Василь Волощук: Основне завдання приймальні – творити добро людям

 

Ось уже майже два роки, як громадська приймальня депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського відчинила свої двері за адресою: вулиця Чорновола, 23.

 

Керівник приймальні Василь Волощук каже, що в попередньому приміщенні було затісно, адже людей до приймальні щодня приходить чимало.

 

«Щодня майже 50 осіб приходять з надією знайти відповіді на ті чи інші питання. Нині світ зробив великий крок вперед, але не всі встигають рухатися в ногу з часом. Безліч юридичних новацій та законів спантеличують людей, тож найбільше запитань, звичайно ж, до юриста», – розповів В. Волощук.

 

Комусь допомагають правильно оформити документи, хтось потребує роз’яснення законів, а комусь просто потрібна порада. Зазирнувши одним оком до журналу реєстрації відвідувачів, я була здивована. Останній порядковий номер у 2012 році – 670 – навів на думку, що нині дійсно люди потребують порад і допомоги.

 

У приймальні працює не лише юрист. Богдану Гдичинському вдалося згуртувати чималий колектив ентузіастів та людей, які вболівають за свій рідний край. Активні люди створили громадські організації і допомагають своїм колегам.

 

Нині в громадській приймальні працює понад 30 осіб, крім юридичного відділу є спеціаліст з земельних питань, який надає практичні поради стосовно земельних спорів та документації, а також є людина, яка відповідає за комунальні питання.

 

«Щодо комунальної галузі, то за допомогою працівників приймальні ми вирішуємо звернення, які не потребують залучення коштів з районних бюджетів, а це і ремонт комунальних доріг, зокрема Печеніжинського куща, дороги з Марківки до Білої криниці. Лише в Молодятині відремонтовано майже 17 кілометрів доріг, також полагодили дороги до церкви у П’ядиках. Окрім того значна увага приділяється зверненням, де громада сама готова долучитись до роботи. Спільно з громадами сіл відновили стадіони в Ковалівці та Печеніжині, провели благоустрій мікрорайону Богуна у Коломиї. Наразі започаткували і впроваджуємо в життя проект, за яким майже кожне село отримає трубоматеріали для огорож. Лише за місяць 19 сільських рад отримали трубоматеріалів від 200 до 400 метрів погонних кожне село», – повідомив Василь Волощук.

 

Говорити про зроблене можна чимало От до прикладу напередодні Великодніх свят доброчинці допомогли сільським громадам навести лад у своїх селищах, а саме забезпечили людей фарбою та вапном для благоустрою населених пунктів.

 

Громадська приймальня депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського хоч і знаходиться в Коломиї, але тримає зв’язок з найвіддаленішими населеними пунктами району. Для того, щоб люди віддалених куточків сіл, чи ті що не можуть приїхати до приймальні, могли звернутися за допомогою чи запропонувати хорошу ідею, створено кущі обслуговування, за якими закріплено соцпрацівників. Таким чином завжди можна написати заяву чи звернення до приймальні, навіть не їдучи до Коломиї. Соцпрацівники на місцях вивчають проблеми села, здійснюють прийом громадян, збирають звернення і доставляють до приймальні. Тож працівники приймальні завжди в курсі бід і потреб населення Коломийщини.

 

Громадська приймальня і фонд «Заради добра» за час своєї діяльності надала чимало матеріальної і практичної допомоги, а кошти для цього акумулюються за рахунок благодійних внесків небайдужих людей. Вже понад рік тому Богдана Гдичинського обрали головою міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво». До організації входять відомі особистості, бізнесмени, політики, і всі вони – вихідці з Прикарпаття, хоч і мешкають у столиці, та все ж намагаються допомагати своїй малій Батьківщині. Знаючи про роботу Богдана Гдичинського, друзі допомагають йому, саме тому і було вирішено створити фонд «Заради добра».

 

Фонд працює вже більше року, завдяки його роботі вдалося згуртувати молодь Коломийщини. До роботи активно долучились голови студентських рад, молодіжні лідери та активна молодь. Під егідою фонду молодь вже неодноразово проводила потужні акції і зайнятість та зацікавленість роботою фонду зростає.

 

Якщо проаналізувати роботу громадської приймальні за 2011 рік, то у минулому році розглянуто понад 6 тисяч звернень, більшість з яких вирішена позитивно. Першість у зверненнях – це юридичні питання, другу сходинку посіли земельні і, звичайно, що у складний час економічних перетворень надходять прохання про надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення. Щоденно в приймальні розглядається і вирішується 10-15 звернень громадян, а це вже стимул працювати і творити добро.

 

Як розповів Василь Волощук, роботою приймальні зацікавилися пенсіонери і нині завдяки підтримці Богдана Гдичинського вони створили громадські організації за фаховими напрямками.

 

«Знаючи про роботу приймальні та фонду, до нас першими звернулися пенсіонери-медики з проханням допомогти їм організувати об’єднання, адже коли вони працювали, то були потрібні, а на пенсії про них забули. Саме тоді і виникла ідея об’єднувати пенсіонерів за фахом. Ми самі виготовляли статут за бажанням пенсіонерів, адже в Україні такого немає ніде. Після створення асоціації пенсіонерів-медиків до приймальні почали звертатися і інші пенсіонери – освіти, культури та громадського харчування, яким ми й допомагаємо в реалізації їхніх задумів», – продовжує Василь Волощук.

 

Наразі вже створено громадські організації «Муза добра», «Доброслав», «Прометей», «Ветерани міліції», «З надією на добро», «Ветерани збройних сил України». Всі вони працюють і задіяні в проектах, які втілює громадська приймальня і Молодіжний благодійний фонд «Заради добра». Робота кожної організації заслуговує на окрему увагу і ми обов’язково на шпальтах нашого тижневика розповімо про кожну з них.

 

Працівники приймальні чи фонду не належать до партій чи політичних організацій, адже найкращою політикою кожен з них обрав для себе творити добро. Вся робота, як Богдана Гдичинського, так і його громадської приймальні, будується на заповідях Божих та людських чеснотах. Шкода, що інколи люди не вміють бути вдячними за добро.

 

Як розповів Василь Волощук, напередодні Великодніх свят невідомі розповсюдили агітки проти Богдана Гдичинського, але в приймальні до цього ставляться по-філософськи.

 

Керівник приймальні розповів, що «готуючись до Великодніх свят ми хотіли, щоб кожен потребуючий, незалежно від віросповідання чи політичних поглядів, отримав подарунок і гідно відсвяткував Великдень. Побачивши розклеєні агітки, ми, звичайно, засмутилися, що хтось може у час посту робити такі речі, але попри все ми робили і будемо творити добро. Ми нікого не засуджуємо і тих «добродіїв» шукати не збираємося. На все Божа воля і, як каже Святе Письмо, «кожному по заслугах».


19.04.2012 2215 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

329
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13757 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1567
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

865
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6126
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1718

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

635

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1462

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

518
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

654
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1576
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

598
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

877
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5921
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13592
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

243
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

544
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

482
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

787 2