важливо стежити за своїм психічним здоров’ям, оскільки це впливає не тільки на здоров’я і благополуччя людей, а й може стати причиною деградації мозку», — пояснюють автори дослідження.

Нагадаємо, минулого тижня медики з США заявили, що невротизм, екстраверсія, сумлінність, приємність і відкритість пов’язані зі станом, попередніми деменції.

Серед 524 дорослих віком від 65 років, яких аналізували вчені у середньому протягом 3 років, у 38 учасників розвинувся синдром рухового когнітивного ризику (MCR) і синдром легкої когнітивної недостатності (MCI), а ще у 69 розвинувся тільки синдром легкої когнітивної недостатності.

Відкритість була пов’язана зниженням ризику розвитку MCR на 6%, тоді як невротизм був пов’язаний з підвищеним на 6% ризиком MCI. При цьому синдромі пам’ять залишається неушкодженою, але одна або кілька інших когнітивних здібностей — таких як мова, візуально-просторові навички або виконавче функціонування — порушені.

Невротизм — це риса особистості, яка характеризується емоційною нестійкістю, тривогою, низькою самоповагою, іноді - вегетативними розладами. Це не синонім неврозу, оскільки невротичні симптоми можуть проявлятися і у здорової людини.

 


24.06.2020 5853
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

391
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1749
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3256
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1178
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1205
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1263 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

300

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1150

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

993

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

362
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2521
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1263
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1353
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

578
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15215
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7512
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

368
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

813 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

502
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

412
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

500