Вагітні та діти: у США активно досліджують вакцинацію цих груп населення

Дози вакцини Johnson & Johnson проти Covid-19 готуються у клініці, яка обслуговує членів громади іммігрантів, 25 березня 2021 року в Лос-Анджелесі.


Докази того, що американці готуються до повернення до звичного життя, стають очевидними.

Держави послаблюють карантинні обмеження для громадських місць та приватних зборів. Більше шкіл знову відкриваються для очної форми навчання.

Кількість подорожей зростає, дані TSA показують понад один мільйон пасажирів щодня в аеропортах США протягом двох тижнів поспіль, що є найдовшим таким періодом з часу введення карантинних обмежень у зв'язку з пандемією Covid-19 на початку 2020 року.

Однак багато експертів повторюють, що у боротьбі з Covid-19 ще далеко до закінчення. Доктор Рошель Валенскі, директор американських Центрів з контролю та профілактики захворювань, заявила в ефірі "Today" у четвер, що у США "все ще спостерігають близько 1000 смертей на день", яких, за її словами, й так було занадто багато.

Що стосується кількості щоденних інфекцій, Валенські сказала: "Мене турбує постійний потік 50 000, 60 000 - і ми продовжуємо спостерігати це навіть сьогодні".

Валенські вказала на ранні ознаки того, що щеплення працюють, посилаючись на зниження рівня смертності для людей у ​​віці старше 65 років.

Проте збільшилася кількість агресивних штамів Covid-19, які швидко поширюються, попередила вона. З огляду на те, що в деяких штатах спостерігається зростання щонайменше на 10% у середньому за тиждень, за даними Університету Джона Гопкінса, такі штами, як B.1.1.7, можуть призвести до більшого ризику та потенційного застою в боротьбі з Covid-19.

"Це говорить нам, коли є більш заразний штам, то всі ставки програні, тому що це означає, що діяльність, яку ми вважали з досить низьким ризиком, тепер знову буде з підвищеним ризиком", - сказала медичний аналітик CNN Леана Вень у коментарі Андерсону Куперу з CNN у четвер.

Штами також ускладнюють лікування, оскільки використання певної терапії моноклональними антитілами для лікування Covid-19 було припинено через знижену ефективність.

Зараз основна увага приділяється вакцинації достатньої кількості американців для запобігання сплеску інфекцій та госпіталізацій. Хоча існує оптимізм щодо щеплень по всій країні, оскільки адміністрація Байдена встановила мету розподілити 200 мільйонів доз протягом найближчих тижнів, є додаткове занепокоєння тим, що, оскільки вакцини Pfizer і Moderna вводяться у двох відкладених дозах. Це означає, що в найкращих випадках потрібно більше часу, щоб повернутися до нормального стану.

"Для того, щоб ми могли отримати колективний імунітет навіть із такою швидкістю, все одно, ймовірно, знадобиться близько п'яти місяців, припускаючи, що ми зможемо переконати 70% населення зробити щеплення", - сказав медичний аналітик CNN Джонатан Рейнер. Ерін Бернетт у четвер.

Проте, навіть люди, які повністю щеплені, сказав спеціаліст, при взаємодії з іншими повинні дотримуватися карантинних заходів.

"Ми знаємо, що зараз, коли в наших громадах циркулює такий високий рівень коронавірусу, що навіть люди, які повністю щеплені, якщо вони знаходяться в громадських місцях, разом з іншими людьми, які не щеплені, з ввічливості та слідуючи правилам з точки зору боротьби з інфекцією, повинні носити маску ", - сказав Вень.


Попереджувальні знаки залишаються, оскільки держави розширюють права на вакцину 

Поки штати та розповсюджувачі вакцин намагаються прищепити якомога більше дорослих, останній прогноз Вашингтонського університету нагадує про те, що очікує націю.
До 1 липня Covid-19 вб'є щонайменше 600 000 людей, згідно з даними університетського Інституту метрик та оцінки здоров'я, тобто, за оцінками, 59 000 людей помруть протягом наступних трьох місяців.
IHME заявляє, що можна врятувати 10 000 життів, якщо використання масок зросте з нинішніх 75% до 95% населення.
"Більшість штатів у північній половині країни зараз мають все більшу передачу інформації, причому найбільш виражене збільшення зростає в Мічигані. Збільшення, ймовірно, пов'язані з поєднанням поширення штаму B.1.1.7 і недавнім збільшенням мобільності, було сказано, що зі збільшенням постачання вакцин, держави відкривають право на отримання щеплень для дорослих.
Міннесота, штат Коннектикут, штат Північна Кароліна, Нью-Гемпшир, Флорида та Каліфорнія нещодавно оголосили, що дорослим людям різного віку буде дано зелене світло для щеплень до середини квітня.
Шість штатів вже розширили право на вакцинацію проти коронавірусу для тих, кому було 16 років і старше, згідно з недавнім підрахунком CNN, і принаймні ще 26 планують відкрити для людей від 16 років і старше до кінця квітня.

Вакцини для дітей проходять випробування
Тим часом фармацевтичні компанії починають перевіряти ефективність вакцинації дітей, що стало б ще одним кроком для захисту від сплеску інфекцій, оскільки школи сподіваються на повне відновлення очного навчання.
Доктор Ентоні Фочі сказав на засіданні Сенату минулого тижня:
"Ми насправді не знаємо, що це за магічна точка в якій діятиме колективний імунітет, але ми знаємо, що якщо ми зробимо вакцинацію переважної частини населення, ми будемо в хорошій формі. Зрештою, ми хотіли б залучити до цього дітей і ми повинні їх вакцинувати".
Дослідники з університету Дьюка розпочали випробування вакцини проти коронавірусу Pfizer у дітей віком до 12 років, повідомили CNN у четвер.
Принаймні двоє дітей вже отримали першу дозу вакцини.
Минулого тижня Moderna оголосила про наступний етап випробувань дитячих вакцин, в якому брали участь діти у США та Канаді у віці від 6 місяців до 11 років.
Компанія Johnson&Johnson раніше оголосила, що має намір розпочати випробування вакцини у віковій групі від 12 до 18 років, а потім додати до випробувань молодих людей.
Щеплення для вагітних також можуть забезпечити користь у цьому процесі, як сказала доктор Вень в ефірі CNN у четвер.
"Зібрано достатньо доказів щодо безпеки та ефективності вакцин для вагітних", - сказала вона. "Спочатку в клінічних випробуваннях брали участь вагітні, але жінки, які годують груддю, не були включені у дослідження. Але з того часу у нас тисячі вагітних вирішили прийняти вакцину."
Дотепер у тисяч жінок, які приймали вакцину, не було жодних несприятливих сигналів щодо безпеки або проблем зі здоров'ям.
І зараз є все більше доказів того, що вони також забезпечують сильну імунну відповідь, яка їх захищає.
"Насправді, вироблені антитіла проникають через плацентарний бар'єр, а також виділяються в грудне молоко і можуть захистити новонародженого", - сказала Вень. "Якби я була вагітна прямо зараз, я б поговорила про це зі своїм лікарем, але, мабуть, вибрала б вакцину".
за матеріалами CNN


27.03.2021 910
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17036
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1552
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1116
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2158
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3685
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1400

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1811

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

583

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1207

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1365
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

693
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24312
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

563
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

529
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

674
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1567
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

729
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7600
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

677
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1784 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

666
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

573