В заповіднику "Давній Галич" відкрито виставку "Криця"

 

У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася мистецька виставка «Криця», на якій представлено до півсотні художніх виробів з металу.

 

Серед авторів – студенти кількох мистецьких академічних закладів України, а саме: Львівської національної академії мистецтв, Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, училища декоративно-прикладного мистецтва Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, інституту мистецтв, кафедри декоративно-прикладного мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту. Викладачі цих закладів готують фахівців високого рівня в галузі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, дизайну, реставрації, культурології, підтримують творчість обдарованої молоді, сприяють розвитку забутих ремесел.

 

Виставка приурочена до чергової річниці з дня прийняття Конституції України. На цьому наголосив, відкриваючи захід, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький. Він, зокрема, виступив з невеликою доповіддю про Основний Закон нашої держави. Заступник генерального директора НЗДГ з питань розвитку та охорони пам’яток Володимир Дідух підкреслив, як важливо художніми засобами, у тому числі і зразками декоративно-прикладного мистецтва, виховувати любов до мистецтва і народних ремесел, формувати національну свідомість громадян.

 

Автори творчо і по-новаторськи підійшли до вирішення складних мистецьких завдань. Кожен твір вражає оригінальністю і самобутністю. Адже студенти-ковалі втілили свої задуми і фантазії в такому складному матеріалі, як метал, створивши, крім ужиткових речей (декоративних свічників, бра, камінних решіток тощо), справжні витвори мистецтва. Філігранні зображення храмів, будівель, державних символів, декоративні панно, вигадливі картини з зооморфними та рослинними мотивами, ковальські фантазії на тему художніх творів, зокрема поем Т. Шевченка «Причинна» та Лесі Українки «Лісова пісня», неповторні об’ємно-просторові композиції «Орхідея», «Писанка», зображення державних символів – усі ці роботи можуть стати окрасою як приватних помешканнь, так і адміністративних будинків, а окремі твори і композиції могли би прикрашати парки і сквери.


14.07.2012 2151 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15868
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

665
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

521
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1735 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563