Вагітні та діти: у США активно досліджують вакцинацію цих груп населення

Дози вакцини Johnson & Johnson проти Covid-19 готуються у клініці, яка обслуговує членів громади іммігрантів, 25 березня 2021 року в Лос-Анджелесі.


Докази того, що американці готуються до повернення до звичного життя, стають очевидними.

Держави послаблюють карантинні обмеження для громадських місць та приватних зборів. Більше шкіл знову відкриваються для очної форми навчання.

Кількість подорожей зростає, дані TSA показують понад один мільйон пасажирів щодня в аеропортах США протягом двох тижнів поспіль, що є найдовшим таким періодом з часу введення карантинних обмежень у зв'язку з пандемією Covid-19 на початку 2020 року.

Однак багато експертів повторюють, що у боротьбі з Covid-19 ще далеко до закінчення. Доктор Рошель Валенскі, директор американських Центрів з контролю та профілактики захворювань, заявила в ефірі "Today" у четвер, що у США "все ще спостерігають близько 1000 смертей на день", яких, за її словами, й так було занадто багато.

Що стосується кількості щоденних інфекцій, Валенські сказала: "Мене турбує постійний потік 50 000, 60 000 - і ми продовжуємо спостерігати це навіть сьогодні".

Валенські вказала на ранні ознаки того, що щеплення працюють, посилаючись на зниження рівня смертності для людей у ​​віці старше 65 років.

Проте збільшилася кількість агресивних штамів Covid-19, які швидко поширюються, попередила вона. З огляду на те, що в деяких штатах спостерігається зростання щонайменше на 10% у середньому за тиждень, за даними Університету Джона Гопкінса, такі штами, як B.1.1.7, можуть призвести до більшого ризику та потенційного застою в боротьбі з Covid-19.

"Це говорить нам, коли є більш заразний штам, то всі ставки програні, тому що це означає, що діяльність, яку ми вважали з досить низьким ризиком, тепер знову буде з підвищеним ризиком", - сказала медичний аналітик CNN Леана Вень у коментарі Андерсону Куперу з CNN у четвер.

Штами також ускладнюють лікування, оскільки використання певної терапії моноклональними антитілами для лікування Covid-19 було припинено через знижену ефективність.

Зараз основна увага приділяється вакцинації достатньої кількості американців для запобігання сплеску інфекцій та госпіталізацій. Хоча існує оптимізм щодо щеплень по всій країні, оскільки адміністрація Байдена встановила мету розподілити 200 мільйонів доз протягом найближчих тижнів, є додаткове занепокоєння тим, що, оскільки вакцини Pfizer і Moderna вводяться у двох відкладених дозах. Це означає, що в найкращих випадках потрібно більше часу, щоб повернутися до нормального стану.

"Для того, щоб ми могли отримати колективний імунітет навіть із такою швидкістю, все одно, ймовірно, знадобиться близько п'яти місяців, припускаючи, що ми зможемо переконати 70% населення зробити щеплення", - сказав медичний аналітик CNN Джонатан Рейнер. Ерін Бернетт у четвер.

Проте, навіть люди, які повністю щеплені, сказав спеціаліст, при взаємодії з іншими повинні дотримуватися карантинних заходів.

"Ми знаємо, що зараз, коли в наших громадах циркулює такий високий рівень коронавірусу, що навіть люди, які повністю щеплені, якщо вони знаходяться в громадських місцях, разом з іншими людьми, які не щеплені, з ввічливості та слідуючи правилам з точки зору боротьби з інфекцією, повинні носити маску ", - сказав Вень.


Попереджувальні знаки залишаються, оскільки держави розширюють права на вакцину 

Поки штати та розповсюджувачі вакцин намагаються прищепити якомога більше дорослих, останній прогноз Вашингтонського університету нагадує про те, що очікує націю.
До 1 липня Covid-19 вб'є щонайменше 600 000 людей, згідно з даними університетського Інституту метрик та оцінки здоров'я, тобто, за оцінками, 59 000 людей помруть протягом наступних трьох місяців.
IHME заявляє, що можна врятувати 10 000 життів, якщо використання масок зросте з нинішніх 75% до 95% населення.
"Більшість штатів у північній половині країни зараз мають все більшу передачу інформації, причому найбільш виражене збільшення зростає в Мічигані. Збільшення, ймовірно, пов'язані з поєднанням поширення штаму B.1.1.7 і недавнім збільшенням мобільності, було сказано, що зі збільшенням постачання вакцин, держави відкривають право на отримання щеплень для дорослих.
Міннесота, штат Коннектикут, штат Північна Кароліна, Нью-Гемпшир, Флорида та Каліфорнія нещодавно оголосили, що дорослим людям різного віку буде дано зелене світло для щеплень до середини квітня.
Шість штатів вже розширили право на вакцинацію проти коронавірусу для тих, кому було 16 років і старше, згідно з недавнім підрахунком CNN, і принаймні ще 26 планують відкрити для людей від 16 років і старше до кінця квітня.

Вакцини для дітей проходять випробування
Тим часом фармацевтичні компанії починають перевіряти ефективність вакцинації дітей, що стало б ще одним кроком для захисту від сплеску інфекцій, оскільки школи сподіваються на повне відновлення очного навчання.
Доктор Ентоні Фочі сказав на засіданні Сенату минулого тижня:
"Ми насправді не знаємо, що це за магічна точка в якій діятиме колективний імунітет, але ми знаємо, що якщо ми зробимо вакцинацію переважної частини населення, ми будемо в хорошій формі. Зрештою, ми хотіли б залучити до цього дітей і ми повинні їх вакцинувати".
Дослідники з університету Дьюка розпочали випробування вакцини проти коронавірусу Pfizer у дітей віком до 12 років, повідомили CNN у четвер.
Принаймні двоє дітей вже отримали першу дозу вакцини.
Минулого тижня Moderna оголосила про наступний етап випробувань дитячих вакцин, в якому брали участь діти у США та Канаді у віці від 6 місяців до 11 років.
Компанія Johnson&Johnson раніше оголосила, що має намір розпочати випробування вакцини у віковій групі від 12 до 18 років, а потім додати до випробувань молодих людей.
Щеплення для вагітних також можуть забезпечити користь у цьому процесі, як сказала доктор Вень в ефірі CNN у четвер.
"Зібрано достатньо доказів щодо безпеки та ефективності вакцин для вагітних", - сказала вона. "Спочатку в клінічних випробуваннях брали участь вагітні, але жінки, які годують груддю, не були включені у дослідження. Але з того часу у нас тисячі вагітних вирішили прийняти вакцину."
Дотепер у тисяч жінок, які приймали вакцину, не було жодних несприятливих сигналів щодо безпеки або проблем зі здоров'ям.
І зараз є все більше доказів того, що вони також забезпечують сильну імунну відповідь, яка їх захищає.
"Насправді, вироблені антитіла проникають через плацентарний бар'єр, а також виділяються в грудне молоко і можуть захистити новонародженого", - сказала Вень. "Якби я була вагітна прямо зараз, я б поговорила про це зі своїм лікарем, але, мабуть, вибрала б вакцину".
за матеріалами CNN


27.03.2021 894
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

157
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1384 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2053
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2079 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7442
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1039

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

849
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3084
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

849
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

938
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804