"Важко жити - тяжко вмерти"

Огляд івано-франківської преси  за тиждень з 11 по 17 березня 2011 року.

 

Галицький креспондент

 

Богдан Скаврон в статті «Націоналіста кинули за ґрати» розпвідає про «тризубівця» Степана Бичека, якого під час перебування на Івано-Франківщині президента України Віктора Януковича затримали правоохоронці з цілим арсеналом зброї: «Звинуваченого у незаконному поводженні зі зброєю 59-річного Степан Бичека, незважаючи на інвалідність та стан здоров'я, засуджено до двох років позбавлення волі, а його автомобіль конфісковано як знаряддя злочину».

 

Публікація «Тепле місце Шутяка» повідомляє читачів ГК про високопосадових осіб, які заборгували багатотисячні суми за послуги «Теплокомуненерго». «Для прикладу - кілька довільно обраних з довгого списку прізвищ. Викладач Прикарпатського національного університету, кандидат наук Кройтер В. К. - майже 24 тис. грн. (!) боргу за опалення. Його колега-викладач, кандидат наук з цього ж закладу Лоп'янко М.А. завинив тепловикам з 15 тис. грн. Директор охоронної фірми "Ажур", колишній старший лейтенант міліції Сазонов В.В. заборгував "Теплокомуненерго" 8 тис. грн. У списку боржників - працівники КРУ, міліції, чиновники, підприємці, про яких газета неодмінно напише в наступних числах після перевірки інформації», - попереджає газета. Особливої ж уваги журналістів заслужив заступник начальника УЖКГ Івано-Франківська «Шутяк Сергій Іванович, безпосередньо відповідальний саме за економічне здоров'я міської комуналки. Борг пана Шутяка за опалення його трикімнатної квартири на Південному бульварі станом на 1 березня цього року сягнув понад 11 тис. грн.»

 

Наталія Храбатин робить цікаву вибірку публікацій в міцевій Станиславівській пресі столітньої давності «Черга за життям». Виявляється в той час також очікували «Кінця світу»:і» Звістки про швидкий «кінець світу» часто розповсюджувалися різного роду проповідниками. Ось і у лютому 1926 року галичани обговорювали «пророцтво» американського проповідника Роберта Рейдта про швидкий «кінець світу». Рейдт навіть через радіо сповістив світові «чудову новину», проте, як виявилося, на щастя, помилився.»

 

Репортер

 

Газета проголошує «людиною тижня» першого івано-франківського мільярдера Олега Бахматюка, який став за версією американського «Форбсу» 1140-м багатієм в світі та 8-м в Україні.

 

Євгенія Ступ’як розповідає про сумні перспективи розвитку підприємництва в Україні та на Прикарпатті зокрема в статті «Важко жити – тяжко вмерти».  Оцінки експертів, цитовані в статті передбачають хвилю припинення підприємницької діяльності через податковий тиск. Різке зростання припинення реєстрації підприємців констатує в.о. начальника відділу державної реєстрації в Івано-Франківську Василь Струтинський.

 

«У лісі пахне отрутою», - Сітлана Лелик розповідає про ситуацію зі складуванням пестицидів в Калуському районі.

 

Тетяна Соболик в публікації «Інвесторська диктатура» стверджує, що керівник «Скорзонери» Олександр Шевченко виставив умови входження підприємства-власника «Буковелю» в засновники ФК «Прикарпаття» та інвестування добудови міського стадіону «Рух».

 

 

Галичина

 

«Розмова німого з глухим» - так характеризує Ігор Лазоришин ситуацію у Верхньму Струтині на Рожнятівщині. Тут триває суперечка селян з ТОВ «Карпатнафтохім», яке прагне реалізовувати виробничий проект будівництва солепромислу на Верхньострутинському родовищі кам’яної солі.

 

Микола Петричук переповідає «Бензинові» байки українських урядовців» в однойменній аналітичній статті про перспективи цінової ситуації на ринку нафтопродуктів.

 

«Як приборкати ядерного монстра?» - стаття про ситуацію на ядерних об’єктах Японії.

 

«П’ять органів чуттів достатньо для щастя», - переконаний лікар-психотерапевт асистент кафедри психіатрії та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Юрій Бежук. Подробиці в інтерв’ю Ю. Бежука.

 

Західний кур’єр

«З настанням весни зграї бездомних псів заполоняють місто», - ділиться своїми спостереженнями Любов Загоровська в статті «Собачому роду нема переводу». «Про безпритульних тварин Івано-Франківська написано стільки матеріалів, що впору укладати окрему книгу. Проте настає весна, пригріває сонечко і знову виникає та сама проблема – явне нашестя на міських вулицях бродячих псів. Часто вони збираються у великі зграї і тоді ходити містом страшно. Міська влада роками намагається вирішити цю  проблему, проте собак на вулицях не меншає», - констатує авторка.

 

«Відсоток етнічних українців, що вважають російську рідною, зростає», - ділиться своїми оцінками в мовному просторі Сергій Стефанко, депутат міськради, член фракції «Свобода».


17.03.2011 2466 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1962 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

562
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6909 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11407 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

344

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1094

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1120

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1115
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

81
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

292
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1093
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

763
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2958
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4454
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18448
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

85
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

329
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

360
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670