Василь Скрипничук: Необхідним є створення повноцінних виконавчих органів місцевого самоврядування

 

Виступаючи із доповіддю «Законодавча основа місцевого самоврядування в Україні: етапи розвитку, сучасний стан та перспективи» на Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, кандидат юридичних наук Василь Скрипничук відзначив, що конституційне та законодавче регулювання місцевого самоврядування в Україні в даний час є далеким від досконалості.

 

«Чим більше самоврядування обмежується місцевими справами, тим більшого простору йому може бути надано, і, навпаки, чим більше покладається на нього загальних справ, тим більше воно утискується в своїх діях і підпадає під контроль центральної виконавчої влади. 3 чисто юридичної точки зору очевидно, що оптимальним є гармонійне поєднання обох засад, за якого одна доповнює іншу і все управління становить струнку систему. Зберігаючи значну частку самостійності у вирішенні місцевих справ, самоврядування має підкорятися центральній владі в усьому, що стосується загальнодержавних вимог», – зауважив Василь Скрипничук.

 

На думку Василя Скрипничука, з метою уникнення непорозумінь на місцях та припинення політичної нестабільності доцільним є створення самодостатніх органів місцевого самоврядування, зокрема, створення повноцінних виконавчих органів обласної ради, які б не ділились своїми повноваженнями з місцевими державними адміністраціями.

 

«Стратегічними для розвитку самоврядування в Україні можна визначити наступні завдання: подальше законодавче та організаційне посилення органів самоврядування як суб'єктів публічної влади; проведення роздержавлення (доцільної децентралізації) влади; легітимізація (легалізація) регіонального самоврядування; посилення ролі об’єднань органів місцевого самоврядування; єдність органів місцевого і регіонального самоврядування та їхніх об’єднань в роботі по демократизації суспільства, децентралізації влади та ресурсів для більш повного задоволення потреб населення», – наголосив керуючий справами виконавчого апарату обласної ради.

 

Як зазначив Василь Скрипничук, необхідною є самостійність рад у вирішенні всіх питань, віднесених законом до їхніх повноважень, без втручання держави. Важливими складовими цього є забезпечення  самостійності місцевих органів у фінансовій сфері, розширення самостійності та відповідальності місцевих органів влади у вирішенні завдань життєзабезпечення та розвитку територій, ліквідація місцевих державних адміністрацій та передача їх функції новоутвореним виконавчим органам рад.

 

 

Читайте також:

Олександр Сич: 50 % мешканців краю готові взяти участь в акціях протесту

Дмитро Дзвінчук: Сьогодні спостерігається найнижчий рівень довіри населення до влади


05.03.2012 1930 0
Коментарі (0)

24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

521
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

4897
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1291
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5477
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1485
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1833

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

796

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1106

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1105

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1372
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

191
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

474
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

814
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

204
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

521
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

951
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1690
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

138
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

183
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

389
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

578
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

825