Василь Скрипничук: Необхідним є створення повноцінних виконавчих органів місцевого самоврядування

 

Виступаючи із доповіддю «Законодавча основа місцевого самоврядування в Україні: етапи розвитку, сучасний стан та перспективи» на Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, кандидат юридичних наук Василь Скрипничук відзначив, що конституційне та законодавче регулювання місцевого самоврядування в Україні в даний час є далеким від досконалості.

 

«Чим більше самоврядування обмежується місцевими справами, тим більшого простору йому може бути надано, і, навпаки, чим більше покладається на нього загальних справ, тим більше воно утискується в своїх діях і підпадає під контроль центральної виконавчої влади. 3 чисто юридичної точки зору очевидно, що оптимальним є гармонійне поєднання обох засад, за якого одна доповнює іншу і все управління становить струнку систему. Зберігаючи значну частку самостійності у вирішенні місцевих справ, самоврядування має підкорятися центральній владі в усьому, що стосується загальнодержавних вимог», – зауважив Василь Скрипничук.

 

На думку Василя Скрипничука, з метою уникнення непорозумінь на місцях та припинення політичної нестабільності доцільним є створення самодостатніх органів місцевого самоврядування, зокрема, створення повноцінних виконавчих органів обласної ради, які б не ділились своїми повноваженнями з місцевими державними адміністраціями.

 

«Стратегічними для розвитку самоврядування в Україні можна визначити наступні завдання: подальше законодавче та організаційне посилення органів самоврядування як суб'єктів публічної влади; проведення роздержавлення (доцільної децентралізації) влади; легітимізація (легалізація) регіонального самоврядування; посилення ролі об’єднань органів місцевого самоврядування; єдність органів місцевого і регіонального самоврядування та їхніх об’єднань в роботі по демократизації суспільства, децентралізації влади та ресурсів для більш повного задоволення потреб населення», – наголосив керуючий справами виконавчого апарату обласної ради.

 

Як зазначив Василь Скрипничук, необхідною є самостійність рад у вирішенні всіх питань, віднесених законом до їхніх повноважень, без втручання держави. Важливими складовими цього є забезпечення  самостійності місцевих органів у фінансовій сфері, розширення самостійності та відповідальності місцевих органів влади у вирішенні завдань життєзабезпечення та розвитку територій, ліквідація місцевих державних адміністрацій та передача їх функції новоутвореним виконавчим органам рад.

 

 

Читайте також:

Олександр Сич: 50 % мешканців краю готові взяти участь в акціях протесту

Дмитро Дзвінчук: Сьогодні спостерігається найнижчий рівень довіри населення до влади


05.03.2012 2109 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

873
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1476
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3305 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2591
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3459
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3008

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

348

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

815

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

818

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1441
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3257
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20756
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

983
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

508
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

578
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1134
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5835
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

268
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3641 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

689 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1019
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1366 2