В Університеті Короля Данила новий ректор

Університет Короля Данила першим серед закладів вищої освіти Прикарпаття запровадив нову систему управління.

Днями в актовій залі Університету Короля Данила представили нового Ректора навчального закладу. Ним став доктор філософських наук, доцент Віталій Леонідович Хромець.

Попередній ректор Університету, Андрій Іванович Луцький, працював на цій посаді п’ять років. За цей час навчальний заклад здобув чимало досягнень, збільшився вдвічі та став престижним серед абітурієнтів, партнерів і конкурентів.

Проте керівництво Університету зауважує: світ рухається та розвивається з величезною швидкістю і сучасна доба вимагає певних змін та новацій особливо в освітянській галузі.

Розуміючи вимоги сьогодення, Університет Короля Данила першим серед вищих навчальних закладів Прикарпаття запроваджує нову систему управління. Відтепер керівництво Університетом здійснюватимуть Наглядова Рада, Президент та Ректор.

«Це модель, подібна до американської системи управління навчальними закладами. В радянській і пострадянській Україні ректор це – все. Він відповідає за весь університет і це іноді призводить до упередженості, адже усі управлінські рішення приймає виключно він. Зрозуміло, що він не буде сам себе критикувати.
Президент і Наглядова Рада – це зовнішній інститут, який підказує, направляє, допомагає прийняти рішення, або ж скоординувати роботу. Провідні університети світу уже запровадили інститути Наглядових Рад. Тому ми хочемо ввести таку модель, аби ректор мав зовнішній контроль і зовнішню динаміку», – розповідає ректор Університету Короля Данила Віталій Хромець.

Президентом Університету Короля Данила став Андрій Луцький. Він зауважує: «Згідно з вимогою часу, потрібно змінюватися і запроваджувати нові організаційні форми, випробовувати щось нове.

Треба розвиватися і застосовувати інноваційні інструменти менеджменту. Віталій Леонідович близько року тому розробляв стратегічну сесію для Університету Короля Данила, він має досвід роботи у закладі вищої освіти. Ми дуже довго шукали людину, чиї думки співпадали б з нашими, але у якої наявне розуміння роботи галузі, знання системи вищої освіти зсередини.

Перед новим ректором стоїть багато завдань: треба вирішити багато кадрових питань, запровадити диджиталізацію та правильну дистанційну освіту.
Ми ставимо перед собою мету: Університет Короля Данила повинен стати найкращим університетом в Україні. І маємо стратегічні плани, як цього можна досягнути.
Сучасна доба вимагає від освіти змін. Наприклад, спеціаліста-архітектора на сьогодні нікому не потрібно. Він має бути водночас дизайнером, конструктором, архітектором і ІТ-шником. Тоді на роботі отримуватиме відповідну заробітну платню. Власне ми хочемо запровадити такі навчальні програми, які і відповідатимуть вимогам закону та різним нормативним актам, і надаватимуть нашим студентам ті знання, які потрібні для хорошого працевлаштування. Це шалена робота, яку на себе візьме Віталій Хромець».

Донедавна Віталій Хромець працював в Національному педагогічному університеті ім. М.Драгоманова на кафедрі богослов’я та релігієзнавства, був координатором кількох магістерських програм. Працював у робочій групі по розробці Закону «Про вищу освіту», який діє сьогодні в Україні. Три роки був членом методичної ради в Міністерстві освіти і науки України, очолював методичну групу по розробці освітнього стандарту богослов’я на базі зазначеного міністерства.

Нове керівництво Університету Короля Данила, а це відтепер Наглядова Рада, Президент і Ректор розпочнуть роботу із розробки стратегічного плану, згідно з яким навчальний заклад буде розвиватися і змінюватися. А, якщо університет ставатиме кращим і буде орієнтуватися на інновацію, його студенти отримують нові можливості якісного, провідного, європейського навчання.


20.09.2019 3598
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2766
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1243
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1157
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2349
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3785
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2791 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

53

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1018

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

857

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

810
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

83
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10497
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

81
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

408
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5491
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1210
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

597
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

441 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

875
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

760
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

813