В Університеті Короля Данила новий ректор

Університет Короля Данила першим серед закладів вищої освіти Прикарпаття запровадив нову систему управління.

Днями в актовій залі Університету Короля Данила представили нового Ректора навчального закладу. Ним став доктор філософських наук, доцент Віталій Леонідович Хромець.

Попередній ректор Університету, Андрій Іванович Луцький, працював на цій посаді п’ять років. За цей час навчальний заклад здобув чимало досягнень, збільшився вдвічі та став престижним серед абітурієнтів, партнерів і конкурентів.

Проте керівництво Університету зауважує: світ рухається та розвивається з величезною швидкістю і сучасна доба вимагає певних змін та новацій особливо в освітянській галузі.

Розуміючи вимоги сьогодення, Університет Короля Данила першим серед вищих навчальних закладів Прикарпаття запроваджує нову систему управління. Відтепер керівництво Університетом здійснюватимуть Наглядова Рада, Президент та Ректор.

«Це модель, подібна до американської системи управління навчальними закладами. В радянській і пострадянській Україні ректор це – все. Він відповідає за весь університет і це іноді призводить до упередженості, адже усі управлінські рішення приймає виключно він. Зрозуміло, що він не буде сам себе критикувати.
Президент і Наглядова Рада – це зовнішній інститут, який підказує, направляє, допомагає прийняти рішення, або ж скоординувати роботу. Провідні університети світу уже запровадили інститути Наглядових Рад. Тому ми хочемо ввести таку модель, аби ректор мав зовнішній контроль і зовнішню динаміку», – розповідає ректор Університету Короля Данила Віталій Хромець.

Президентом Університету Короля Данила став Андрій Луцький. Він зауважує: «Згідно з вимогою часу, потрібно змінюватися і запроваджувати нові організаційні форми, випробовувати щось нове.

Треба розвиватися і застосовувати інноваційні інструменти менеджменту. Віталій Леонідович близько року тому розробляв стратегічну сесію для Університету Короля Данила, він має досвід роботи у закладі вищої освіти. Ми дуже довго шукали людину, чиї думки співпадали б з нашими, але у якої наявне розуміння роботи галузі, знання системи вищої освіти зсередини.

Перед новим ректором стоїть багато завдань: треба вирішити багато кадрових питань, запровадити диджиталізацію та правильну дистанційну освіту.
Ми ставимо перед собою мету: Університет Короля Данила повинен стати найкращим університетом в Україні. І маємо стратегічні плани, як цього можна досягнути.
Сучасна доба вимагає від освіти змін. Наприклад, спеціаліста-архітектора на сьогодні нікому не потрібно. Він має бути водночас дизайнером, конструктором, архітектором і ІТ-шником. Тоді на роботі отримуватиме відповідну заробітну платню. Власне ми хочемо запровадити такі навчальні програми, які і відповідатимуть вимогам закону та різним нормативним актам, і надаватимуть нашим студентам ті знання, які потрібні для хорошого працевлаштування. Це шалена робота, яку на себе візьме Віталій Хромець».

Донедавна Віталій Хромець працював в Національному педагогічному університеті ім. М.Драгоманова на кафедрі богослов’я та релігієзнавства, був координатором кількох магістерських програм. Працював у робочій групі по розробці Закону «Про вищу освіту», який діє сьогодні в Україні. Три роки був членом методичної ради в Міністерстві освіти і науки України, очолював методичну групу по розробці освітнього стандарту богослов’я на базі зазначеного міністерства.

Нове керівництво Університету Короля Данила, а це відтепер Наглядова Рада, Президент і Ректор розпочнуть роботу із розробки стратегічного плану, згідно з яким навчальний заклад буде розвиватися і змінюватися. А, якщо університет ставатиме кращим і буде орієнтуватися на інновацію, його студенти отримують нові можливості якісного, провідного, європейського навчання.


20.09.2019 3652
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

399
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1760
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3270
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1180
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1209
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1268 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

307

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1156

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1001

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

427
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

366
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2524
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1267
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1362
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

583
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15220
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7517
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

372
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

839 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

506
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

414
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

503