Ватикан розпорядився: Великдень без участі люду Божого

У зв’язку з пандемією коронавірусу Конгрегація Божого культу і дисципліни Таїнств видала декрет із поясненнями літургійних правил, яких необхідно дотримуватися під час служіння найважливіших тайн нашої віри.

Документ, виданий за розпорядженням Святішого Отця, підписали префект згаданого дикастерію, кардинал Робер Сара, і його секретар, архієпископ Артур Рош, інформує Фіртка з посиланням на Сredo.

На вступі зазначено: оскільки Великдень становить центр Літургійного року Католицької Церкви, пов’язаний із великопісним приготуванням та урочистістю Зіслання Святого Духа, він не може бути перенесений на інший час. Натомість дієцезіяльний єпископ, оцінюючи конкретну ситуацію, може призначити на інший час Месу Хризма.

Стосовно Пасхального Трідууму (Великоднього Тридення) у країнах, де зобов’язують обмеження, запроваджені цивільною владою, єпископи — узгодивши свої рішення в межах Конференції єпископату — повинні служити літургії по кафедральних храмах, а настоятелі — по своїх парафіях, без участі вірних. Їм належить оголосити годину, коли буде служитися літургія, так щоб вони могли слідкувати за нею онлайн зі своїх помешкань за посередництвом медіазасобів. Конференції єпископатів і парафії заохочено надавати вірним допомогу в особистій та сімейній молитві.

Стосовно Святої Меси Вечері Господньої у Великий Четвер, священники можуть її служити по кафедральних і парафіяльних храмах. Дозволяється також священникам у цей вечір, як виняток, служити Месу Вечері Господньої без участі вірних.

Також буде пропущено обряд омивання ніг, як і перенесення Пресвятих Дарів до Темниці на завершення Святої Меси. Пресвяті Дари залишаться у Дарохранительниці. Натомість священники, які не матимуть того вечора можливості служити Святу Месу, будуть зобов’язані прочитати Вечірню Великого Четверга. Також у Велику П’ятницю літургію Страстей Господніх будуть служити по кафедральних і парафіяльних храмах самі єпископи та священники. Дієцезіяльних єпископів зобов’язано декретом на цей вечір визначити спеціальну молитву за хворих, померлих, заблукалих.

Літургія Великоднього Надвечір’я (Пасхальної вігілії) буде відправлена тільки у катедрах і центральних парафіяльних храмах, залежно від місцевих можливостей. Буде пропущено освячення вогню на початку літургії. Після запалення пасхалу служитель перейде одразу до співу гімну Exsultet, після чого настане Літургія Слова. Натомість у Літургії Хрещення буде тільки поновлене визнання віри, після чого настане Євхаристійна літургія. Священники, які не матимуть змоги долучитися до відправи літургії, мають обов’язок молитися Літургію читань Великодньої неділі. Рішення щодо літургій у монастирях, семінаріях і чернечих спільнотах залишено дієцезіяльним єпископам.

Конгрегація Божого культу і дисципліни Таїнств зазначає, що якщо йдеться про різні прояви побожності люду і процесії, то їх можна перенести, залежно від думки дієцезіяльного єпископа, на інший термін — наприклад, на 14 і 15 вересня, свято Воздвиження Хреста Господнього і спомин Божої Матері Скорботної.


22.03.2020 4079 1
Коментарі (1)

Олександр 2020.03.22, 21:48

"Мерзота запустіння"...

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16677
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1547
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1112
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2147
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3682
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1397

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1804

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

579

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1205

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1363
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

685
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24311
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

559
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

527
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

672
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1566
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

727
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7536
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

676
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1769 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

664
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

572