Вакцинація. В чому ж насправді проблема…

 

Вакцинація. В чому ж насправді проблема… В Україні діє програма вакцинації дитячого населення згідно якої кожна дитина, якщо не має проти показів тимчасових чи постійних мусить бути вакцинована згідно календаря щеплень у встановлені лікарями періоди життя.

 

І дуже важливо щоб витримувались терміни заплановані та умови для проведення щеплення, одними з таких умов є стан здоровя дитини на момент щеплення, інші пов’язані більше з доставкою, зберіганням та умовами в яких проводиться вакцинація. Вакцинація є безкоштовною і проводиться за рахунок держави вакцинами закупленими з державного бюджету. От тут то і починаються проблеми….

В нас як завжди в бюджеті кошів не вистачає і останні роки вакцина постачається державою не в період коли вона дійсно потрібна, а тоді коли на неї знаходять кошти, а знаходять їх чомусь завжди в кінці року в період осінній і масово передають на дільниці для проведення вакцинації дітей.

Все б нічого – краще пізно як ніколи якщо б не те, що вакцинація повинна проводитися протягом цілого року і найкраще її проводити в період найменшого спалаху вірусних захворювань серед дітей, а тут якраз навпаки всі вакцини приходять з значною затримкою в осінній період під час епідемій, що збільшує ризик ймовірних ускладнень, окрім того ще й календар щеплень зсувається бо замість того, щоб вакцинувати поетапно, вакцинують тоді коли є вакцина.

Вини медиків в цьому не має. Вони дбайливо по мірі можливості обстежують дітей і стараються дотримуватися максимально вимог, але державі до вимог байдуже певно мужі високопоставлені не дуже переймаються цими проблемами через те, що дітей їхніх прививають вчасно.

Проблема друга. Умови зберігання вакцини і відповідність приміщення вимогам. На жаль знову ж таки не з вини медиків, багато кабінетів щеплень на ФАПах, амбулаторіях чи дільницях сімейної медицини не відповідають вимогам які до них поставлені МОЗ України. Рідко де є окремі холодильники передбачені виключно для зберігання вакцин, а ще більша рідкість окрема кімната для проведення щеплень. Часто ФАП на селі взагалі складається з однієї кімнати де одночасно проводять щеплення дітям і оглядають хворих в тому числі з інфекційними захворюваннями.

Проблема третя і дуже важлива. Вакцинацію слід проводити здоровим дітям. Тому перед проведенням вакцинації дитину необхідно хоча б елементарно обстежити, лікар чи медична сестра не завжди без обстежень може адекватно оцінити стан дитини по її зовнішньому вигляді.

Тому обов’язково перед проведенням вакцинації здати хоча б загальний аналіз крові, обстежити сечу. Це елементарно, але дуже важливо в цьому в першу чергу повинні бути зацікавлені батьки, які в більшості самі нехтують даними рекомендаціями лікарів.

І ще на кінець часто задають питання треба чи не треба вакцинувати – треба, бо ризик захворіти в важкій формі інфекційними захворюваннями в не привитих дітей є в сотні разів більший чим отримати ускладнення під час вакцинації, але потрібно пам’ятати що вакцинація це дуже важлива маніпуляція і чим більше ми будемо притримуватись її термінів та старатись підійти до неї з усіма рекомендаціями тим кращий буде ефект і менший ризик, здоровя дитини залежить в однаковій мірі як від батьків так і від медичного персоналу.

Далі буде………


25.06.2014 Ігор Волощук 1132 5
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1743
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1769
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1755
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5246 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2062 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1444

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

564

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

681

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

875

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

924
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1641
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3583
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10171
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26047
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10053 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7642
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

828
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1329
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

304
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1184
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

776
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1009