Ось уже майже два роки, як громадська приймальня депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського відчинила свої двері за адресою: вулиця Чорновола, 23.
Керівник приймальні Василь Волощук каже, що в попередньому приміщенні було затісно, адже людей до приймальні щодня приходить чимало.
«Щодня майже 50 осіб приходять з надією знайти відповіді на ті чи інші питання. Нині світ зробив великий крок вперед, але не всі встигають рухатися в ногу з часом. Безліч юридичних новацій та законів спантеличують людей, тож найбільше запитань, звичайно ж, до юриста», – розповів В. Волощук.
Комусь допомагають правильно оформити документи, хтось потребує роз’яснення законів, а комусь просто потрібна порада. Зазирнувши одним оком до журналу реєстрації відвідувачів, я була здивована. Останній порядковий номер у 2012 році – 670 – навів на думку, що нині дійсно люди потребують порад і допомоги.
У приймальні працює не лише юрист. Богдану Гдичинському вдалося згуртувати чималий колектив ентузіастів та людей, які вболівають за свій рідний край. Активні люди створили громадські організації і допомагають своїм колегам.
Нині в громадській приймальні працює понад 30 осіб, крім юридичного відділу є спеціаліст з земельних питань, який надає практичні поради стосовно земельних спорів та документації, а також є людина, яка відповідає за комунальні питання.
«Щодо комунальної галузі, то за допомогою працівників приймальні ми вирішуємо звернення, які не потребують залучення коштів з районних бюджетів, а це і ремонт комунальних доріг, зокрема Печеніжинського куща, дороги з Марківки до Білої криниці. Лише в Молодятині відремонтовано майже 17 кілометрів доріг, також полагодили дороги до церкви у П’ядиках. Окрім того значна увага приділяється зверненням, де громада сама готова долучитись до роботи. Спільно з громадами сіл відновили стадіони в Ковалівці та Печеніжині, провели благоустрій мікрорайону Богуна у Коломиї. Наразі започаткували і впроваджуємо в життя проект, за яким майже кожне село отримає трубоматеріали для огорож. Лише за місяць 19 сільських рад отримали трубоматеріалів від 200 до 400 метрів погонних кожне село», – повідомив Василь Волощук.
Говорити про зроблене можна чимало От до прикладу напередодні Великодніх свят доброчинці допомогли сільським громадам навести лад у своїх селищах, а саме забезпечили людей фарбою та вапном для благоустрою населених пунктів.
Громадська приймальня депутата Івано-Франківської обласної ради Богдана Гдичинського хоч і знаходиться в Коломиї, але тримає зв’язок з найвіддаленішими населеними пунктами району. Для того, щоб люди віддалених куточків сіл, чи ті що не можуть приїхати до приймальні, могли звернутися за допомогою чи запропонувати хорошу ідею, створено кущі обслуговування, за якими закріплено соцпрацівників. Таким чином завжди можна написати заяву чи звернення до приймальні, навіть не їдучи до Коломиї. Соцпрацівники на місцях вивчають проблеми села, здійснюють прийом громадян, збирають звернення і доставляють до приймальні. Тож працівники приймальні завжди в курсі бід і потреб населення Коломийщини.
Громадська приймальня і фонд «Заради добра» за час своєї діяльності надала чимало матеріальної і практичної допомоги, а кошти для цього акумулюються за рахунок благодійних внесків небайдужих людей. Вже понад рік тому Богдана Гдичинського обрали головою міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво». До організації входять відомі особистості, бізнесмени, політики, і всі вони – вихідці з Прикарпаття, хоч і мешкають у столиці, та все ж намагаються допомагати своїй малій Батьківщині. Знаючи про роботу Богдана Гдичинського, друзі допомагають йому, саме тому і було вирішено створити фонд «Заради добра».
Фонд працює вже більше року, завдяки його роботі вдалося згуртувати молодь Коломийщини. До роботи активно долучились голови студентських рад, молодіжні лідери та активна молодь. Під егідою фонду молодь вже неодноразово проводила потужні акції і зайнятість та зацікавленість роботою фонду зростає.
Якщо проаналізувати роботу громадської приймальні за 2011 рік, то у минулому році розглянуто понад 6 тисяч звернень, більшість з яких вирішена позитивно. Першість у зверненнях – це юридичні питання, другу сходинку посіли земельні і, звичайно, що у складний час економічних перетворень надходять прохання про надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення. Щоденно в приймальні розглядається і вирішується 10-15 звернень громадян, а це вже стимул працювати і творити добро.
Як розповів Василь Волощук, роботою приймальні зацікавилися пенсіонери і нині завдяки підтримці Богдана Гдичинського вони створили громадські організації за фаховими напрямками.
«Знаючи про роботу приймальні та фонду, до нас першими звернулися пенсіонери-медики з проханням допомогти їм організувати об’єднання, адже коли вони працювали, то були потрібні, а на пенсії про них забули. Саме тоді і виникла ідея об’єднувати пенсіонерів за фахом. Ми самі виготовляли статут за бажанням пенсіонерів, адже в Україні такого немає ніде. Після створення асоціації пенсіонерів-медиків до приймальні почали звертатися і інші пенсіонери – освіти, культури та громадського харчування, яким ми й допомагаємо в реалізації їхніх задумів», – продовжує Василь Волощук.
Наразі вже створено громадські організації «Муза добра», «Доброслав», «Прометей», «Ветерани міліції», «З надією на добро», «Ветерани збройних сил України». Всі вони працюють і задіяні в проектах, які втілює громадська приймальня і Молодіжний благодійний фонд «Заради добра». Робота кожної організації заслуговує на окрему увагу і ми обов’язково на шпальтах нашого тижневика розповімо про кожну з них.
Працівники приймальні чи фонду не належать до партій чи політичних організацій, адже найкращою політикою кожен з них обрав для себе творити добро. Вся робота, як Богдана Гдичинського, так і його громадської приймальні, будується на заповідях Божих та людських чеснотах. Шкода, що інколи люди не вміють бути вдячними за добро.
Як розповів Василь Волощук, напередодні Великодніх свят невідомі розповсюдили агітки проти Богдана Гдичинського, але в приймальні до цього ставляться по-філософськи.
Керівник приймальні розповів, що «готуючись до Великодніх свят ми хотіли, щоб кожен потребуючий, незалежно від віросповідання чи політичних поглядів, отримав подарунок і гідно відсвяткував Великдень. Побачивши розклеєні агітки, ми, звичайно, засмутилися, що хтось може у час посту робити такі речі, але попри все ми робили і будемо творити добро. Ми нікого не засуджуємо і тих «добродіїв» шукати не збираємося. На все Божа воля і, як каже Святе Письмо, «кожному по заслугах».